Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

watchOS 9 - înregistrarea calității somnului

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.04.2013
Pare destul de promițător:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LPqtfC70QTU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Exact tipul ala de grafic l-am vazut la Zepp, aceleasi culori.

#3
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,065
  • Înscris: 28.04.2004
Eu folosesc de aproape 2 ani de zile Autosleep (3.99e parca) si merge brici (si e completata si de Heartwatch pt activitatea inimii).

o sa vad daca trec pe programul de la apple (ca tot se inregistreaza automat)

#4
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.04.2013

View Postcuculea, on 14 septembrie 2022 - 10:42, said:

Exact tipul ala de grafic l-am vazut la Zepp, aceleasi culori.

Culorile le-am mai văzut la multe aplicații, nu știu dacă s-au standardizat toți pe ele, însă sînt tare curios cum au antrenat acei algoritmi, de reușesc să genereze modele atît de

View PostClayman, on 14 septembrie 2022 - 13:18, said:

Eu folosesc de aproape 2 ani de zile Autosleep (3.99e parca) si merge brici (si e completata si de Heartwatch pt activitatea inimii).

o sa vad daca trec pe programul de la apple (ca tot se inregistreaza automat)

Și eu folosesc AutoSleep. Chiar acum eram la ei pe pagină. David Walsh, cel care dezvoltă aplicația anunțase în urmă cu cîteva săptămîni că lucrează la o versiune în care integrează noile API-uri ca să aducă în AutoSleep graficele de la Apple. Din ce a publicat pe Twitter în urmă cu cîteva ore, actualizarea la aplicație este deja dată spre recenzie la Apple, deci ar trebui să apară în App Store în cîteva ore.

Las aici documentația pentru versiunea nouă:
https://autosleepapp...ck/sleep-stages

Din ce observ, AutoSleep va continua să funcționeze ca de obicei, folosind algoritmii proprii de măsurare a somnului, dar va aduce din aplicația Sănătate și măsurătorile făcute de aplicația Somn de pe ceas. Vei putea să comuți între cele două moduri și să le compari. Ce oferă nou algoritmii dezvoltați de Apple, este precizia de detecție a REM, care este destul de problematic de detectat cu un ceas la mînă, de aceea în AutoSleep nici nu a fost implementată.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate