Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Cum pun protectie in Google Walle...

Soba din tabla pentru atelier.

HIT and RUN - (Fuga dupa adevar)
 Proiect Erasmus -Vaccin si test pcr

Identificare dioda zenner

Cont SPV pentru PFA?

Spalare instalatie termica
 afisare eroare centrala termica e...

Probleme cu un PDF in Adobe Reader

NHA,NBA

Scartait placute frana
 Contract imprumut PFA

Comoditatea se plateste(si in Ung...

Hayu Romania (serviciul de stream...

Scoatere bani pensie privata obli...

Ce inseamna hiluri

• Please log in to reply
3 replies to this topic

EL-Presidente

EL-Presidente

Junior Member

• Grup: Junior Members
Am facut o radiografie pulmonara luni,si astazi am luat eultatul interpretarii radiografiei.Ce inseamna hiluri de aspect vascular?
Am facut aceasta radiografie,pt ca din luna august m-am simtit rau in sensul ca ama vut transoiratii ciudate  doar in zona fruntii si a cefei.Tot de atunci am episoade cand ma doare in capul pieptului si respir prost.Mi s-a recomandat: Luivac+monteklau 30 zile

Cumva  am pneumonia?Sint in pericol?Va multumesc.

Attached Files

megastorm

megastorm

Member

• Grup: Members
bine ca nu e tbc.
aspectul respectiv arata o vascularizatie mai intensa in zona hilara, dar nimic de care sa va speriati.

Courage

Courage

Founder

• Grup: Senior Members
hil pulmonar = zona din jurul inimii, pe scurt

https://newsmed.ro/p...uni-de-anatomie

megastorm

megastorm

Member

• Grup: Members
mai corect....Hilul pulmonar este aria unde structuri variate intră sau părăsesc faţa mediastinală. Hilul plămânului este o zonă uşor excavată, localizată în treimea superioară a feţei mediastinale, unde bronhiile şi elementele neurovasculare pulmonare ajung sau ies de la plămân

Edited by megastorm, 22 September 2022 - 23:12.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate