Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Problema pariu

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Azi am plasat la Betano un bilet de 400 lei pe cota 1.62.
Cota de 1.62 a fost acceptata de platforma, am si primit mesaj ca Biletul a fost plasat cu succes, iar bifa de “Accept orice modificare a cotelor” nu era activa cand am plasat (niciodata nu a fost activa de cand tot joc la ei).
La scurt timp dupa ce s-a CONFIRMAT pariul, sistemul din spate a blocat cotele. Dupa cateva minute bune in care cotele au fost blocate, brusc mi s-a recalculat cota si acum vad acei 400 lei pusi de fapt cu cota 1.30?!.
Am pus 400 lei pe cota 1.62, avand castiguri potentiale de 648 ron, pacat ca nu am apucat sa fac screenshot cu acei 648..asa aparea la acel moment cu biletul confirmat si acceptat de platforma, nu a dat nicio eroare la momentul ala. Ulterior vad ca apare cu castiguri potentiale de 520 ron, dupa minute bune in care cotele si-au “revenit”, deci faptul ca am putut plasa la pauza “peste 2.5” la cota de 1.62 o fi fost vreo eroare de cote, cote care au fost disponibile pt pariere in forma respectiva aprox.20 secunde, timp in care eu m-am miscat rapid sa pun cei 400 ron.
Cum se procedeaza in cazurile astea? Daca dansii zic ca a fost o eroare si ulterior s-au recalculat cotele cum ar fi trebuit si, mai mult, modifica si biletele deja existente, e normal lucrul asta sau pot sa sesizez ONJN?
Mersi

Attached Files


Edited by Talkabout, 17 September 2022 - 22:40.


#2
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 01.09.2021
Mi s ar parea normal ca pentru erori sa plateasca cei care le-a comis, adica ei. Sunt sigur insa ca au vreo clauza prin Termeni si conditii care ii va scoate din incurcatura.

#3
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Cotele nu sunt ale lor ci ale providerilor, de aia si scrie undeva ca ei nu isi asuma responsabilitatea in caz de afisari eronate,etc.

#4
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 20.02.2008
Era oricum ciudata cota de 1,62 la scor de 1-1 si cu RApid cu om in plus.
Probabil a fost o actualizare mai greoaie.

#5
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,527
  • Înscris: 16.03.2007
ia-i asa cu 1.30 ca e buni, zi miersi ca nu i-ai pierdut, la cat s-au chinuit martalogii aia sa dea gol.. ai stat cu inima cat un purice pana in minutu 87 :lol:

#6
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Cica
“ Doresc să vă informez că, restabilirea cotelor a survenit ca urmare a unor modificări evidente la statisticile oferite înainte de începerea evenimentului conform termenului  1.15.2.1 care prevede că în momentul când se identifică o eroare evidentă pe parcursul pariului live sau după ce evenimentul a început, toate pariurile vor rămâne valide și vor fi soluționate conform listei de prețuri revizuite a Kaizen.”

Bun, asta e interpretabila. De unde stiu eu ca a fost o eroare si nu o manareala a cotelor. Pt mine nu e un proces transparent, ceea ce vad ar trebui sa fie si ceea ce primesc, iar eventualele erori trebuie asumate ori de providerii de cote, ori de casa.
Cred ca voi consulta un avocat pe speta asta, regula aia de pariere nu e tocmai corecta.

#7
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
E teapa clar, probabil au un sistem automat care preia schimbarile de cota si dupa plasarea pariurilor la un anumit timp de x secunde. Dar daca ar fi crescut cota la 1.75 nu iti mai actualizau pariul, il lasau la 1.62
Iar probabilitatea sa faci bani pe termen lung din asa ceva tinde spre zero, tot ce poti obtine e sa pierzi bani, timp si sa te demoralizezi din cauza pierderilor

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate