Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy S23 Ultra

369 degree Photography

FOOTBALL...THE IMPORTANT MATCHES ...

Samsung Galaxy S23 Ultra
 hatchback SH

FOOTBALL...TOP 10...INTERNATIONAL...

Norma de poluare Euro 7 = un nou ...

Sfat achizitie BMW E90 320D M47 i...
 Problema router wifi

anti ransomware

Robinet gaz - parti componente, r...

TikTok battle
 Protestele din Fran■a

La Scala TV

Imobil aflat in proprietatea bancii

Samsung Unpacked 2023

Auchan Bucuresti - desfiintare case cu personal uman.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

sags

sags

Senior Member

• Grup: Senior Members
Adevarat ca la plata cu cardul ‘raman urme’ mult mai persistente dar pentru asta trebuie sa te uiti in cont. Persoana respectiva cred ca a vrut sa spuna ca la cash vezi in mod nemijlocit cum scade teancul si cat [nu] mai ramane ca sa stii sa te limitezi. La card nu vezi nimic, e ceva foarte ‘abstract’. Uitatu’ in cont e relativ disponibil daca … si daca … si daca …(*) pe cand aruncatu’ privirii peste teancul de bancnote e instantaneu si gratis. Nu spun ca sunt adeptul cash-ului, dimpotriva eu nu ‘scot din zid’ cu lunile, dar pot sa inteleg de ce unii ca il prefera.

(*) Completati voi punctele:
  • sa ai mobile banking (nu la toate bancile il ai automat) …
  • … si sa il platesti luna de luna (sunt banci care nu numai ca il taxeaza, dar taxeaza individual variantele web si app),
  • sa ai smar’fon (nu toata lumea are vederea suficient de buna si miscarile destul de precise pentru a utiliza unul asa ca raman la telefon ‘cu butoane mari’),
  • sa nu fi murit bateria la smar’fon (are obiceiul sa te lase atunci cand ai mai multa nevoie, ca sa nu mai zic ca in timp ii scade mult autonomia),
  • sa platesti zdravan si periodic cate un smar’fon nou (ca tot ziceam ca in timp te lasa, plus ‘planned obsolescence’ excesiv la aplicatii),
  • etc, etc.

thorxx

thorxx

Member

• Grup: Members
Asta asa este.
Eu am descoperit dupa vreo 4+ luni ca m-au furat cu vreo 1600 lei din cont.
N-am sesizat pentru ca avand multe tranzactii, nu stai sa verifici tranzactie cu tranzactie, mergi pe incredere (MARE GRESEALA).
Dupa 4+ luni m-am prins datorita unei erori intampinate la un comerciant pe care am sesizat-o si care m-a fortat sa ma uit cu ochi critic in cont, ocazie cu care am descoperit 1,2,3,4... fara numar erori acolo care cumulat mi-au sustras vreo 1600 lei. Dupa ceva reclamatii am primit banii inapoi.

In concluzie: stati cu ochii ca pe butelie la conturi, verificati fiecare tranzactie... ori unii oameni mai nepriceputi nu vor sa stea cu stresul asta, e mai simplu sa se uite in portofel sau in sertarul cu bani. Nu mai zic ca la acestia poate fi o chestie de viata si de moarte faptul ca stau cu 1600 blocati pana se lamuresc cei de la banca sau de la firma X ca a fost o greseala si iti inapoiaza banii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate