Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Masina buget 5-5500E

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostMelteanu, on 27 septembrie 2022 - 18:31, said:

Nu se face curatare profesionala afara.

Nu le dai tu voie sau cum ?
E plin de detaileri și afară, de ce emiteți asemenea inepții?

#20
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007

View Postpielea, on 27 septembrie 2022 - 21:08, said:

Mondeo 2014 7700 € daca te intereseaza

Ms colegu , nu ridic bugetu , nu sunt asa dependent de masina , doar vreau sa schimb cotetu actual.

Ca un mic rezumat in buget ar fi gol6,laguna3,latitude,e90 LCI,opel Insignia,skoda 2 FL,superb 2, toate an de fabricatie 2010+

Edited by FREESH, 28 September 2022 - 09:01.


#21
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022
ia laguna 1.5dci

#22
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Mai fratilor, voi nu ati inteles o chestie.
Omu e chitit sa isi ia teapa si nu stie cum sa faca, tocmai d-asta anunta si pe forum in prealabil.
I-a spus mai sus de Mondeo la 7 mii, probabil intretinut, dar el a raspuns ca nu vrea sa ridice bugetul, vrea doar sa-si schimbe cotetul cu un tomberon care o sa-l manance de bani ca sa circule cu el. De ce sa dea in plus niste bani ca sa ia o masina intretinuta, cand poate sa cumpere o caruta in care va baga mult mai multi bani si cu care va pierde si timpul prin serviceuri ?
Du-te cumetre la Mardare si ia din toroapele lu ala, ca in Constanta nu mai gasesti proprietari de masini care le au la vanzare, ci doar aia cu parcuri auto vand masini si vezi poate gasesti si E sau S class totusi, ca sa apari si tu cineva pe sosea, nu Superb sau alte balarii, ca nu insemni nimic in parcare cu alea...

Edited by Mihaitza07, 28 September 2022 - 14:38.


#23
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 16.04.2007
cel putin ia o benzina ...

#24
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
E suparat tare mihaitza pe ce vor oamenii sa faca zici ca i-am cerut lui banii.
De unde stii ca mondeo ala nu e tomberon ? sau ca toate masinile de pe olx de la propietar in 6k sunt tepe ?  lasand mardare deoparte doar am pus un link informativ.

#25
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022
In continuare sunt de parere ca la laguna 3 sunt cele mai mari sanse de gasit o mașină decentă si cu costuri mici de mentenanță...

#26
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Pt ca e al meu, mondeo ala, iar eu nu merg cu pubele, are cauciucuri noi 2021, parbriz cu incalzire si senzori schimbat nou pilkington, ambreiaj, disc de presiune si volanta, noi sachs reprezentanta, toate, toate piesele inlocuite le-am dat imediat p fb la "baeti" care vroiau piese bune si ieftine, asta ca sa vezi ce masini exista pe piata. Am dat pana si placutele de frana care erau folosite.

#27
wer123

wer123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.05.2019

View PostFREESH, on 27 septembrie 2022 - 14:55, said:

Doar asa la prima vedere, oricum stiu ca parcurile auto sunt semi-tepe mai ales ca nu au istoric real la masina.

@naijax e jale cu piata auto din cta nu gasim nimic nu vezi .

Tot ce-mi place e din cealalta parte a tarii - > https://www.olx.ro/d...0&sliderIndex=7


Nu stiu daca ai pus in gluma acest Skoda Super dar bara fata nu sta nici cum si a fost revopsita, daca cele de la vedere au fost rezolvate nasol cum au fost cele dinauntru

#28
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022

View Postwaterman, on 28 septembrie 2022 - 07:47, said:

Nu le dai tu voie sau cum ?
E plin de detaileri și afară, de ce emiteți asemenea inepții?
Afara lumea exploateaza masinile si atat.Doar la noi se face detailing si alte prostii.Posted Image

#29
tepan

tepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 31.01.2011
Citroën c5 găsești in bugetul asta. Dacă iei unul fără hydractive și îl verifici bine nu o sa ai mai multe probleme cu el decât cu un golf sau Passat. Partea buna e ca găsești din 2011 2012 și cu dotări bune. Vezi motorul 2.0 de 163 sau 140 cai.

#30
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022
Fara hydractive a fost doar 1.6hdi, in rest toate au venit cu. Oricum, nu vad de ce ai evita chestia asta, mai ales ca-i un sistem fiabil, iar reparatiile in caz de probleme nu-s foarte costisitoare.

#31
tepan

tepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 31.01.2011
Este și cu motor 2.0 fără hydractive. Nu prea recomand decât dacă ai bani sa îl întreții și un mecanic priceput, altfel poți rămâne cu mașina pe burta de la un senzor doar. Plus ca deja mașinile astea au 10 ani și mulți km, de asta eu prefer o mașina sh mai simpla dacă vreau fiabila.

#32
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostMelteanu, on 29 septembrie 2022 - 19:08, said:

Afara lumea exploateaza masinile si atat.Doar la noi se face detailing si alte prostii.Posted Image

Vorbești prostii

#33
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Despre Peugeot 508 ce parere aveti ? tot asa an 2011-2013

#34
castiel97

castiel97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 07.02.2020
Are un coleg. Faina mașină, și eu as vrea una iar la piese e ok prețul.

#35
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022

View PostFREESH, on 30 septembrie 2022 - 14:52, said:

Despre Peugeot 508 ce parere aveti ? tot asa an 2011-2013
E cam lungă si are ștergătoarele enervante.

#36
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,959
  • Înscris: 06.04.2007

View Postsandu222, on 27 septembrie 2022 - 18:20, said:

Eu nu pricep cum de masinilea astea aduse din Vest arata aproape toate impecabile la 300k km. Am vazut Golf4 2004 impecabil si interior si exterior(cerea 2600E pe el Posted Image  ). Oare sunt europenii mai atenti? soselele mai putin prafuite si fara pietricele?  Ca altfel nu-mi explic, decat curatare profesionala.

Am un vecin, are un symbol alb din 2014, 30.000km, fata de acest Renault Latitude zici ca-i "vechitura" asa arata si omul nu si-a batut joc de Symbol plus kilometrajul mic de tot.

Care-i explicatia?
E nu pricepi...
Masinile sh de la noi se stie ca au km mai putini, arata mai bine intretinute si sunt mai ieftine decat daca ai cumpara-o direct de afara...ai zice ca e un paradox Posted Image)
Majoritatea au parte de cosmetizare mai mult sau mai putin agresiva, interior/exterior + kilometraj pe unde vrea creieru romanului sa vada 140-170000 km.

La mine in oras mi-a fost dat sa prind un exemplar (un Suzuki Swift) , ma tot perindam o perioada la un parc auto , masina adusa seara, arata jalnic, n-as fi dat pe ea nici 1500 Euro, protectiile de plastic de la aripi prinde cu holsurub (!!) julita, jegoasa la interior, ce sa mai, o rabla buna de programu rabla.
Am vazut-o apoi scoasa la vanzare la cateva zile...preteneee....alta masina! Culoarea frumoasa (un visiniu) lucioasa, aparatorile de plastic ca noi, interiorul curat, pic de jeg, farurile curate (polishate ma gandesc) , pret 3500 Euro ...
Cu siguranta la cum arata, samsarul n-a dat mai mult de 1000 euro pe masina..

La lucru vine intr-o zi un sofer cu un A5 1.8 tsi, cp, dotari, parfum masina, o carca de bani (peste 10000) la o privire mai atenta am vazut ca partea dreapta spate (de la usa + aripa, inclusiv haionul, spoilerul) era revospita. La mers in spatele lui parea ca nici nu mergea pf drept...Nu i-am zis nimic, dar s-a scapat de masina incateva luni.

Noi vrem masini mari si puternice la bani de cacao, asta si primim. Ne depasim conditia de saracie cumparand un rebut mare si cu multi cp (daca e si diesel e perfect...sa mai si pufaie un pic.. ) .

Vezi si la subiectul de fata, sa nu auda de masini mici, sa nu-l luam cu d-astea...are 5000 Euro si prefera sa isi creasca nemasurabil riscul la o masina serioasa manarita , nu vreun cotet mic dar in stare reala buna (si asa greu de gasit la banii astia in prezent)

Edited by Octavian___, 01 October 2022 - 08:17.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate