Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Baterie Apple magsafe

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 17.09.2003
Bună seara. Deține cineva aceasta baterie Apple magsafe? Este ok? Am citit și despre Anker Magsafe, dar cică supraincalzeste telefonul. Care e mai  ok ?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Încărcarea wireless încălzește, csf, legile fizicii.

Bateria Apple cică ar fi overpriced și anker are cu capacitate mai mare :)

#3
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Cea de la Apple e sigur overpriced dar clar nu se incalzeste asa ca si Anker-ul. Ankerul are standul si capacitate mai mare dar folosita mai mult clar va afecta sanatatea bateriei iphone-ului mai mult decat cea de la Apple.

#4
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
In ios 16 telefonul oprește alimentarea daca simte ca s-a încălzit prea mult. Teoretic, nicio baterie externa n-ar trebui sa mai afecteze bateria telefonului.

Edited by jericho, 17 September 2022 - 06:26.


#5
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Eu am o baterie MagSafe Apple.. nu as recomanda-o, mai ales la pretul pe care il are. Am folosit-o cu un 12PM, pe care abia il incarca. Daca il si foloseam in acelasi timp, aproape doar mentinea procentajul. Ca sa nu mai zic ca are o capacitate atat de mica incat imi incarca doar vreo 30% telefonul.

Edited by kvlq, 17 September 2022 - 23:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate