Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

BSOD Windows 11 22H2

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
86C415

86C415

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 22.05.2018
Salutare.

Sa da un sistem 3600/b450/1060. Merge(a) fara nicio problema de vreo 2 ani de zile. Win11 proaspat instalat cu toate update-urile si cele mai noi drivere.

La nici doua ore de cand l-am pus pe picioare insa:

Attached File  bsod1.jpg   302.45K   73 downloadsAttached File  bsod2.jpg   280.23K   71 downloadsAttached File  bsod3.jpg   609.48K   58 downloads

Nu ma pricep mai deloc. Sa inteleg ca'i AVG-ul de vina?

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
22H2 e de vina

poti scoate avg-ul din ecuatie dezinstalindu-l. windowsul are un antivirus destul de decent.

#3
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 18.07.2018
Poate este de la un program pe care l-ai instalat si nu apartine de Windows. Verifica daca in BIOS nu ai facut un OC gresit / exagerat sau o setare gresita.
Nu am primit nici un BSOD in 22H2.

#4
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,869
  • Înscris: 15.04.2019

View PostGT_Xpress, on 27 septembrie 2022 - 01:40, said:

Nu am primit nici un BSOD in 22H2.
Nu am primit nici un BSOD in Win 11 (de vreun an, ultima versiune, ultimul update). Pe 3 calculatoare avand configuratii diferite. Alte probleme (mai usoare) au fost...
Eu am si Avastul - free - separat.

Edited by __Dan__, 27 September 2022 - 03:29.


#5
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
ultimul update major, 22h2, este lansat de... 5-6 zile

@86C415
incearca sa instalezi 21h2, pare mai stabil


in rest...

https://www.windowsl...bugs-hit-users/

https://forum.softpe...__ 22h2__st__72

https://www.windowsl...s-due-to-bsods/

stiu, ai sistem pe amd, dar 22h2 chiar da bsod-uri, si ma gindesc ca da si pe amd-uri!

(evident, pot sa ma si insel)

Edited by tEo, 27 September 2022 - 06:36.


#6
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,169
  • Înscris: 05.01.2006
Eroarea avgbidsdriver unknown_function pare mai degrabă de la antivirus totuși...

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Exact - antivirus AVG.

Sunt probleme la multi antivirusi cand apare o versiune noua de Windows. Din nu stiu ce motive unii producatori se misca mai greu decat Microsoft cu update-urile ptr antivirusii lor.
Problema a aparut inca de la Windows 10 si AVG-ul de obicei e pe lisat.

Daca vrei neaparat AVG-ul mai asteapta o luna-doua pana apare o versiune updatata - compatibila cu ultima versiune de 11.

E si unul din motivele ptr care eu recomand amanarea Feature Update cu cateva luni - cam 6 e ok.
Eu la munca merg chiar cu amanarea pe un an. Versiunile vechi oricum primesc update-uri de securitate cam un an jumate.

#8
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,169
  • Înscris: 05.01.2006
Sau daca nu are versiunea premium care sa-i ofere niste lucruri extra atunci poate ramane cu antivirusul incorporat in win si sa mearga mai departe cu acea versiune de w11...

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
AVG-ul e buba, driverul de kernel da error fatal. Incearca fara el si vezi cum se comporta.

Edited by andreic, 27 September 2022 - 09:42.


#10
86C415

86C415

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 22.05.2018
Merci frumos pentru raspunsuri.

Nu am cautat special 22H2-ul. Asta mi-a fost bagat pe gat de catre Media Creation Tool.

AVG-ul tine mai mult de obisnuinta. Daca intr-adevar el era problema, este suficient ca l-am scos, sau mai trebuie facut ceva? Un reinstall al sistemului de operare este jusitificat sau doar pierdere de timp? Sfc /scannow zice ca totu'i in regula.

#11
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,169
  • Înscris: 05.01.2006
Eu zic ca este suficient scoaterea lui, sau cel putin pe alte situatii ce le-am vazut in google asa se dadea de inteles...

#12
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
La alții, a dat ceva erori și în BIOS, acest update 22H2, fiind nevoie downgrade de BIOS, pentru a putea reintra în sistem, fără formatare și clean install.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate