Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sugestie boxe

Transfer joc Huawei pe xiaomi

Tastatura si mouse pe nintendo sw...

Separatoare sau disjunctoare?
 mecanica

Accident usor

Achizitie apartament doua camere/...

Recomandare boiler indirect 2 sep...
 Cargus Ship & Go - De la 1 Le...

Ce almanahuri citeați pe vremuri?

Cutremure in Turcia

Stalp metalic
 Fara adapost in caz de cutremur

Angajare fara adresa

Radio care primea semnal prin cab...

Plan de situatie

Bubuie economia uslamista: Uslamul vrea cresterea taxelor si impozitelor locale cu 50%

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
46 replies to this topic

florinellll

florinellll

Member

• Grup: Members

sorin147, on 05 octombrie 2022 - 21:48, said:

vanitty, tie cum ti-a evoluat salariul anul acesta? Fara a vorbi de procente comparate cu inflatia, cu cat s-a marit petrolul, lira, moneda din Botswana sau cine stie ce dreaq de statistici... strict comparat cu suma de anul trecut. Iar daca esti bun si cinstit si sa zici si daca privat, bugetar sau independent, ar fi minunat. Multumim!
Vor astia sa mareasca taxele,ba ai dreaq de nenorociti
Vor astia sa maresca salariul minim,ba ai dreaq de nenorociti
Vor astia sa ramana gazul, petrolul si energia pentru romani ,ba ai dreaq de comunisti

ccdsah, on 06 octombrie 2022 - 06:46, said:

Eu unul nu inteleg cu toate rahaturile astea cum nu iese lumea in strada??? Adica mie poate sa imi mareasca taxele si cu 100% si inflatia sa ajunga ca in Turcia si tot o sa ma descurc (mult mai greu, dar ma descurc), dar sincer cred ca in halul asta o sa fie batrani care la iarna o sa moara (de foame, de frig, lipsa medicamente and shit). Cineva imi zicea ca nu iese lumea in strada ca e frig, dar plm si in decembrie 1989 era frig si se pare ca acolo ne intoarcem (frig in case, mancare este dar e scumpa..., curent este darf scump si gaz la fel)
Sa iasa lumea in strada ca in 2018
De ce nu ies?
Simplu ,nu este atat de greu sau grav ca atunci
Atunci tara a fost pe marginea prapastieiPosted Image

TS030

TS030

Guru Member

• Grup: Senior Members

florinellll, on 06 octombrie 2022 - 14:06, said:

Da, si da - sunt niste nenorociti, niste javre.
Taxele pentru ca le maresc ca sa bage in buzunarele proprii.
Salariul minim pentru ca vor sa-l mareasca pentru a-si creste salariile (calculate pe baza salariului minim). Am zis si pe alt topic, lui Ciolacu i-ar creste salariul cu 5175 de lei. Iar chestia asta va fi suportata de sectorul privat, fara a-si pune nimeni intrebarea daca o poate suporta.

Solutia corecta e reducerea taxarii. Dar nenorocitii nu vor asta, ei vor bani ca sa-si indese in buzunare.

Edited by TS030, 06 October 2022 - 14:17.

tipareth

tipareth

Senior Member

pasilla, on 05 octombrie 2022 - 22:57, said:

Daca se reduce un pic coruptia, se poate vedea si ceva urbe ingrijita.
Aia de la Oradea [si nu numai] s-au descurcat si cu taxele astea mici.

In Sibiu la fel, nu e an sa nu faca cate ceva, trebaluiesc tot timpu. Cateodata ma obosesc ca e prea mare vanzoleala, trebăluiala, tot timpu brrr brrr cate o masina, cate un pikamer, nu stau locului mai mult de 2 luni iarna. 😀

Prin alte parti e coruptia si lenea si gandirea deficitară. Da-le bani de 100 de ori mai mult si tot nimic nu ar face.

represor

represor

Member

sa zic din start ca eu aproape as desfiinta statul roman sau as da afara cel putin 50% din bugetari ... oricum sunt toti o adunatura de lefegii total inutili.

insa in acelasi timp constat ca daca ies pe strada si stau cu curul pe bordura 10 minute, numar lejer 100 de masini de peste 60k euro care trec pe langa mine, daca urmaresc putin anunturile de imobiliare vad ca apartamente/case/proproietati de 150k euro se vand ca painea calda, practic e pe apucate, au ajuns dezvoltatorii sa construiasca pe banii viitorilor proprietari pt ca au blocuri intregi achitate integral inca din faza de proiect, deci unde e absurdul ? e romanul sarac sau doar se plange ? e statul hapsan sau romanul vrea gratis orice, totul daca se poate ? sunt veniturile mici in Romania ? cine pe cine exploateaza ? restaurantele de fite sunt pline non stop, iti trebuie rezervare peste tot, nici la frizer nu mai ai loc fara programare, in malluri e full, strazile duduie de masini ( cica era scumpa benzina dar nu am vazut masini mai putine pe strada), se consuma in ritm alert, incercati sa va cautati loc de revelion, cred ca deja nu mai gasiti, cele scumpe se dau primele, am vazut la TV ca cele de 2000-2500 euro/2 zile erau deja epuizate, in vara asta Grecia era practic pamant romanesc, ospatarii vorbesc toti romaneste ... deci unde e criza ? unde e inflatia ? unde e cumpatarea si economille ? unde e saracia ?

Romania e taramul fagaduintei

pasilla

pasilla

Guru Member

represor, on 06 octombrie 2022 - 17:09, said:

unde e saracia ?
Tu vorbesti de bugetari si de cei privati care sug de la buget ?
Mergi prin tara si pe la tara si vezi cum traiesc romanii.

Edited by pasilla, 06 October 2022 - 17:26.

Flat

Flat

Bugetar Esențial

Cei de acolo nu contează. Nu ii tine nimeni în sate părăsite. Sa plece la oraș să câștige bani

pasilla

pasilla

Guru Member

Flat, on 06 octombrie 2022 - 17:27, said:

Cei de acolo nu contează.
Asa este. Asa gandeste USlamul.
Sorry. Daca a fost zeflemea, nu e prea reusita (ca de obicei)

represor

represor

Member

pasilla, on 06 octombrie 2022 - 17:24, said:

Tu vorbesti de bugetari si de cei privati care sug de la buget ?
Mergi prin tara si pe la tara si vezi cum traiesc romanii.

maica-mea e pensionara si are pensie 1400 lei iar eu am originile de la tara ... nu prea ai inteles mesajul, asa-i ?
vrei sa ma iau si de aia de la tara si cat de pline sunt carciumile acolo ?

ccdsah

ccdsah

Senior Member

florinellll, on 06 octombrie 2022 - 14:06, said:

Vor astia sa ramana gazul, petrolul si energia pentru romani ,ba ai dreaq de comunisti

Sa iasa lumea in strada ca in 2018
De ce nu ies?
Simplu ,nu este atat de greu sau grav ca atunci
Atunci tara a fost pe marginea prapastieiPosted Image
Pe marginea prapastiei? LMFAO, Pe marginea prapastiei as fi zis ca a fost Ucraina in februarie-martie anul asta

gelublabla

gelublabla

Senior Member

Subestimezi jigodismul care zace in psd isti si prostia din randul nucleului dur de votanti.
Dragnea se si vedea un mic Lukasenko iar Nastase dracu stie ce soi de monarh se visa si asta.
Doar puscaria i a domolit, dar rezervorul de cadre e nesecat la psd.

Edited by gelublabla, 06 October 2022 - 21:13.

Naoto

Naoto

Glasperlenspielmeister

• Grup: Moderators
Continuarea discuției aici:

https://forum.softpe...proprietate-50/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate