Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Cana filtranta

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
useruser1

useruser1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2022
Recomandari pt o cana filtranta? Am una de la Aquaphor de mai bine de 2 ani si as vrea sa o schimb (cu cartuse B15)

Despre cele de la Brita cu cartuse Maxtra+ ce parere aveti? Am citit ca ar fi mai bune. As vrea sa fie de maxim 2.8 L

#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,509
  • Înscris: 08.03.2017
Brita, folosesc de 5 ani la serviciu , super pentru ce folosesc avand in vedere ca se gasesc peste tot cartuse , ieftine, eficiente .
Foarte important este sa gasesti cartuse nu sa faci o "romaneasca" la 300 l apa intorci cartusul sub jet de apa sa se "curete" si tot asa ca mai merge vreo 4000l ...
La cana ca si cantitate nu e bataie de cap ca gasesti de la mici la bazine de 5 litri , cum doresti ca sa fie practic .

Edited by ldpe, 29 September 2022 - 11:57.


#3
tehtronics

tehtronics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 15.07.2006
Da, recomand BRITA Marella XL 3.5 L cu cartuse MAXTRA+
Am luat filtre cu 15 lei, Made in UK

#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Folosesc  Brita cu cartus de carbune , desi nu chiar am nevoie , iar sotia tine pe a ei sa bea apa de la sticla de plastic de 0.5 l. Eu beau apa de la robinet. calitatea apei la robinet este super.
Imi vine sa fac ceva , dar .....

#5
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 04.01.2006
Folosesc cana cu cartuse Maxtra de multi ani. Initial doar pentru fier de calcat/espressor (cand imi aminteam). De baut imi placea mai putin, eram fanul apei de la robinet, nu de Hagi Tudose, ci pentru ca parca ma saturam mai bine de sete.
Numai ca in ultimii ani am avut des probleme cu pietrele la rinichi. Probleme mari, de 2 ori am ajuns si la urgente (pot da manifestari foarte nasoale). Asa ca beau exclusiv din cana. Nu prea mai sunt probleme.
Am observat si ca espressorul nu mai face piatra de cand folosesc exclusiv apa din cana.

#6
kenzokent

kenzokent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.03.2008
Folosesc un recipient Brita 8.2 L si filtre Maxtra +, pe google sunt mai multi vanzatori, banuiesc ca nu am voie sa scriu aici ca se considera reclama. Am deja 2 ani si sunt foarte multumit, am scapat de carat bidoane de plastic, costa mai putin , si nici nu mai poluam mediul cu asa mult plastic. Apa de la robinet este potabila, daca o imbunatatesti si cu filtru e super ok. Nu uit cand eram copil am baut mereu apa de la robinet si nu era filtrata, plus ca nu era tehnologia din prezent de tratare a apei. Acum decizia apartine fiecaruia.

#7
useruser1

useruser1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2022
Multumesc frumos pentru raspunsuri! :)

#8
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,246
  • Înscris: 24.02.2017
Eu nu stiu ce folosesc insa cand am cumparat-o am luat si mai multe filtre de rezerva. Cred ca e Aquaphor (luata din Carrefour).  E foarte buna.  Asta dupa ce ani de zile am cumparat apa imbuteliata. Mi-am dat seama ca reprezinta timp si bani pierduti.  Deci recomand cana.

#9
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,690
  • Înscris: 06.07.2005
Folosesc Aquaphor de ani de zile si ma declar multumit. Din cand in cand gasesti promotii la filtrele lor la supermarket, ultimele dati mi-am facut rezerve la preturi derizorii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate