Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Restituire RCA

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
PNX

PNX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 02.03.2022
Buna.
Am avut o masina pe care am radiat-o si a ramas o jumatate de an de RCA pe care am inteles ca se poate recupera.
Spre exemplu, eu am avut la Euroins.
Am cumpart asigurarea de pe eMag.
Care este procedura?

#2
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Suni la call center-ul asiguratorului si intrebi care e procedura. Eu asa am procedat cu Allianz.

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Pai da
Faci cerere la Euroins la care atasezi dovada de radiere a masinii (pe baza contractului de VC) + buletin + o copie dupa polita RCA
Gata

#4
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
de la Euroins am recuperat si eu, a mea parca mai era valabila 10 luni. mie mi-au dat ei pe email o cerere, gasisem una pe net si cica nu era buna. Am completat-o de mana, am anexat si dovada de instrainare,plus copie dupa buletin si rca-ul a fost simplu ca-l aveam pe email de emag. banii au venit in 2 saptamani sau ceva de genul.

Edited by bobitad, 22 September 2022 - 17:58.


#5
PNX

PNX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 02.03.2022
Am sunat la ei, de doua ori si mi-au dat un numar de telefon , adica doua diferite , la care am sunat , dar nu imi raspunde nimeni.
am descarcat un formular pe care l-am completat.
Unde trebuie trimis?

 bobitad, on 22 septembrie 2022 - 17:57, said:

de la Euroins am recuperat si eu, a mea parca mai era valabila 10 luni. mie mi-au dat ei pe email o cerere, gasisem una pe net si cica nu era buna. Am completat-o de mana, am anexat si dovada de instrainare,plus copie dupa buletin si rca-ul a fost simplu ca-l aveam pe email de emag. banii au venit in 2 saptamani sau ceva de genul.
la ce adresa ai trimis-o?

#6
rosebowl

rosebowl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.06.2014
Cred ca trebuie si un cont unde sa-ti trimita banii.

#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
eu am fost la un birou al asiguratorului, unde am gasit mai aproape de casa, si am rezolvat in 10 min. 30 de min cu tot cu drum.

#8
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,506
  • Înscris: 30.07.2007
Eu am primit un formular de la roxana.marcovici[a]euroins.ro (atasat). In CC mai erau frontoffice[a]euroins.ro si secretariat[a]euroins.ro
Succes!

Buna ziua,
Pentru a putea da curs solicitarii dumneavoastra rugam cererea atasata completata integral si semnata de asigurat. Mentionez ca prima de asigurare se poate restitui doar in contul asiguratului mentionat in polita


LE: aprilie 2021

Edited by crocko.dilul, 22 September 2022 - 18:32.


#9
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
exact. de la aceeasi tipa am primit si eu. prima data am scris la [email protected]

#10
PNX

PNX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 02.03.2022
acum am vazut pm.
multumesc mult.

Edited by PNX, 22 September 2022 - 18:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate