Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

PAL debitare + cantuire V. Cascadelor sau Ghencea

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011
Am nevoie (am mai avut, dar acum ceva ani si nu mai dau de ei, nu raspund la telefon, nu stiu de ce) de cateva placi de PAL - debitat si cantuit + alte cateva de placi din material rezistent la umezeala, nimic deosebit - ce gasiti si la Hornbach, in mare. Ce ati putea recomanda in zonele:

Bd Timisoara - Valea Cascadelor sau Frigocom etc
Ghencea - depozitul de mobila (capatul lui 41 etc) sau apropiat (Prelungirea Ghencea etc)
Bd Iuliu Maniu - pana la Carrefour/ Hornbach etc.

As fi apelat chiar la Hornbach Militari, dar nu merge masina de cantuit de multa vreme.

Ceva value, deci nu foarte scump, dar nici prost. Pur si simplu sa fie OKish... la preturi cat mai apropiate de Hornbach si cat mai aproape de bulevard/statiile de tramvai (merg cu cineva etc).

Deci practic un atelier de facut mobila (?) cred ca m-ar aranja etc. Daca are cineva experiente personale, ii multumesc etc etc.

Edited by aaaa4567, 09 September 2022 - 20:24.


#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Acum vreo 2-3 ani era un atelier aici https://www.google.c...m/data=!3m1!1e3
N-am telefon, n-am nume, am fost cu "Buna ziua..." :)

#3
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,696
  • Înscris: 06.07.2005
Inainte sa creasca preturile la materiale, am apelat la MAM Bricolaj Ghencea ca sa-mi fac singur un mastodont de dulap si am fost multumit. Sunt f misto pe customer service.

#4
muuz3

muuz3

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.04.2020
Cei de la Frigocom au dat faliment, se numeau Casa di Adriano.
Eu am debitat cu succes la RomPal, bld. Uverturii, ii gasesti pe google.
Doar sa fii atent la dimensiuni, au ceva marja de eroare cu toate ca echipamentele par noi.
Sau poate eu am trimit dimensiunile gresit. :D

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Altã șansã, rapid și bine, nu vãd...




... în afarã de MaM, nu este în zona ta, dar ghinion de neșansã, Mohamed  😉😂 , te duci tu la ei.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred sa mai fie ateliere mici. Ai Brico Militari fata in fata cu Carrefour,ei debitau. Au partea de servicii client dezvoltata. Sau incearca la Mathaus Vitan.

#7
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011

View PostMembruAnonim, on 09 septembrie 2022 - 22:51, said:

Nu cred sa mai fie ateliere mici. Ai Brico Militari fata in fata cu Carrefour,ei debitau. Au partea de servicii client dezvoltata. Sau incearca la Mathaus Vitan.
Mai au acolo masina de debitat?? Stiu ca aveau acum multi ani (prin 2007), apoi nu au mai avut... Daca da, voi icnerca, sau, oricum, dau telefon.

Edited by aaaa4567, 09 September 2022 - 23:04.


#8
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Vedeti ca Hornbach au serviciu de debitare si cantuire.
In alta ordine de idei si eu recomand Mam Bricolaj. Am lucrat cu ei inainte de pandemie si au fost de nota 10.

#9
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006

View Postmuuz3, on 09 septembrie 2022 - 22:02, said:

Cei de la Frigocom au dat faliment, se numeau Casa di Adriano.
Eu am debitat cu succes la RomPal, bld. Uverturii, ii gasesti pe google.
Doar sa fii atent la dimensiuni, au ceva marja de eroare cu toate ca echipamentele par noi.
Sau poate eu am trimit dimensiunile gresit. :D

Casa di Adriano nu a fost la Frigocom.
Am mai auzit aberatia asta si nu are nicio logica.
Au 4 depozite in Bucuresti.
Adresa depozitului 3 ( cu magazin, debitare, cantuire) e pe Bld. Timisoara 82 deci mult mai departe de Frigocom dar mai inainte de Valea Cascadelor, nu ajungi pana acolo cand mergi dinspre Plazza, si e pe un drum lateral in fund departe.

Daca nu esti sigur ca e deschis, au telefon la fiecare depozit, suni si vezi ce si cum.
N-am mai fost de anul trecut pe acolo.

Ce am.aflat ca s-a inchis recent e AMA impex care era vis-a-vis de Lukoil din zona Lujerul - tot aproape de Bld. Timisoara si aproape de Plazza. Mi-a spus un amic alaltaieri ca a fost si era demolata hala. Pacat... In ultimii ani treceam foarte rar si nu cumparam ca nu gaseam ce cautam, dar cu ani in urma am cumparat de mai multe ori de acolo manere, agatatori de cuier, pana la un moment dat cand nu le mai aduceau si trebuia sa le iau din alta parte. In 2007 am luat de acolo PAL cu taiere si cantuire cu ABS 2mm pt un cuier, si mi-au adus si acasa piesele, si inca de cateva ori am mai luat si in urmatorii ani PAL cu debitare, cantuire si transport, cu toate ca lucram si cu producatori de mobilier pt. alte proiecte, dar nu am vrut sa astept dupa ei 30 zile si am rezolvat singur mai repede.

Edited by loock, 10 September 2022 - 00:41.


#10
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
N-am mai fost de anul trecut pe la Adriano 3.
Aveau la cantuire de mai multi ani o masinarie smechera care freza PALul inainte de cantuire, dar trebuie sa vezi ce cote dai la taiat sa nu iasa mai mici.
Cu mai multi ani in urma am avut nevoie pt. cineva de o completare cu niste intere din PAL de Kronososn gorun, pt. o biblioteca mai veche cu polite lungi care se burteau sub carti, si era nevoie de putin gorun, poate 1/6 de foaie, nu mai folosisem de foarte multi ani PAL gorun si nici macar PAL de Kronospan in general nu mai foloseam de prin 2008 cu extrem de rare exceptii tot pt. completari si am avut noroc si am gasit la Adriano 3 un rest mic exact cat aveam nevoie.
Alta faza faina e ca masinaria de cantuit cu prefrezare se controla cu ecran tactil cu care au putut chiar sa opreasca la cererea mea frezele care dadeau raza la cant, pt. o piesa care trebuia sa ramana dreapta.
Anul trecut am fost cu sora-mea sa ia PFL sa-i schimb la un dulap.

Ce am aflat ca s-a inchis recent e AMA impex care era vis-a-vis de Lukoil din zona Lujerul - tot aproape de Bld. Timisoara si aproape de Plazza. Mi-a spus un amic alaltaieri ca a fost si era demolata hala. Pacat... In ultimii ani treceam foarte rar si nu cumparam ca nu gaseam ce cautam, dar cu ani in urma am cumparat de mai multe ori de acolo manere mai pricopsite, agatatori de cuier mai bune si cu un anumit design, pana la un moment dat cand nu le mai aduceau si trebuia sa le iau din alta parte. In 2007 am luat de acolo PAL cu taiere si cantuire cu ABS 2mm pt un cuier, si mi-au adus si acasa piesele, si inca de cateva ori am mai luat si in urmatorii ani PAL cu debitare, cantuire si transport, cu toate ca lucram si cu producatori de mobilier pt. alte proiecte, dar nu am vrut sa astept dupa ei 30 zile si am rezolvat singur mai repede.

Mai este si depozitul Geo2000 pe Prelungirea Ghencea 121, care e mai aproape decat Mam Bricolaj care e la 299-301.

Edited by loock, 10 September 2022 - 01:13.


#11
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
La bricodepot nu au debitare din cate stiu.
Aveau cu multi ani in urma cand era Bricostore.
Insa taiau prost cu ciobituri.
Am taiat niste straifuri de PAL acolo cand era Bricostore la Orhideea.
Am avut noroc chior si au iesit OK.

La Dedeman nu au debitare.
Am auzit ca la unele dede ar fi disponibil un fierastrau pt. DIY...

La Horbach aveau debitare dar tot taiat prost cu ciobituri, asa ca faptul ca au si cantuire nu e tentant.
Am avut nevoie prin 2012 de o completare - un capac de PAL pt. un box, mai mare ca sa stea o imprimanta deasupra, intr-un cabinet de director, si iar era un PAL din care producatorii cu care lucram nu aveau stocuri, si am gasit ceva apropiat la Hornbach.
Am cerut debitarea cu 2 cm mai mare ca sa o tund ulterior calumea in alta parte, si am facut bine ca avea ciobituri pana la 7mm de jur imprejur...Am rezolvat problema - deranjul a fost justificat de faptul ca mama era directorul din cabinetul respectiv, era pt. celalalt director adjunct, altfel nu avea rost sa pierd vremea mergand la Hornbach. Se pierde mult timp pe drum, mai ales la intoarcere.

Edited by loock, 10 September 2022 - 01:36.


#12
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postaaaa4567, on 09 septembrie 2022 - 23:03, said:

Mai au acolo masina de debitat?? Stiu ca aveau acum multi ani (prin 2007), apoi nu au mai avut... Daca da, voi icnerca, sau, oricum, dau telefon.
Brico Militari nu mai debutează de ani buni

#13
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011

View PostDaculScoril0, on 10 septembrie 2022 - 03:19, said:

Brico Militari nu mai debutează de ani buni
Asa stiam si eu, dar cineva mai sus a zis de BricoStore si ma gandeam ca au revenit.

Multam de info. Tuturor de fapt...

Edited by aaaa4567, 10 September 2022 - 15:04.


#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Dar Brico din nord, de pe D.N. are debitare contra cost, să nu înțeleagă cineva că în rețeaua Brico nu se mai debitează deloc.
Leroy la fel, are debitare contra cost, nu știu dacă în toate magazinele din rețea.

#15
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011

View Postcrisstonne, on 10 septembrie 2022 - 20:40, said:

Dar Brico din nord, de pe D.N. are debitare contra cost, să nu înțeleagă cineva că în rețeaua Brico nu se mai debitează deloc.
Leroy la fel, are debitare contra cost, nu știu dacă în toate magazinele din rețea.
Aha, multumesc, eu intrebasem la Militari (nu mai stiu, de demult) si de aceea am ramas cu ideea...

#16
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postaaaa4567, on 11 septembrie 2022 - 03:50, said:

Aha, multumesc, eu intrebasem la Militari (nu mai stiu, de demult) si de aceea am ramas cu ideea...
de fapt eu sunt în greșală.
La Brico Militari, ăla din complexul cu Decathon și Auchan, au debitare.

Îl confundam cu cel de lângă autostradă, din complexul cu Carefour unde până anul trecut nu aveau debitare. N-am mai fost demult la acolo.

#17
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011

View PostDaculScoril0, on 11 septembrie 2022 - 06:46, said:

de fapt eu sunt în greșală.
La Brico Militari, ăla din complexul cu Decathon și Auchan, au debitare.

Îl confundam cu cel de lângă autostradă, din complexul cu Carefour unde până anul trecut nu aveau debitare. N-am mai fost demult la acolo.
Aaaa, da, mi-am adus aminte ca au 2 magazine in vest, si eu eram in confuzie, nu am sunat la ei recent, oricum. Posted Image Voi vedea.

Eu stiam de cel de la autostrada, de ei vorbeam, ca avea acum vreo 15 ani, dupa care nu au mai avut. Atunci am avut mai multa treaba cu debitarea.

Edited by aaaa4567, 11 September 2022 - 15:55.


#18
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Avea cel de vis-a-vis de Hornbach  pe vremea cand era Bricostore, insa preferam mai degraba la cel de la Orhideea care avea si el debitare.

Cand au devenit Bricodepot au renuntat la debitare.

Cel care e aproape de Metro Militari a fost Praktiker inainte si a devenit Brico Depot mai recent in 2019.
La Praktiker am fost acolo, dar la Brico Depot inca nu.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate