Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Alimentator de 8,4V sau 9V?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Camera duce 9V, dar pack-ul ala nu. Are macar BMS pe el (trebuie sa aiba o placuta cu niste circuite de unde vin acele doua fire rosu si negru) ?

#38
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022

View Postvgabi, on 28 septembrie 2022 - 11:48, said:

Powerbank-ul arată cam așa, dar la voltajul de min 7,2V și max 9V cît poate duce camera și băgat într-o carcasă. Nu am măsurat să văd exact valorile.
https://www.germanel...2p-1547351.html
Arata cam asa da' e altfel...
In concluzie, n-o sa ai o incarcare mai rapida cu 9V fata de 8.4V
Daca totusi te razgandesti cauta ce ti-am scris mai inainte si i-ati un alimentator care sa fie compatibil cu protocolul de incarcare rapida al power bank-ului, daca nu cumva merge cu al telefonului pe care-l ai.

#39
sebyshor

sebyshor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.08.2007

View Postvgabi, on 28 septembrie 2022 - 08:13, said:

Camera are un adaptor de baterie numit dummy battery care intră în locul bateriei mici a camerei și se leagă prin cablu cu jack la bateria externă despre care am scris mai sus tot ce putem scrie.
Nu e nimic artizanal, se folosește peste tot metoda, iar mai nou unele camere se pot alimenta direct prin USB dintr-o baterie externă.
Întrebarea era dacă cei 0.6V în plus ar putea creea vreo problemă la încărcarea bateriei externe. Nu lansăm rachete pe lună.
Ceva asemănător se poate vedea aici.... [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GD6B2KTWJ5Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cauta un Sony AC-L10a varianta mare sau varianta mica AC-L100 de 8.4V si 1.5A si conectezi direct mufa lui pe acumulator,stia incarcare in curent constant si tensiune constanta. Nu uita: intotdeauna pleaca la filmat cu acumulatorii incarcati de acasa. Si eu am un pack facut din 8 celule,tot pt panasonic LX100.

#40
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
Ai 8 NiMh...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate