Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

MYRIA Life MY9509

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Alex2k16

Alex2k16

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 31.05.2016
Salut, am acest smartwatch MYRIA Life MY9509 si nu mai am cablu de incarcare la el. Am cautat sa-l  cumpar dar nu gasesc cablu original doar cabluri identice. Cablu este de tip POGO cu 4 pini pe semi rotund. Vreau sa stiu va rog daca pot lua alt cablu identic si s-a se potriveasca, v-am lasat si un exemplu cu ce am gasit cu 4 pini pe semi rotund dar nu stiu daca functioneaza. Sau ce solutie imi recomandati ?

Attached Files



#2
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Mda, problematice cablurile de încărcare ale ceasurilor Smart pe bază de pini... Multe seamănă între ele, ba chiar au aceeași mărime, dar nu poți să îl încarci pe unul folosind cablul altuia și tot așa.

Edited by Vlad_22, 09 September 2022 - 01:16.


#3
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,905
  • Înscris: 14.11.2004
Ia legatura cu Altex Service Center, ei le repara si asigura piese de schimb pentru ele.

#4
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 16.01.2007
1. Cumperi cablul online și îl returnezi daca nu este ok.
2. Încerci la service postgaranție. Eu așa am procedat când nu am gasit un accesoriu în magazine sau nu am fost sigur de conformitate.

#5
Alex2k16

Alex2k16

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 31.05.2016

 Vlad_22, on 09 septembrie 2022 - 01:15, said:

Mda, problematice cablurile de încărcare ale ceasurilor Smart pe bază de pini... Multe seamănă între ele, ba chiar au aceeași mărime, dar nu poți să îl încarci pe unul folosind cablul altuia și tot așa.
Din ce am inteles de la un prieten care lucreaza la Altex sunt sanse sa functioneze si cu alt cablu faza e sa se potriveasca pini aia...

 connectorxp, on 09 septembrie 2022 - 09:36, said:

Ia legatura cu Altex Service Center, ei le repara si asigura piese de schimb pentru ele.
Cum pot lua legatura cu Altex Service Center ? Am vazut ca se afla in Dragomiresti sediu lor.

 manic_user, on 09 septembrie 2022 - 16:04, said:

1. Cumperi cablul online și îl returnezi daca nu este ok.
2. Încerci la service postgaranție. Eu așa am procedat când nu am gasit un accesoriu în magazine sau nu am fost sigur de conformitate.
Cum am zis si mai sus nu mai am garantie, o sa incerc totusi sa cumpar un cablu asemanator, mai dadusem eu comanda o data pe un site si am luat legatura cu cei de acolo prin email sa vad daca este compatibil si au spus ca nu si am anulat comanda. Sa vad cum fac daca nu functioneaza sa dau retur mai dau si banii degeaba + transportu aia e  ... Un baiat de la Altex mi-a spus ca functioneaza daca se potrivesc pini acum  nu stiu . Multumesc!

Edited by Alex2k16, 10 September 2022 - 00:39.


#6
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,905
  • Înscris: 14.11.2004
Cel mai simplu este sa suni la Call Center Altex si ei sa preia solicitarea, iar livrarea se face prin curier.

#7
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 16.01.2007

 Alex2k16, on 10 septembrie 2022 - 00:38, said:

[...] Cum am zis si mai sus nu mai am garantie [...]
Eu nu am pomenit de garanție, ci de postgaranție, sunt noțiuni diferite, în garanție service-ul se acordă gratuit, în postgaranție, service-ul se acordă contra cost.

#8
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Incearca pe Magline.ro unde se gasesc multe produse chinezesti.Eu mi-am luat de aici un ceas foarte fain dar si alte produse.Firma este de prin Sibiu si este serioasa.Poate gasesti ceva aftermarket compatibil,mai ales ca Myria este ceva chinezesc rebranduit de Myria,gen Visual Fan/Allview.Asa cum ziceau si colegii ,daca chiar nu se potriveste faci un retur...Am optat prin easy box,totul a fost ok de fiecare data.Eu zic ca aici ai sanse serioase sa gasesti ce doresti.Poti sa le pui o intrebare referitoare la problema ta aici  https://www.magline.ro/contact/

Edited by PiticVerde, 10 September 2022 - 13:32.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate