Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Xbox GamePass Ultimate nu merge pe laptop dar pe PC merge

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gealatu

gealatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 30.09.2005
Buna
Ma puteti ajuta cu un sfat va rog? Am activat GamePass Ultimate. La adresa am pus o adresa fictiva de UK. Merge pe pe Consola, merge pe PC, dar cand am instalat pe Laptop ( care e conectat pe WI FI) imi spune ca acest servicu nu e disponibil in zona ta. ( Sus in dreptul avatarului din aplicatia Xbox pe laptop apare scris Ultimate). Aveti vreo idee cum as putea rezolva? Mentionez ca e vorba de conectare la acelasi router din apartament

p.s. Am activat pe laptop si un VPN gratuit care are optiune sa alegi doar Olanda si desi il activez si apare locatia mea pe Olanda, la fel imi zice
Multumesc

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Ai aceleasi setari la regiune?

Also, nu fa pe UK, ca nu mai e in EU si teoretic serviciile digitale nu pot fi folosite in afara UK. Ia si tu o tara din EU...

#3
gealatu

gealatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 30.09.2005
Regiunea e la fel,
Nu m-am gandit ca UK nu mai este un Europa, dar are legatura avand in vedere ca pe PC merge?
Acuma daca am platit, mai pot schiba sa pun o adresa din PAris sa zicem?
Ce altceva as mai putea face?

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Poti schimba regiunea contului.

Dar in general game pass ar trebui sa mearga indiferent unde il folosesti.

Sau te referi la cloud gaming? Asta s-ar putea sa nu mearga in Romania (fara vpn)

#5
gealatu

gealatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 30.09.2005
Ma refer strict la GAmePAss , nu cloud
Acum am plecat la tara, unde am un alt calculator. Nici aici nu merge
Acasa l-am instalat pe PC si nu au fost probleme sa downloadez si sa instalez Assassin Creed. Bineinteles, am si celelalte jocuri ca optiune de joc
Aici scrie GamePass is not available in your region

#6
gealatu

gealatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 30.09.2005

 gealatu, on 10 septembrie 2022 - 12:39, said:

Ma refer strict la GAmePAss , nu cloud
Acum am plecat la tara, unde am un alt calculator. Nici aici nu merge
Acasa l-am instalat pe PC si nu au fost probleme sa downloadez si sa instalez Assassin Creed. Bineinteles, am si celelalte jocuri ca optiune de joc
Aici scrie GamePass is not available in your region
Am platit cu Revolut. Stiu ca Revolut s-a mutat in Lituania. Poate fi din cauza asta? nu cred, ar fi trebuit sa imi dea eroare la plata

#7
Redzutzuu

Redzutzuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 11.03.2017

 gealatu, on 10 septembrie 2022 - 12:39, said:

Aici scrie GamePass is not available in your region
Schimba din setarile calculatorului, nu din contul de microsoft, regiunea de pe Romania pe UK, da un restart la PC si incearca iar.
Asa am si eu cont facut pe Irlanda si pana nu imi schimb regiunea din calculator de pe RO pe IE nu imi apare lista Game Pass.

#8
gealatu

gealatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 30.09.2005

 Redzutzuu, on 10 septembrie 2022 - 13:40, said:

Schimba din setarile calculatorului, nu din contul de microsoft, regiunea de pe Romania pe UK, da un restart la PC si incearca iar.
Asa am si eu cont facut pe Irlanda si pana nu imi schimb regiunea din calculator de pe RO pe IE nu imi apare lista Game Pass.
Am gasit acest sfat si pe google. Am schimbat ieri pe UK si in PC. Nu a mers
Azi cand am deschis sa vad totusi daca s-a mai intamplat ceva, vad ca imi apar jocurile.
Deci solutia este sa se schimbe si in PC regiunea
Multumesc la toti de sfaturi

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate