Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Problema masina de spalat Gorenje WHE94BAS

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,486
  • Înscris: 18.06.2007

 FeDaYin, on 27 septembrie 2022 - 04:21, said:

De obicei Calgon e cel care face spuma, nu detergentul. Detergentul pentru masina de spalat automata e facut special sa nu faca spuma.

Nu folosesc calvin. Face spuma pt că are ceva de spumare. Dar când spun spumare....se umple toată baia de spuman

#20
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018

 pasilla, on 26 septembrie 2022 - 22:10, said:

Unde scrie asta ? Ma refer la lege.
curierul nu ia marfă neambalată

#21
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Imi place ca toata lumea ii zice de retur, dar nimeni na zis nimeni…cheama nene garantia , vine la ti e acasa, constata , repara, si ramai cu masina. Mai mult ca sigur e o chestie minora, ori un conector nemomtat bine de pe linaia de asamblare, se intampla, lri un contact care nu e la locul lui. E o chestie ce se poate rezolva pe loc, da fiind in garantie, cheama service ul si gata.

Am patit ceva de genul cu msv Beko, am scos ambalajul , bagat in priza si , fiind cu butoane touch, vreo 3 butoane nu functionau, nu reactionau sub nicio forma. Am chemat servicul, in cateva zile m-au programat, a venit cel de la service, a dat fata de la use jos…in spatele buoanelor touch , sunt niste arculete care prin ele se transmite comanda mai departe. In dreptul butoanelor ce nu functionau, acele arculete nu erau pozitionate corect. Pus panoul la loc…..merge masina aia de sparge. 2 programe pe zi si nu are nici pe naiba.

Edited by cuculea, 27 September 2022 - 08:11.


#22
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,486
  • Înscris: 18.06.2007
Proforma la garanție este că Gorenje are niste service-uri partenere cu niste amețiți angajați m nu sunt băieți răi, dar nici meserie nu știu.

La mine au venit inclusiv din Slovacia/Slovenia sau unde se fabrică că să vadă. Au înlocuit tot la ea și de cap nu i-au dat. Mi-au propus sa îmi dea un voucher dar la mașină nu renunț pt că este singura care scoate petele de antiperspirant de la subraț de pe cămăși.

#23
maddriver

maddriver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 30.04.2006
Asta banuiesc si eu ca nu e conectat display-ul. Sa vad cum rezolv cu cei de la Altex...

#24
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016
Ambalajul la o msr e in general format dintr-o tipla si polistiren sus si jos. Ce "cutie" ?
La produse resigilate, se fac diverse mentiuni de catre magazin privin starea produsului. La unele scrie si despre ambalaj in ce stare se afla sau daca nu mai exista.
Dar nu cred ca cei din altex sa nu ii poata trage o folie pentru revanzare....


 maddriver, on 27 septembrie 2022 - 09:38, said:

Asta banuiesc si eu ca nu e conectat display-ul. Sa vad cum rezolv cu cei de la Altex...
Daca panou de comenzi e numai sticla, e vorba de touch cu senzori....

Edited by MMike, 27 September 2022 - 13:13.


#25
maddriver

maddriver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 30.04.2006
Nu e touch, e display cu butoane.

Am fost, am vorbit, discutia a decurs normal, fara nicio problema, mi s-au prezentat doua optiuni: sa-mi inlocuiasca masina cu acelasi model sau cu altul. Am ales LG: Masina de spalat rufe frontala LG F4WV509S1E, Wi-Fi, 9 kg, 1400rpm, Clasa B, alb 2600lei + garantie extinsa. Sa speram ca asta nu mai are probleme la display. Sau altundeva. Modelul de la Gorenje arata foarte bine si parea solid construit, pacat de acea mica problema.

L-am intrebat pe baiat daca exista si optiunea repararii acasa si mi-a spus ca se poate, dar ca trebuie sa sun la service, sa ma programez si cine stie cat trebuia sa mai astept. Deja stau fara masina de o saptamana. Deci returul e cel mai convenabil. Vin baietii iti iau masina defecta si iti aduc alta noua. Lucrurile decurg foarte eficient si profesionist dupa parerea mea, asa cum ar si trebui sa fie. Si nu, nu e nevoie de cartoanele in care a venit masina. Deocamdata despre Altex, numai de bine. Multumesc tuturor pentru sfaturi si sugestii!

#26
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016
Si eu am luat msr de la altex si prin buy back si am fost f.multumit. Pentru ca am luat-o cu numai 2 ani garantie, i-am facut la ei (altex) o extragarantie pe inca 2 ani. Costa 10% din valoarea produsului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate