Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Intrebari si raspunsuri

- - - - -
  • Please log in to reply
1372 replies to this topic

#19
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005

View Postcarpenihil, on Jul 6 2006, 20:56, said:

Salut, e prima mea postare pe forumul softpedia, de luni voi avea si eu un card bcr visa electron, si doresc sa incep sa pariez online, dar am o nelamurire legata de comisioanele gamebookers: din cate am inteles de pe alt site special dedicat pariurilor online, am inteles ca moneybookers si cardul bancar sunt 2 moduri diferite de retragere a banilor si ca toate retragerile efectuate pe card se taxeaza cu 1 EUR, indiferent de numarul lor, iar
prima retragere prin Moneybookers (dintr-o luna calendaristica) se taxeaza cu 1 EUR, toate celelalte fiind taxate cu 5 EUR.

E adevarat, fiindca daca este inseamna ca moneybookers e o optiune mult mai costisitoare,nu? Va multumesc anticipat si succes!  :)

informatiile pe care le ai sunt corecte.as mai adauga ceva insa..moneybookers nu e  obligatoriu..e un auxiliar pt casele care nu accepta carduri din romania( gen   betandwin)..insa nu e obligatoriu ..eu de exemplu nu folosesc moneybookers desi am cont la 4 case online.cel mai simplu e sa depui si sa retragi direct pe card.comisioanele sunt mult mai mici.moneybookers devine folositor in cazul in care doresti sa transferi bani de pe un cont pe altul sau in cazul in care retragi sume mari..pt a masca oarecum provenienta banilor.deci sfatul meu e sa depui si sa retragi direct pe card.depunere comision 0.retragere comision 1 euro.asta la gb.alte agentii au comisioane diferite ..sau nu au..

#20
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006

View Postbamse04, on Jul 6 2006, 23:13, said:

informatiile pe care le ai sunt corecte.as mai adauga ceva insa..moneybookers nu e  obligatoriu..e un auxiliar pt casele care nu accepta carduri din romania( gen   betandwin)..insa nu e obligatoriu ..eu de exemplu nu folosesc moneybookers desi am cont la 4 case online.cel mai simplu e sa depui si sa retragi direct pe card.comisioanele sunt mult mai mici.moneybookers devine folositor in cazul in care doresti sa transferi bani de pe un cont pe altul sau in cazul in care retragi sume mari..pt a masca oarecum provenienta banilor.deci sfatul meu e sa depui si sa retragi direct pe card.depunere comision 0.retragere comision 1 euro.asta la gb.alte agentii au comisioane diferite ..sau nu au..

Da, mersi bamse, dar acum am o noua problema, ieri seara, dupa ce am incercat o prima depunere pe gb (mi am facut ieri un card bcr visa electron) mi au cerut copii dupa buletin si dupa card: Din cauza masurilor noastre stricte de securitate si pentru a evita
posibilele fraude cu cardul si alte ilegalitati financiare, va rugam sa ne
trimiteti urmatoarele documente:
- o copie clara si lizibila a unui document de identitate (cu poza)
- o copie clara si lizibila a cardului (fata + verso) pe care il
folositi la gamebookers

Va rugam sa adaugati in mesaj si urmatorul text:

Subsemnatul ................., declar pe proprie raspundere ca sunt de
acord sa folosesc cardul meu

Tipul ………… (va rugam sa specificati tipul cardului)
Numarul ………… (va rugam sa specificati numarul cardului)
Data expirarii: ……………. (va rugam sa specificati data
expirarii cardului),

pentru a face plati la Gamebookers Ltd. in conformitate cu regulamentul
de joc.

Data,
Locul,
Semnatura (scrisa de mana)

Deja cu scannerul de acasa mi am facut copii dupa card si buletin, dar intrebarea mea e cum pot introduce o semnatura scrisa de mana intr un document electronic, ca apoi sa le trimit toate chestiile astea scanate? :o
:o    si alta problema, ce aunme trec la numarul cardului:nr de 16 cifre de pe fata cardului sau doar ultimele 3 cifre de pe verso (care de altfel tbuiesc trecute pe situl lor la depozit)? Iti multumesc anticipat si astept raspunsul tau, week end placut! :)

edit reason: corectat un emoticon (ipb bug or something)

Edited by ciuly, 16 July 2006 - 18:33.


#21
superocta89

superocta89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.12.2005
Vreau sa stiu si eu la ce agentii pot sa pariez pe numarul de cornere dintr-un meci ????/

#22
mendex87

mendex87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 10.02.2005
din cate stiam doar la agentiile online

#23
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View Postsuperocta89, on Jul 15 2006, 13:50, said:

Vreau sa stiu si eu la ce agentii pot sa pariez pe numarul de cornere dintr-un meci ????/

eu am pariat asa la gamebookers.

#24
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
case de pariuri (online sau nu) unde se poate paria si Divizia B la noi ?

#25
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
este global bet(nu e online)..nu stiu daca e in bucuresti..la mine in sibiu e..si  din cunostintele mele si betandwin oferea divizia b...

#26
1024

1024

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 16.02.2006

View Postcarpenihil, on Jul 15 2006, 11:44, said:

Da, mersi bamse, dar acum am o noua problema, ieri seara, dupa ce am incercat o prima depunere pe gb (mi am facut ieri un card bcr visa electron) mi au cerut copii dupa buletin si dupa card: Din cauza masurilor noastre stricte de securitate si pentru a evita
posibilele fraude cu cardul si alte ilegalitati financiare, va rugam sa ne
trimiteti urmatoarele documente:
- o copie clara si lizibila a unui document de identitate (cu poza)
- o copie clara si lizibila a cardului (fata + verso) pe care il
folositi la gamebookers

Va rugam sa adaugati in mesaj si urmatorul text:

Subsemnatul ................., declar pe proprie raspundere ca sunt de
acord sa folosesc cardul meu

Tipul ………… (va rugam sa specificati tipul cardului)
Numarul ………… (va rugam sa specificati numarul cardului)
Data expirarii: ……………. (va rugam sa specificati data
expirarii cardului),

pentru a face plati la Gamebookers Ltd. in conformitate cu regulamentul
de joc.

Data,
Locul,
Semnatura (scrisa de mana)

Deja cu scannerul de acasa mi am facut copii dupa card si buletin, dar intrebarea mea e cum pot introduce o semnatura scrisa de mana intr un document electronic, ca apoi sa le trimit toate chestiile astea scanate? :o
:o    si alta problema, ce aunme trec la numarul cardului:nr de 16 cifre de pe fata cardului sau doar ultimele 3 cifre de pe verso (care de altfel tbuiesc trecute pe situl lor la depozit)? Iti multumesc anticipat si astept raspunsul tau, week end placut! :)

edit reason: corectat un emoticon (ipb bug or something)


numarul de 16 cifre,scrii declaratia de mana si o semnezi,apoi o trimiti scanata.eu asa am facut si a mers.

#27
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005

View Postcarpenihil, on Jul 15 2006, 13:44, said:

Da, mersi bamse, dar acum am o noua problema, ieri seara, dupa ce am incercat o prima depunere pe gb (mi am facut ieri un card bcr visa electron) mi au cerut copii dupa buletin si dupa card: Din cauza masurilor noastre stricte de securitate si pentru a evita
posibilele fraude cu cardul si alte ilegalitati financiare, va rugam sa ne
trimiteti urmatoarele documente:
- o copie clara si lizibila a unui document de identitate (cu poza)
- o copie clara si lizibila a cardului (fata + verso) pe care il
folositi la gamebookers

Va rugam sa adaugati in mesaj si urmatorul text:

Subsemnatul ................., declar pe proprie raspundere ca sunt de
acord sa folosesc cardul meu

Tipul ………… (va rugam sa specificati tipul cardului)
Numarul ………… (va rugam sa specificati numarul cardului)
Data expirarii: ……………. (va rugam sa specificati data
expirarii cardului),

pentru a face plati la Gamebookers Ltd. in conformitate cu regulamentul
de joc.

Data,
Locul,
Semnatura (scrisa de mana)

Deja cu scannerul de acasa mi am facut copii dupa card si buletin, dar intrebarea mea e cum pot introduce o semnatura scrisa de mana intr un document electronic, ca apoi sa le trimit toate chestiile astea scanate? :o
:o    si alta problema, ce aunme trec la numarul cardului:nr de 16 cifre de pe fata cardului sau doar ultimele 3 cifre de pe verso (care de altfel tbuiesc trecute pe situl lor la depozit)? Iti multumesc anticipat si astept raspunsul tau, week end placut! :)

edit reason: corectat un emoticon (ipb bug or something)


View Post1024, on Jul 25 2006, 22:22, said:

numarul de 16 cifre,scrii declaratia de mana si o semnezi,apoi o trimiti scanata.eu asa am facut si a mers.


scuze numa acum am vazut postul tau.ce a zis ''1024''e corect..scriide mana ,semnezi ,scanezi  si trimiti.e  mai mult o formalitate,nu te chinui prea tare.nr cardului e format din cele 16 cifre de pe fata
iar cele de pe spate iti trebuiesc doar cand ti se cere  ''cvv'' .cvv reprezinta ultimele 3 cifre de  pe spate.

#28
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006
Da, asa am si facut , imediat mi au deblocat contul si n am avut nici o problema, in afara de villareal, care m au scos de pe 3 bilete acum vreo 3 zile :)
Mi am alimentat contul cu 41 ron, acum am 48 nu e cine stie ce castig recunosc, dar sunt genul prudent care mizeaza sume f mici gen 1 ron , 2 ron etc. Din experienta voastra, credeti ca o sa am sanse in 2 3 luni sa fac de ex 500 ron cu tactica asta?

#29
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
eu personal as alege mize mari cote mici..decat  invers..da poti ajunge la 500  daca esti rabdator..si stapan pe tine:P bafta

#30
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006

View Postbamse04, on Jul 26 2006, 00:07, said:

eu personal as alege mize mari cote mici..decat  invers..da poti ajunge la 500  daca esti rabdator..si stapan pe tine:P bafta


Azi am incercat un pariu multiplu, am avut 8 din 9, pusesem oricum doar 1 ron,am pierdut pe fcmacedonia lokomotiv sofia unde am bagat x2 la pauza. Dar m a salvat altul in care pusesem pe rapid, dinamo, roselare, cska si tampere. Acum am in cont fix 51 ron. :)
Pacat ca am ratat bonusul ala de la gb de 100% din primul pariu, fiindca oferta expirase cand am facut eu primul pariu. Se merita oare sa mi fac cont si la alte case gen betfair etc pt a profita de aceste bonusuri de inceput? Tu la cate joci?

#31
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005

View Postcarpenihil, on Jul 27 2006, 23:51, said:

Azi am incercat un pariu multiplu, am avut 8 din 9, pusesem oricum doar 1 ron,am pierdut pe fcmacedonia lokomotiv sofia unde am bagat x2 la pauza. Dar m a salvat altul in care pusesem pe rapid, dinamo, roselare, cska si tampere. Acum am in cont fix 51 ron. :)
Pacat ca am ratat bonusul ala de la gb de 100% din primul pariu, fiindca oferta expirase cand am facut eu primul pariu. Se merita oare sa mi fac cont si la alte case gen betfair etc pt a profita de aceste bonusuri de inceput? Tu la cate joci?


cu siguranta ca merita...eu am cont la gb,globet,bet24,expekt,unibet.toate agentiile astea ofera bonusuri,verificate de mine.pt detalii uita -te  in topicul cu situri utile.desi am la toate astea cont,momentan doar intr unul am bani.in general agentiile gen  globet unibet(nu recomand unibet) le am folosit doar pt bonus si atat..gen depus..luat bonus..retras..

#32
pyb

pyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 12.08.2005
Daca pe bilet am castig de X lei , sa zicem 100.000 , cat mi se da in mana ? Si astia se impoziteaza ?
PS Pe bilet aveam castig 465.000 si am primit 451.000

#33
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005

View Postpyb, on Aug 10 2006, 19:06, said:

Daca pe bilet am castig de X lei , sa zicem 100.000 , cat mi se da in mana ? Si astia se impoziteaza ?
PS Pe bilet aveam castig 465.000 si am primit 451.000
La ce casa de pariuri ai jucat biletul?

#34
pyb

pyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 12.08.2005

View Postmaktub, on Aug 10 2006, 19:22, said:

La ce casa de pariuri ai jucat biletul?
Stanleybet

#35
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005
N-am jucat niciodata acolo, e posibil sa fie vre-un comision...
Uita-te si tu prin regulament, ca trebuie sa scrie, nu cred ca te-au inselat cu 15 mii...

#36
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004
Daca pe bilet aveai 46,5 lei exact atat trebuia sa primesti (nu am mai pus la Stanley de mai bine de un an, dar asa era si asa e normal). Se impoziteaza doar daca suma depaseste 700 sau 750 lei, nu mai tin minte exact.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate