Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Binance blocheaza conturile fara a oferi un motiv

  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,082
  • Înscris: 29.01.2016
Perfect, bine ca s-a rezolvat.

#92
vandemm

vandemm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2009

Sincer , ai mult prea mult bun simt și răbdare în defavoarea ta. Ai văzut cum ai fost tratat , sfatul meu e sa le dai palma înapoi și să le mulțumești pt serviciile de care nu mai ai nevoie .
Din moment ce după atâtea verificări nu ți-au spus motivul , și nu sunt corerenti întrucât la fiecare câteva zile se contrazic, nu cred că sunt pe același nivel cu tine. În viața chiar daca pierzi poate un lucru (comoditate in cazul asta ) merita sa le pui piciorul în prag. Nu contează pierderea așa zisa, alegi doar colaborarea cu oameni serioși, ceea ce ei nu sunt in stare sa fie .
Spor la treabă

 Magicwisewolf, on 14 noiembrie 2022 - 17:16, said:

I-am contactat de vreo cateva ori, fara succes sa rezolv ceva.
Apoi mi-am convertit ce s-a putut in BNB, iar ce maonede au ramas neconvertite le-am mutat in Trust Wallet.
Dupa aceea am inceput sa imi fac conturi pe alte CEX-uri, dar nu mutasem nimic in ele, am ramas pe Trust Wallet. Dupa 2 saptamani am primit mail ca sunt ok, sunt verificat si mi-au deblocat contul automat. Dar fara explicatii sau ceva. Am adus inapoi in Binance vreo cateva monede pe care le-am pus la stake si o parte din BNB. In rest am ramas cu o celelate in Trust Wallet. Unele se muta f ieftin, cu cativa centi, altele sunt pe ETH si costa cativa dolari, dar, fiind sume mici, le-am lasat in Trust Wallet, mai ales ca e si nebunia asta cu Cex-urile.
Eu am mai facut o incercare pana sa renunt la orice demers catre Binance, i-am dat mail lui Ilie Puscas, CEO Binance Ro. Nu stiu daca a avut vreun efect sau nu, ca nu mi-a raspuns, dar, dupa vreo saptamana si un pic de la mail, mi-au deblocat contul. Nici in ziua de azi nu stiu pentru ce anume l-au blocat si de ce l-au deblocat. Cert e ca acum apar Verified, sunt ok. Probabil pana la un moment dat cand li se mai scoala de inca o verificare si apoi nu stiu ce rahat mai "descopera" AI-ul lor.
Cred ca cel mai bine e de pastrat in Trust Wallet sau Metamask monedele pe care nu ai de gand sa le vinzi prea curand. Restul cu care vrei cate un swing, cred ca e ok sa le lasi pe Binance.


#93
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,082
  • Înscris: 29.01.2016
Inteleg ce zici si asa este. Dar, din pacate, cine mai este serios in perioada asta ?
Ce exchange e ok si merita luat in seama, folosit ?
Nu vezi ca se zguduie toate ? Unele cad, altele urmeaza, unele sunt suspecte ca sunt in aceeasi situatie cu FTX...
Am ales sa merg in continuare cu ei pt sunt cei mai mari, PAR cei mai siguri si cu sansele cele mai mici (teoretic) sa pice.
Cum am zis, de atunci nu am mai ramas in baza unui singur exchange, am facut conturi pe inca 5 platforme, din care una s-a dus (FTX). Pe langa asta, dinainte de faza cu Binance, am facut si 2 wallet-uri, sa fie. Asta m-a ajutat f mult cand am avut problemele cu Binance.

#94
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

 Magicwisewolf, on 25 noiembrie 2022 - 09:39, said:

Inteleg ce zici si asa este. Dar, din pacate, cine mai este serios in perioada asta ?
Ce exchange e ok si merita luat in seama, folosit ?
Kraken, bineînţeles. :)
Dar în general cele care nu şi-au emis monedă proprie, pentru că asta pare că a ajutat mult la răspândirea colapsurilor de la o firmă mare la alta: https://www.wsj.com/...vor-11669215926

#95
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,082
  • Înscris: 29.01.2016
Am si la ei, e cont de rezerva. Nu ma voi feri sa il folosesc in caz de nevoie.
Ms de sugestie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate