Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Laser circular basculant cu glisare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dablue12

dablue12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 09.06.2015
Buna,

Am cumparat un circular basculant cu glisare Dexter, si ar fi destul de util sa ii montez un laser ca sa vad unde va taia discul in material. Oare se gasesc de vanzare separat ?

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,138
  • Înscris: 13.01.2011
Poți să adaptezi, dacă ești dibaci.
Dacă existau ca accesoriu, pentru ele, le găseai în magazin.
Nu ai găsit în magazin, este?!  🙄

În orice caz, semnul făcut cu creionul/carioca, este sfînt, altceva, din anumite motive, pe care nu le enumer, te poate induce în eroare.

Așa că, semn dat corect, vizibil, atenție maximă, mînă fermă, curaj, și îi dai bice.
Nu are cum să nu iasă bine.

#3
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Am avut un laser d-asta la un soricel. Batea oriunde, dar nu unde trebuia. De reglat nu se putea ca era undeva inauntru si numai sa desfac scula nu aveam chef. SI uite ca s-a ars. Soricelu'...
Acum am unul fara laser, dar am redescoperit creionul.

Edited by adip1962, 30 September 2022 - 06:07.


#4
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,975
  • Înscris: 17.03.2005
Ce treaba are creionul cu farul din port? Niciuna, laserul ala nu de aia exista acolo...presuojnand ca bate unde trebuie.
El indica unde pui aparatul ca să începi(desi asta se face la pânză) respectiv pana unde glisezi piesa la dispozitivele fixe, sau la ce unghi reglezi pt aceleași dispozitive, sa compari unde bate pânză cu ce ai marcat tu pe lemn. În prealabil, lemnul normal se marchează... Utilitate relativa, dacă însă aparatul e unul profi de regula te poți baza pe el și scapi de multenoperatiunincsre consuma timp.



E însă mai util la dispozitivele mobile(circular, pendular etc) pentru ca adesea ești în spatele aparatului și nu vezi ușor exact încotro bate panza. Laserul ala te ajuta sa nu stai aplecat pe lateral sau deasupra spre în fata ca să vezi marcajul de pe talpa aparatului.


#5
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
Eu am laser la circular si dupa mici ajustari, bate fix unde trebuie sa taie panza. Si e util. Bine, se poate trai si fara el, dar

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate