Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

AirPods Pro 2nd Gen

  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#127
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,017
  • Înscris: 25.12.2005
asta il am si eu

intr-adevar NC e slab de tot

nu cunosc explicatia

View PostEddyo, on 12 noiembrie 2022 - 09:07, said:

Ultimul este 5b58 si se executa automat, cand ai castile la incarcat, conectate la telefon si cu capacul de la carcasa deschis. Eu nu stiu cand si l-a facut, dar regret. Cel mai probabil o sa le dau retur, nu merita 1400 lei in felul asta.

e mult mai bun airpods3 desi a primit si el update

Edited by alex321, 12 November 2022 - 09:17.


#128
Eddyo

Eddyo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.09.2022

View Postalex321, on 12 noiembrie 2022 - 09:16, said:



e mult mai bun airpods3 desi a primit si el update

Nu neg, cu update-ul asta si-au batut joc.

#129
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 17.08.2007
Nu am observat probleme la noise cancelling. Chiar acum am dat tv-ul la aproape maxim si nu aud mai nimic.
In schimb am avut alte probleme: daca schimbam melodiile des pe Spotify castile se decuplau. Nu stiu daca au rezolvat problema asta.

Attached Files



#130
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.12.2007
A folosit cineva castile astea care au BT 5.3 cu telefoane de generatie noua iPhone 14 si eventual cu altele mai vechi XS, 11, 12, 13 care au BT 5.0? Sunt interesat daca performanta e mai scazuta cu generatii mai vechi de telefoane cu BT 5.0.

#131
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.12.2007
Am luat azi de la emag o pereche de casti noi sigilate Airpods Pro 2, le-am desigilat si cind m-am uitat in telefon la detalii am vazut ca garantia Apple de 1 an nu e chiar 1 an. Sa sun undeva sa anunt, se poate rezolva ceva? 1-2-5-10 zile poate nu e problema, dar am peste o luna diferenta.

Attached Files



#132
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,338
  • Înscris: 28.10.2018
Pai anunti la emag si dupa aia ne anunti pe noi ce au zis.

#133
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.12.2007
Am descarcat aplicatia Asistenta Apple, am selectat sa ma contacteze un operator, m-au sunat, am primit un mail in care am incarcat factura achizitiei, apoi am verificat pe checkcoverage si acum apare ok. Au zis ca nu stiu de ce apare asa in telefon, probabil dupa un restart va aparea cum/ce trebuie. Am dat un restart si apare la fel momentan, oricum am nr de caz deschis pentru problema mea, 1 an stau linistit indiferent ce apare in telefon.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   112.33K   45 downloads


#134
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.12.2007
Am intrat si in setarile telefonului sa vad ce afiseaza, acum afiseaza ok si aici.

Attached Files



#135
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,408
  • Înscris: 15.11.2005
Am aceiași problema… cică ma suna mâine de la Apple, sunt mega curios.

#136
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.12.2007
Dupa ce am selectat apelul din aplicatia Asistenta Apple m-a sunat instant de la +353214259200 si am discutat in limba romina cu o tipa. Mi-a trimis un mail pe care l-am accesat si in care am adaugat factura achizitiei, iar dupa ce au umblat ei la butoane tipa mi-a spus sa verific seria pe checkcoverage unde am vazut ca s-a schimbat in bine toata informatia. Nu stiu daca rezolvi ceva daca suni tu la ei, asteapta totusi sa te sune daca asa au spus si vezi ce rezolvi.

Succesuri. Posted Image

#137
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,408
  • Înscris: 15.11.2005
M-au sunat tot de la acelasi numar, tot o tipa, foarte de treaba, mi-a spus ca se rezolva in termen de 5 zile lucratoare, astept acum:)

#138
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,510
  • Înscris: 16.12.2006
La mine au gresit in favoarea mea :D

Am primit castile pe 23.09.2022 si vad ca am garantie pana pe 16.10.2023.

#139
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,408
  • Înscris: 15.11.2005

View Postcatalinman, on 28 decembrie 2022 - 15:15, said:

La mine au gresit in favoarea mea :D

Am primit castile pe 23.09.2022 si vad ca am garantie pana pe 16.10.2023.


Si nu ii suni? Te rezolva imediat:)
Gata, a apărut data corecta, nu ai cum sa nu ii iubești:)

#140
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.12.2007
Eu am avut probleme cu castile si le-am returnat. Cind ascultam muzica sau eram intr-un apel, daca primeam un nou apel nu puteam comuta sunetul (noului apel) pe casti, sunetul era automat comutat pe casca telefonului. In incercari repetate de a comuta sursa pe difuzor, pe casti Airpods, nu reuseam. Trebuia sa inchid apelul si sa sun eu, atunci in 50% din cazuri era ok. Daca totusi se comuta sunetul pe castile Airpods, eu auzeam doar in casca stinga iar persoana cu care vorbeam nu ma auzea. Alta chestie, la o anumita perioada de timp cind ascultam muzica sau dupa ce inchideam un apel ma binganea in casti ca s-au conectat desi le folosisem, deci am avut parte si de deconectari/reconectari, iar pe ecranul telefonului imi aparea mesaj Airpods Pro conected. Probabil era problema de compatibilitate, telefonul avea BT 5.0, castile Airpods Pro 2 avea BT 5.3, probabil era vreo versiune de soft cu probleme. Pentru telefon mai vechi cu BT 5.0 voi folosi Airpods Pro simplu (prima versiune) care are tot BT 5.0.
Ciudat, testate cu un Huawei Nova 5T si cu Poco x3 Nfc era ok, problema persista doar cu telefon iPhone, in cazul de fata era vorba de un Xs Max. Nu am avut alt telefon iPhone sa testez daca face la fel.

#141
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Folositi castile astea pe Android?
Am urmarit si citit mai multe review-uri si ma batea gandul sa le iau pt Samsung-ul meu.

Par cele mai echilibrate in toate aspectele: sunet, ANC, microfon, baterie.

#142
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.12.2007
Eu doar le-am probat pe Android si functionau ok, doream sa testez daca problema mea exista si pe alt telefon, alt iPhone nu aveam in casa in schimb aveam 2 buc cu Android.

#143
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 29.08.2010
Hello,

Am o pereche de AirPods Pro 2nd Gen, ultimul FW: 5E133.

Am observat ca bateria carcasei se descarca foarte rapid, si anume: ieri la 11:30 le-am scos de la incarcat cu 100% baterie case si ambele casti, intre 21:30 si 22:00 am ascultat ceva la ele dupa care le-am pus inapoi in carcasa. Astazi, fix acuma cand scriu acest post bateria carcasei este de 74%. Vi se pare normal? La voi cum e?

Si problema nr. 2: Primesc mesajul "AirPods Setup Incomplete" in aplicatia Find My. Am incercat toate solutiile posibile *(1) si imposibile, la fel, acelasi mesaj.

Oare ar merge sa dau o fuga pana la un iStyle? Au mai putin de un an.

*1: aici, aici, aici si aici.

Attached Files


Edited by M-A-R-I-U-S, 29 April 2023 - 16:46.


#144
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Problema este de la Find My, eu le-am scos de acolo si nu se mai descarca asa bateria.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate