Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Īncheiere penala dezinvestire

Traducere limba spaniola

Family Sharing "Ask to buy...
 CI+ (Telekom) și TV JVC

Umiditate Beci

Ariston decupleaza incalzire calo...

Retea interioara CATV proasta. So...
 Acte masina de firma la vama

Same Silver 100.4 Position Sensor...

Transfer asigurare auto

PNI CT36 wireless forum schimbare...
 Problema cu un card microSD Samsung

Unde se gasesc piese de schimb MB?

Placa de baza Gigabyte B660M, und...

Portare abonament la Digi

SMTP relay in reteaua DIGI

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

adrianp_ro

adrianp_ro

New Member

• Grup: Members
Am FiberLink si pana la un moment dat mergea sa trimit e-mail de pe o adresa dintr-un domeniu privat prin smtp.rdslink.ro. De ceva timp nu mai merge.
Serverul este accesibil dar raspunde ca "[email protected] nu trebuie sa trimita prin serverul smtp1-rdslink.rcs-rds.ro".
Pe vremuri se mai intampla asta functie de adresa IP pe care o ia routerul. Unele adrese erau recunoscute ca "in retea" altele nu. Acum nu mai merge de loc.
Inteleg ideea de blocare a traficului pe portul 25 dar ar trebui sa mearga releul "intern" asa cum scrie si pe sait. Sau macar sa ofere un sistem de autentificare.
Stie cineva cum se poate rezolva?

Argv

Argv

Senior Member

• Grup: Senior Members
Ce inregistrare SPF are definita domeniul yyy.ro in DNS?

Argv

Argv

Senior Member

• Grup: Senior Members
Poti face cerere de deblocare port 25.

victor29cr

victor29cr

Active Member

View Postadrianp_ro, on 28 septembrie 2022 - 16:11, said:

Am FiberLink si pana la un moment dat mergea sa trimit e-mail de pe o adresa dintr-un domeniu privat prin smtp.rdslink.ro. De ceva timp nu mai merge.
Serverul este accesibil dar raspunde ca "[email protected] nu trebuie sa trimita prin serverul smtp1-rdslink.rcs-rds.ro".
Pe vremuri se mai intampla asta functie de adresa IP pe care o ia routerul. Unele adrese erau recunoscute ca "in retea" altele nu. Acum nu mai merge de loc.
Inteleg ideea de blocare a traficului pe portul 25 dar ar trebui sa mearga releul "intern" asa cum scrie si pe sait. Sau macar sa ofere un sistem de autentificare.
Stie cineva cum se poate rezolva?
Conecteaza-te pe 465 cu SSL/TLS si o sa mearga

adrianp_ro

adrianp_ro

New Member

Multumesc pentru sugestii.
Inregistrarea SPF include ce trebuie si a mers cand se conecta la server. Daca exista vreun cod 'magic' in afara de "a:nume.go.ro include:rdslink.ro" as vrea sa-l stiu si eu.
Blocarea portului 25 nu are legatura cu asta pentru ca la server se conecteaza dar raspunsul de eroare 550 vine dupa "rcpt to: ..."
Am incercat si pe portul 465 dar aceeasi problema.
La 587 n-am incercat pentru ca acolo e nevoie de autentificare si aici e toata problema. In mod normal ar fi trebuit sa accepte 'my networks' fara autentificare, eventual cu limitare de trafic, virus scan, etc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate