Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

iPhone 14 Pro/ iPhone 14 Pro Max

  • Please log in to reply
1650 replies to this topic

#19
tao980

tao980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 15.12.2003
@d4m4g3: era un articol pe tema asta - țin minte că s-a mai discutat și aici - https://www.tomsguid...-happy-about-it

#20
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005
Inscrierile la precomenzi de maine la emag Posted Image

Bafta

Attached Files



#21
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
Sa zicem ca la Apple, au adus ceva nou la faza cu acea conectare la satelit, iar....eu personal merg pe munte, dar pesemne ca 70% din utilizatori (pesemne zic), nu au calcat odata pe o poteca de munte.

Mi s-a parut deosebit de penibila prezentarea serviciului, cu aia doi pe creasta muntelui, fac SOS bip bip si apar elecopterele si  ii salveaza...cat de penibil. Cati urca pe munte si au nevoie de chestia aia? De ce eu, ca persona care sta 99% din timp , in oras, as plati faza cu conectatul la sateliti...in fine, au o strategie de marketing in spate, treaba lor, nu comentez mai mult.

Edited by cuculea, 08 September 2022 - 12:11.


#22
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017
Good point. De asemenea si chestia cu deep dive folosind watch ultra este trasa de par :)
Cati sunt care fac deep dive world wide? 5000 oameni ? :)

Nevertheless telefoanele sunt misto :)

Edited by ranit6996, 08 September 2022 - 12:13.


#23
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
In US cand ai iesit din oras, ai ramas fara semnal. Nu-i lux ca in Europa... In Romania ai semnal si pe varful muntelui, in US dupa ce ai iesit din oras... duamne ajuta. Si imagineaza-ti ca esti prin SoCal/ AZ/ NV/ TX/ NM si alte state periculoase (cu natura).

E destul de utila functia, mai ales prin lumea a IIIa.

#24
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 30.12.2010
Ar fi util si-n Romania. Vezi cati se ratacesc prin muntii nostri dragi (in timpul iernii si nu numai). Posted Image
Problema este ca serviciul este disponibil, daca retin bine, doar in US si Canada

Edited by danv6, 08 September 2022 - 12:21.


#25
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,172
  • Înscris: 03.08.2010

 Lex404, on 08 septembrie 2022 - 12:16, said:

In US cand ai iesit din oras, ai ramas fara semnal. Nu-i lux ca in Europa... In Romania ai semnal si pe varful muntelui, in US dupa ce ai iesit din oras... duamne ajuta. Si imagineaza-ti ca esti prin SoCal/ AZ/ NV/ TX/ NM si alte state periculoase (cu natura).

E destul de utila functia, mai ales prin lumea a IIIa.
De acord, dar iesi din oras pe o sosea/cale ferata. Nu iesi cu sacu’n spate si de la indicatorul cu city limits te pierzi in jungla.

#26
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 20.12.2010

 alex321, on 08 septembrie 2022 - 11:58, said:

Inscrierile la precomenzi de maine la emag Posted Image

Bafta

Mie nu-mi apare nimic.

Edited by kvlq, 08 September 2022 - 12:26.


#27
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,516
  • Înscris: 29.05.2011
https://www.gsmarena...-news-55706.php

Preturile ar fi mai sus bine.

#28
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

 underrated, on 08 septembrie 2022 - 12:22, said:

De acord, dar iesi din oras pe o sosea/cale ferata. Nu iesi cu sacu’n spate si de la indicatorul cu city limits te pierzi in jungla.

Si daca ai accident nopatea pe o sosea in mijlocul nicaieri? Crede-ma ca US e rough environment in unele state... poti sa stai cu orele pana trece cineva pe langa tine prin unele state.

#29
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

 danv6, on 08 septembrie 2022 - 12:20, said:

Ar fi util si-n Romania. Vezi cati se ratacesc prin muntii nostri dragi (in timpul iernii si nu numai). Posted Image
Problema este ca serviciul este disponibil, daca retin bine, doar in US si Canada
sigur ca da...ii numeri pe degete. Ar trebui ca toti cei ce pleaca pe munte sa aibe un iphone  nou Posted Image

Aaa...si inca o chestie, daca am inteles bine , faza cu satelitul e gratis un an, apoi marci banul

Oricum....multa ,multa harneala in prezentarile lor, stiu baietii sa isi vanda produsele, ii admir pentru asta , chiar daca unele prezentari mi se par penibile rau, ex. cea cu elicopterul si au aia pierduti. SOS si zbang, apre elicopterul si te salveaza...tare.

Edited by cuculea, 08 September 2022 - 12:37.


#30
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013

 cuculea, on 08 septembrie 2022 - 12:10, said:

Sa zicem ca la Apple, au adus ceva nou la faza cu acea conectare la satelit, iar....eu personal merg pe munte, dar pesemne ca 70% din utilizatori (pesemne zic), nu au calcat odata pe o poteca de munte.

Mi s-a parut deosebit de penibila prezentarea serviciului, cu aia doi pe creasta muntelui, fac SOS bip bip si apar elecopterele si  ii salveaza...cat de penibil. Cati urca pe munte si au nevoie de chestia aia? De ce eu, ca persona care sta 99% din timp , in oras, as plati faza cu conectatul la sateliti...in fine, au o strategie de marketing in spate, treaba lor, nu comentez mai mult.
Nu platesti mai mult in plus pentru asta. Nu e nimic special in telefon. Foloseste aceleasi benzi de frecventa pe care le folosea si cu compania locala telecom.

Asta e ce face Elon Musk cu satelitii Starlink V2 pentru a oferi acoperire de baza in zonele fara acoperire de la actualele companii telecom de la suprafata.
Satelitii astia ofera 2-4Mbps, adica 1000-2000 apeluri audio sau sute de mii de mesaje text simultan. Pare putin, dar pentru situatii de urgenta e relativ suficient.

https://www.space.co...phones-t-mobile

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Qzli-Ww26Qs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Teoretic merge cu orice telefon compatibil cu acele benzi, alaturi de a exista parteneriatul cu companiile locale care permit folosirea frecventei, etc:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/stXzXIXpQjE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



 d0d00, on 08 septembrie 2022 - 11:02, said:

Ce culoare vi se pare mai interesanta și practica în același timp?
Is the iPhone 14 Pro actually 'deep purple?' We investigate.

https://mashable.com...max-deep-purple

[ https://helios-i.mashable.com/imagery/articles/01vCNzBakxHm0hQGOe0KXsV/hero-image.fill.size_1248x702.v1662590148.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by d4m4g3, 08 September 2022 - 12:48.


#31
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,896
  • Înscris: 16.03.2004

 December, on 07 septembrie 2022 - 22:20, said:

iPhone 14 Pro 1299 Eur

Acesta este prețul pentru Europa, sau se vor mai adăuga taxe? Mulțumesc!

#32
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 20.12.2010
Deci pana la urma e pe bune treaba cu startul precomenzilor maine la eMAG? Ii mai apare cuiva? Ca mie nu...

#33
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 17.06.2010
Cand o sa scoata rahatul ala de banda neagra din jurul ecranului cred ca o sa revin si eu la iphone..

#34
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 20.12.2010
pai acum e mai subtire "banda" aia ��

#35
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006

 dark, on 08 septembrie 2022 - 12:52, said:

Acesta este prețul pentru Europa, sau se vor mai adăuga taxe? Mulțumesc!
E pretul din apple store Germania. Cam asta va fi si in Romania.

#36
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

 RaySefo, on 08 septembrie 2022 - 13:10, said:

Cand o sa scoata rahatul ala de banda neagra din jurul ecranului cred ca o sa revin si eu la iphone..
Deocamdata nici macar Samsung, care e si producator de ecrane, nu scoate banda aia, chiar daca pe seriile Ultra e destul de ingusta.
Probabil o lasa si din considerente de utilizare, daca e fix pana in margine ar trebui sa modifice din software sa nu detecteze instant atingerile de pe margine, ca ar reactiona ecranul de fiecare daca cand iei telefonul in mana (cum se intampla destul de des pe Galaxy S6/S7 Edge).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate