Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Paris: cu masina sau cu avionul? Unde ne cazam

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#145
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 05.03.2005
daca o tin aia cu luptele si mizeria de pe strazile Parisului, eu m-as lipsi de aceasta  escapada. Mai bine mai dai o tura in Dubai, ca e cald si bine :))

Edited by mccrya, 22 March 2023 - 12:47.


#146
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
cica se potolesc, ca da macron legea la "reciclare" sa iasa bine pentru toti

#147
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017

View Postmccrya, on 22 martie 2023 - 12:46, said:

daca o tin aia cu luptele si mizeria de pe strazile Parisului, eu m-as lipsi de aceasta  escapada. Mai bine mai dai o tura in Dubai, ca e cald si bine :))
Merci de sfat ,dar mai este pana cand merg eu,se linistesc pana atunci.Daca tot aman din cauza demonstratiilor astora nu mai merg niciodata,ca acolo tot demonstreaza si fac revolutii.

#148
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 05.03.2005
macar sa nu faci greseala sa-ti rezervi nimic pe acolo cu plata in avans. E lumea destul de mare si ai unde sa mergi sa-ti faci ziele de concediu in liniste si siguranta.

#149
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Noi suntem la Disneyland Paris acum. All super good.

#150
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Transport in comun sau masina inchiriata?

View Postmccrya, on 24 martie 2023 - 10:49, said:

macar sa nu faci greseala sa-ti rezervi nimic pe acolo cu plata in avans. E lumea destul de mare si ai unde sa mergi sa-ti faci ziele de concediu in liniste si siguranta.
Cazarea e cu plata cu o saptamana inainte,biletele de avion in schimb sunt luate de anul trecut.Cazarea nu e in paris asa ca din punctul asta de vedere e ok,2 zile la Disneyland si daca e nasol cu greve,demonstratii,pot sta departe de paris. Oricum am masina electrica inchiriata si pot merge si in alta parte.

#151
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 28.11.2001
@dacrad2 - da mai multe detalii privind masina electrica inchiriata.
Mulțumesc!

#152
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 13.09.2022
Care e faza cu grevele? Sunt proteste tot timpul?
Stiti ceva de programul pe aprilie al grevelor? Eu am doar o escala pe CDG in 7 aprilie.

#153
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017

View Postpetman, on 24 martie 2023 - 21:19, said:

@dacrad2 - da mai multe detalii privind masina electrica inchiriata.
Mulțumesc!
Ce fel de detalii doresti? Am rezervat din beauvais un fiat 500 dar nu cred ca intram 4 in el asa ca voi merge cu autobuzul pana in paris unde am rezervat prin share now un peugeot 208.

#154
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
@dacrad nici-nici. Am avut rezervat un transfer privat - microbuz de la aeroport direct la hotel - stam la Santa Fe de joi pana duminica. La intors la fel. Pe aici ne deplasam pe jos. Suntem 2 familii, 7 persoane.

#155
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 28.11.2001
@dacrad2 - mersi.

#156
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017

View Postmdt, on 25 martie 2023 - 00:53, said:

@dacrad nici-nici. Am avut rezervat un transfer privat - microbuz de la aeroport direct la hotel - stam la Santa Fe de joi pana duminica. La intors la fel. Pe aici ne deplasam pe jos. Suntem 2 familii, 7 persoane.
Te-as ruga ,daca vrei si daca stii,cam ce preturi sunt la mcdonald's,kfc si prin disneyland la mancare.

#157
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Pentru Disneyland iti sugerez sa-ti instalezi aplicatia lor oficiala, vei vedea acolo si timpii de asteptare de la atractii, orarul pt show-uri precum si meniurile pentru mancare, cu preturi. De asemenea la unele restaurante (tip counter service) din Disneyland se poate comanda online din aplicatie si te duci direct sa ridici tava/tavile.

Daca nu vrei sa instalezi aplicatia gasesti meniurile (cu preturi cu tot) si pe site: https://www.disneyla...y-studios-park/

De mentionat este ca la restaurantele table service si la cele tip bufet cred ca se poate numai cu rezervare iar la cele counter service e liber. Orarul fiecarui restaurant apare in aplicatie.

Sugerez sa va aduceti o sticla de apa cu voi luata din oras pt ca acolo e cam 3.5 euro o apa la 0.5 litri.  Sunt si tasnitori din care poti sa-ti umpli sticla dar noi, romanii, nu prea suntem obisnuiti cu apa din tasnitori si oricum nu prea mergeau in martie. Poate in mai vor merge mai multe.

Este un McDonalds in Disney Village dar nu am fost la el. Nu stiu preturile. Noi de data asta nu am fost si in Paris, am mers direct Disney, am stat 3 nopti acolo si apoi direct aeroport.

Edited by mdt, 10 April 2023 - 20:26.


#158
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Inca ceva: la intrare se face un control de securitate, se scaneaza ghiozdanele si oamenii trec prin porti ca la aeroport. Nu ai voie sa aduci cutite/obiecte taioase cu care poti rani pe cineva. Nu este voie cu selfie sticks. Telefon sau aparat foto normal ca da, le scoti din ghiozdan si le pui pe o masuta. Ai voie sa introduci alimente sau bauturi dar nu genti frigorifice gen picnic.

Daca ai in familie o persoana cu dizabilitati sau anumite boli cronice studiaza pe site ce facilitati sunt si care e procedura ca sa beneficiati de ele.

Edited by mdt, 10 April 2023 - 20:53.


#159
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Multumesc de informatii.Ce nu mi-e clar de ce nu e voie cu selfie stick,am camera sport de actiune,cum ar trebui sa o tin?Apa oricum luam in rucsac la orice parc.Am patit-o si noi cu preturile foarte mari din parcuri.

Edited by dacrad2, 11 April 2023 - 08:53.


#160
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Uite aici tot regulamentul, poti sa il studiezi pentru mai multe detalii: https://www.disneyla...me-parks-rules/

Edited by mdt, 11 April 2023 - 08:57.


#161
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Multumesc,am citit.

#162
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017

View Postmdt, on 11 aprilie 2023 - 08:57, said:

Uite aici tot regulamentul, poti sa il studiezi pentru mai multe detalii: https://www.disneyla...me-parks-rules/
Poate ai bagat de seama,difera preturile de la intrare in parc de cele de pe inernet? Stiu ca mai demult pe internet era mai ieftin.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate