Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Configurare Hik Vision Bullet Wirelles

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
Salutare forum,

ma poate ajuta si pe mine cineva pt a configura telefonul sa pot vedea camerele si de pe reteaua mobila?
acum le pot vizualiza doar daca sunt conectat la aceeasi retea wirelles.
daca are importanta, netul fix - Vodafone - UPC, datele mobile - Digi.
Folosesc, ca aplicatie, IVM4500. cu altele nu am reusit sa le fac sa functioneze.

Multumesc anticipat.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
În aplicația Hikvision de ce nu a mers ? Ai încercat ?

#3
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
am incercat in aplicatia dedicata HikVision dar nu le-am dat da cap si nu functionau (probabil din cauza upload-ului de la wirelles),a functionat una singura aflata langa router.
apoi am trecut la iVMS unde functioneaza fara probleme in aceleasi pozitii montate.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Vezi că trebuie făcute ceva setări în routerul tău ca să le poți vedea de afară. Adică din altă rețea.
Ceva port deschis, și la fel un port forwarding.

#5
theionutzradu1991

theionutzradu1991

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 28.11.2017
ATENTIE! Camera functioneaza wireless, standalone, suporta stocare pe card microSD pana la 128GB (nu este inclus) dar poate fi accesata doar local (PC-ul dumneavoastra trebuie sa fie in aceeasi retea). Pentru a putea vedea camera de pe telefon sau dintr-o retea externa trebuie sa o conectati la un NVR Hikvision

https://www.a2t.ro/c...A0aAvbZEALw_wcB

Asta e?

#6
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005

 SILE802002, on 06 septembrie 2022 - 15:27, said:

Salutare forum,

ma poate ajuta si pe mine cineva pt a configura telefonul sa pot vedea camerele si de pe reteaua mobila?
acum le pot vizualiza doar daca sunt conectat la aceeasi retea wirelles.
daca are importanta, netul fix - Vodafone - UPC, datele mobile - Digi.
Folosesc, ca aplicatie, IVM4500. cu altele nu am reusit sa le fac sa functioneze.

Multumesc anticipat.


Daca sunt camere standalone, le activezi platforma Hik Connect din setari si pui aplicatia hik Connect pe telefon, le adaugi in aplicatie si o sa le vezi pe toate acolo. Camerele sa fie pe dhcp cu acces la internet sau cu ip fix definit separat. Pentru platforma nu conteaza ce porturi sau forwardari ai. Daca nu te descurci da un semn.

#7
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
imi cer scuze, nu am raspuns pt ca am fost put of UE. sincer nu stiu ce fel de camere sunt, o sa caut cand ajung acasa si postez.
va multumesc pt amabilitate, revin curand cu info complete in ideea de a rezolva acest aspect.

#8
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
desktop

View Posttheionutzradu1991, on 06 septembrie 2022 - 16:09, said:

ATENTIE! Camera functioneaza wireless, standalone, suporta stocare pe card microSD pana la 128GB (nu este inclus) dar poate fi accesata doar local (PC-ul dumneavoastra trebuie sa fie in aceeasi retea). Pentru a putea vedea camera de pe telefon sau dintr-o retea externa trebuie sa o conectati la un NVR Hikvision

https://www.a2t.ro/c...A0aAvbZEALw_wcB

Asta e?

da, asta e camera.

multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate