Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Valabilitate pasaport in momentul iesirii din tara

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,398
  • Înscris: 24.02.2017

 Argv, on 20 septembrie 2022 - 15:16, said:

Du-te cu pasaportul pe care il ai si sa ne povestesti pe urma daca a fost ok sau nu..
Eu unul sunt curios, dar n-as incerca pe pielea mea. Mai bine incerci tu.


Dintre toate sfaturile l-am ales pe al tau.  Glumesc  :D

Lunea viitoare m-am programat ca sa imi fac altul.  Stie vineva cate zile dureaza pana "se naste" unul nou  ?

#20
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,986
  • Înscris: 14.03.2013

 Bogotta, on 20 septembrie 2022 - 14:46, said:

Pagini libere sunt destule insa termenul de 6 luni e cam la limita....   Sincer nu il inteleg. Stau 3 zile acolo, nu 3 ani ....  WTF ....
Casa lor, regulile lor. Ca nu intelegi tu cum este cu regulile care trebuie respectate in casele altora... well, roman, ce sa zic. Ne lovim de mentalitatea asta zilnic prin tara, din pacate.

Edited by jm2010, 21 September 2022 - 06:56.


#21
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,398
  • Înscris: 24.02.2017
Ce legatura vezi intre faptul ca sunt roman si faptul ca ma intreb (pe buna dreptate) de ce nu pot circula cu un pasaport inca valabil ? Tocmai de aia am pus intrebarea aici. Te-am deranjat cu ceva fix pe tine ? No problem, treci mai departe.

#22
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,986
  • Înscris: 14.03.2013

 Bogotta, on 21 septembrie 2022 - 07:18, said:

Ce legatura vezi intre faptul ca sunt roman si faptul ca ma intreb (pe buna dreptate) de ce nu pot circula cu un pasaport inca valabil ? Tocmai de aia am pus intrebarea aici. Te-am deranjat cu ceva fix pe tine ? No problem, treci mai departe.
Cum spuneam mai devreme, nu reusesti sa intelegi principiul: casa lor, regulile lor. Este irelevant ca TU te intrebi. Nimanui nu ii pasa.

#23
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,398
  • Înscris: 24.02.2017

 jm2010, on 21 septembrie 2022 - 08:06, said:

Este irelevant ca TU te intrebi. Nimanui nu ii pasa.


Tu stii care e scopul unui forum ? Asa in general ? ....   Stai, nu raspunde, nici nu imi pasa.

#24
vasileraz

vasileraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 13.04.2016
Ca sa nu mai deschid un topic (sper ca nu deranjez), am o intrebare: Ca sa intru in Elvetia, am nevoie de pasaport sau pot intra doar cu buletinul?

#25
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,058
  • Înscris: 20.12.2007

 vasileraz, on 21 septembrie 2022 - 09:49, said:

Ca sa nu mai deschid un topic (sper ca nu deranjez), am o intrebare: Ca sa intru in Elvetia, am nevoie de pasaport sau pot intra doar cu buletinul?
Condiţii de intrare şi regim de şedere
Începând cu data de 1 iunie 2009, conform Acordului de liberă circulaţie UE – Elveţia, cetăţenii români nu au nevoie de viză.
Intrarea în Confederaţia Elveţiană este permisă cu paşaportul sau cartea de identitate în curs de valabilitate.

https://www.mae.ro/t...conditions/3692

#26
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,903
  • Înscris: 18.12.2007

 Bogotta, on 21 septembrie 2022 - 07:18, said:

Ce legatura vezi intre faptul ca sunt roman si faptul ca ma intreb (pe buna dreptate) de ce nu pot circula cu un pasaport inca valabil ? .

Dreptatea e relativa. Fiecare tara are regulile ei de intrare/sedere. Daca nu iti convin nu te duci. Intrebarea ta, cel putin in acest context, este retorica.

Daca esti in Bucuresti pasaportul il obtii in cateva zile. Eu l-am facut in mall in ParkLake, cu programare online (s-a respectat ora). Poti merge si fara programare dar e posibil sa trebuiasca sa astepti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate