Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Când spunem despre o relație că este sănătoasă

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
1899 replies to this topic

#1891
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019

View PostEv_eee, on 24 octombrie 2022 - 06:35, said:



Neah. Nu cred că dacă iubești pe cineva apare nevoia de diversitate. Asta cu te atrage altcineva, păi te atrage dacă ajungi în situația să te atragă. Și ajungi acolo pt că vrei. Pt că simți nevoia de altcineva. Eh, acolo clar nu mai vorbim despre o relație sănătoasă. Dacă ești implicat într o relație sănătoasă, nu te atrage altcineva pt că nu ajungi în situația asta. Nush dacă mă fac înțeleasă.

Ce să fac? În niciun caz nu trag de ea. Trece. Un sentiment nehrănit trece.
Ajungi acolo pentru că îi dai voie minții să gândească în sensul asta..nu trebuie să i dai voie, gândește-te la un vișin ce înflorește la un lucru dasta ce te ocupă altfel..
Deci nu uita ,totul pleacă din minte.

#1892
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cred ca esti pe jos de ras dupa ce scrii..

#1893
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 12.07.2022
Sile, totul pleacă din nevoi. :D În rest, :lol:

#1894
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019
Nu i adevărat, pleacă din minte stricată,asa cum corpul se poate strica prin unele locuri asa si mintea se poate strica.

#1895
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 12.07.2022
Adică infidelii sunt stricați la cap? Și zici tu că dacă ajung la psihiatru au parte de lobotomie și redevin CUM TREBUIE? :lol:

#1896
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019
Bineînțeles că sunt stricati.Din pacate degeaba se duc la psihiatru sau psiholog,e boală cronică.
Posibil sa se comporte normal o vreme dar brusc reapare..
E lucru dovedit dupa ani întregi de studiu asupra fenomenului.

#1897
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,479
  • Înscris: 09.05.2008

View Poststefians, on 24 octombrie 2022 - 08:01, said:

Bineînțeles că sunt stricati.Din pacate degeaba se duc la psihiatru sau psiholog,..
Team-building, city break, on-line coaching si alte asemenea sunt mult mai cu "randament".
Le urez succesuri!

#1898
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,712
  • Înscris: 30.11.2021

View Poststefians, on 23 octombrie 2022 - 22:05, said:

Exact, majoritatea,dar majoritatea nu sunt ce vor ei sa pară..

Darrr...e o prostie sa te aștepți mereu sa fii fericit,gen ca la început..nu există asa ceva .

Dar problema nu este asta ,se poate trăi bine mersi si cu fericire mai moderată si ceva obișnuință si ceva comoditate , problema e atunci când te stie toți de panaramă si panaram dar tu vrei să arăți la toti ce relatie ideală si fericită ai..
Tu spui ceva treburi stiute. Ca zicala ala de sta pe multe morminte, traieste viata.

Este un curent in intreaga lume cu renuntat la telefoane cu touch, renuntat la social media, cred ca este o idee oarecum buna.

Eu ma gandesc la ziua mea de astazi, m-am trezit devreme, am meditat, am bagat masina de spalat, m-am spalat pe cap, am hranit pisici, am mancat eu. Acum stau in pat, am pisicuta mica care sta pe un trening langa pat, sta la caldurica, doarme, toarce.
Acum eu ce vreau sa zic? Da, am bani sa fac lucrurile astea, am starea de spirit, sunt atent ca astazi sa fiu activ social, dincolo de ecranul asta care ne uneste pe cei de pe forum.
Ca toti de aici suntem in zone diferite, eu sunt la Craiova, poate Sile este plecat din tara, poate este intr-o cabina de tir, poate Noua este intr-un birou in America.
Toti de aici suntem uniti de ecranele astea si de internet.

Toti dintre noi avem o vedere persoanala despre relatie, mai moderna, cum privim sexul, dragostea sau ne rezumam la cum stateau vremurile acum 50-100 de ani. Femeia fidela, te insurai cu o fata virgina, in dimineata urmatoare se scotea cearceaful plin de sange de parca dadeai cep la butoiul cu vin.

Eu nu cred ca viata trebuie traita dupa anumite standarde setate de societate, setate de un Zeu, Dumnezeu, in functie de religia, in care crezi, nu crezi, sau ce credinta proprie ai tu in viata.
Eu cred ca fiecare isi traieste viata cum poate, cum vrea, si daca intalneste o persoana sa-i confirme, sa gandeasca ca el, de ce nu?
Trebuie inteles ca pana acum 50-100 de ani, relatiile nu erau bazate pe dragoste, relatiile bazate pe dragoste au aparut de cand filmele si nuvelele de dragoste, inainte era un aranjament financiar si atat.
Deci nu mai aveti asteptari ca neaparat trebuie sa fie iubire, ca neaparat nu trebuie sa va culcati cu altcineva inafara de o singura persoana toata viata. Si daca cumva va culcati cu o alta persoana, neaparat sa faceti ca in filmele alea romantice, neaparat sa spuneti persoane alaturi de care va impartiti viata.

Edited by MindArchitect, 24 October 2022 - 09:04.


#1899
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,500
  • Înscris: 20.10.2015

View PostCr1spy, on 23 octombrie 2022 - 21:23, said:

Ala nu este narcisist. Doh.

Ala nu MAI este narcisist.
Case solved

#1900
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostTsunnnami, on 24 octombrie 2022 - 16:29, said:



Ala nu MAI este narcisist.
Case solved
Cel mai probabil avea un complex de superioritate care compensa unul de inferioritate.
Dar ce pot spune? Fericitul, ma bucur ptr el!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate