Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Parere - Audi A4 B8 S-line 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,561
  • Înscris: 26.05.2022

View PostIgnatAndrei, on 19 septembrie 2022 - 11:50, said:

Dacă ma duce 5-6 ani mașina e Numa bine,
Pai asa s-a gandit si ala de la care vreo s-o cumperi. N-a bagat un leu in ea si acum o vinde cand se apropie reparații costisitoare!

Am facut si eu o "combinatie" dinasta, am luat o masina "rujată" fără s-o verific cine stie ce si apoi am stat cu ea numai prin service-uri. Deh, am vrut dotari iar restul in buget erau "chele"...

#38
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View PostGalacticul, on 20 septembrie 2022 - 11:51, said:


Sa stii ca Mondeo si Focus sunt mai distractive la condus. Am un Focus 3 in familie si am condus si Audi, e mai dinamic focus-ul.
S-a ajuns a se compara Audi cu sărăkia de Ford. Nici nu știu dacă să râd sau să plâng...

View PostIgnatAndrei, on 18 septembrie 2022 - 23:11, said:

Salut, doresc si eu o parere despre Audi A4 B8 S-line 2008 cu 2.0 TDI de 143 CP, sunt fiabile ? merita la banii astia ? Va las mai jos un link cu anuntul.


Anuntul:  click

Dacă mai ești pe recepție și nu ai făcut deja ”dealul”, recomand să te ferești de acel anunț. În primul rând, ăla nici nu știe ce motor are pe mașină. kaga nu există la VW! Poate CAGA, care e altă mâncare de pește.
Ca fapt divers, uită-te la un Golf 6 sau, dacă vrei finețuri, un Passat B7. Dacă 6500 sunt toți banii tăi, e nasol. În această situație te uiți după mașini în buget MAXIM de 4000 iar 2500 îi ții la chimir.
Încă un sfat: verifică la sânge să aibă EGR și DPF on!  

#39
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005

View Post_R_A_D_U, on 23 septembrie 2022 - 17:14, said:

S-a ajuns a se compara Audi cu sărăkia de Ford. Nici nu știu dacă să râd sau să plâng...
Poti sa razi sau sa plangi....dar motoarele de 1,6 si 2.0 de pe Ford bate la fund motoarele de Audi cand vine vorba de mentenanta. Restul, dupa gusturi.

#40
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018
Șefu”, Audi nu face motoare!

#41
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005

View Post_R_A_D_U, on 24 septembrie 2022 - 18:49, said:

Șefu”, Audi nu face motoare!
Nici Ford. Cel putin 1,6 si 2.0 sunt motoare PSA. Si sunt peste motoarele alea care pe pune Haudi sub capota. Doar 1.8 e Ford orginal, dar ala a fost un big-fail...

Edited by tehnics, 24 September 2022 - 20:33.


#42
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018
Ford face motoare, nu știu de care, dar face.
Audi deloc. Nici skoda și nici seat. Le furnizează al bătrân...

#43
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005

View Post_R_A_D_U, on 24 septembrie 2022 - 20:39, said:

Ford face motoare, nu știu de care, dar face.
Audi deloc. Nici skoda și nici seat. Le furnizează al bătrân...
Nu facea in perioada aia din 2008 de cand vrea colegul sa-si ia Haudi. Si repet, motoarele alea de pe Mondeo/S-Max/Focus din aceiasi perioada cu Haudili lu intiatorul sunt MULT peste ce vrea colegul sa-si ia. Dar repet, motoarele de 1,6 si 2.0, cele de la PSA . 1,8 a fost un dezastru, un TDDI reinventat. Ford a pus motoarele alea si pe Volvo din aceiasi perioada.
Da, dupa ce au vandut Volvo la chinezi, au inceput si Ford sa faca ecoBoost si altele...

Edited by tehnics, 24 September 2022 - 22:43.


#44
newusername123

newusername123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 05.09.2019

View Posttehnics, on 24 septembrie 2022 - 09:50, said:

Poti sa razi sau sa plangi....dar motoarele de 1,6 si 2.0 de pe Ford bate la fund motoarele de Audi cand vine vorba de mentenanta. Restul, dupa gusturi.
Unul vine si compara felul de a se conduce,dinamica,daca vrei,a unui Ford cu cea a unui Audi. Altul,adica tu,apari din neant si spui ca merele sunt mai gustoase decat scoarta copacului in care cresc.
In primul rand comparatia e hazlie,caci vorbim de 2 masini de duzina,indiferent de model.
In al doilea rand,Ford nu a facut in ultimii 20 de ani o masina capabila sa concureze cu cele nemtesti pe niciun segment.

Urmeaza sa mai apara vreunul care sa sustina ca,butonul de dezaburire de pe Dacia e mai smecher decat ala de pe Honda.

Copilul vrea AUDI S LINE. Daca nu vrea sa asculte,lasa ti l in pace.

#45
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005

View Postnewusername123, on 25 septembrie 2022 - 11:09, said:

Unul vine si compara felul de a se conduce,dinamica,daca vrei,a unui Ford cu cea a unui Audi. Altul,adica tu,apari din neant si spui ca merele sunt mai gustoase decat scoarta copacului in care cresc.
In primul rand comparatia e hazlie,caci vorbim de 2 masini de duzina,indiferent de model.
In al doilea rand,Ford nu a facut in ultimii 20 de ani o masina capabila sa concureze cu cele nemtesti pe niciun segment.

Urmeaza sa mai apara vreunul care sa sustina ca,butonul de dezaburire de pe Dacia e mai smecher decat ala de pe Honda.

Copilul vrea Audi S LINE. Daca nu vrea sa asculte,lasa ti l in pace.
Colegu, tu ai vazut la ce ma refer eu ? Strict la motorizare. Restul e alta discutie…

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate