Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Incident violent in tren cu un individ agresiv, ce e de facut ?

* * - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#37
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Nu-l mai ironizați, vă rog.

Am șters câteva mesaje, printre care și unul de-al lui. Dacă merge tot așa închid topicul.

#38
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View PostLaurentiuSerban2002, on 05 septembrie 2022 - 19:45, said:

I-am spus ulterior ca nu sunt politist ci ca am rude in politie si armata si sa stea cuminte ca nu vreau sa sar la bataie ca il voi omori si nu vreau sa ajung la puscarie.

Am incalcat vreo lege prin faptul ca i-am spus ca sunt politist pentru a opri o posibila lupta ? am incalcat vreo lege pentru ca i-am spus ca nu vreau sa ne luptam pentru ca il voi omori ?

Am o singura grija, risc eu ceva ca m-am dat politist la inceput apoi am zis ca daca ne batem il voi omori ? ma risc facand plangerea , dpdv penal ?

View PostLaurentiuSerban2002, on 05 septembrie 2022 - 19:57, said:


Pana acum nu am niciun raspuns pe subiect. Eu nu ti-am parerea legata de daca sa depun sau nu, individul m-a urmarit pana acasa, pentru siguranta mea trebuie macar audiat. Repet, am intrebat niste lucruri acolo la sfarsit, astept raspuns pe alea, nu pe bezele

Du-te frate si consulta un avocat, daca ti-e frica sa mergi direct la politie. ca sa vezi exact despre ce este vorba.Sau apeleaza la rudele din politie 9daca afirmatia era reala)

#39
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007
mie mi se pare ca tu ai fost mai agresiv ca el. mai ales ca asta e doar varianta ta, povestea reala s-ar putea sa fie putin altfel.
cel mai probabil sa primesti amenda pentru tulburarea linistii publice. nu ai aplanat conflictul ci l-ai escaladat.

Edited by laffin, 06 September 2022 - 07:46.


#40
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
cred ca se fabuleaza si se si exagereaza. de unde stie de la calatori ca l-a urmarit pana la locuinta? are numarul de telefon de la toti calatorii din tren? cunosc calatorii unde locuieste el de stiu ca l-a urmarit individul? imi miroase a scenariu si a fabula. de fapt si de drept nu s-a intamplat nimic, in viata reala cati nu-si mai iau cate o injuratura de la indivizi dubiosi in tren, in mijlocul de transport in comun sau pe strada. acum, daca nu se ajunge la altercatii severe si se merge mai departe fiecare cu rutina lui care mai e problema sa implici politia? daca nu exista agresiune fizica, politia nu face nimic. la agresiune verbala? politia nu se sinchiseste, decat daca ai vreo functie care sa influenteze politia sau daca ai pile. in rest, cate cazuri de amenzi pentru injuraturi pe strada ati vazut? bine, pentru ghinionisti se mai intampla sa le dea amenda un politai cu exces de zel dar in realitate, unui politist nu-i pasa nici daca s-a ucis o musca si sa se gaseasca oripilati sa faca scandal pe tema asta, ce ar face un politai? s-ar uita la spectacol pana obosesc scandalagii. daca nu escaladeaza treaba, politaiul se duce sa bea o cafea.

Edited by zyppster, 06 September 2022 - 12:53.


#41
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,231
  • Înscris: 27.10.2007
Eu nu inteleg unde-i violenta.
El s-a uitat la tine. Tu te ai uitat urat la el si ati avut un schimb de replici in care i-ai spus ca lucrezi la politie, dar si ca  poti sa il omori.
Ce a fost violent in toata povestea? Violenta fara contact fizic mai greu. Iar violent in limba, hmmm, nu cred ca inseamna ceva, dpdv juridic.

#42
AncutaD

AncutaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 12.07.2022

View PostLaurentiuSerban2002, on 05 septembrie 2022 - 19:45, said:

Va rog sa va imaginati ca in cazul de fata nu aveam ce face pentru a opri conflictul decat sa folosesc aceste tehnici psihologice de a il bloca inainte sa ne luptam.
Citeam subiectul si ma tot gandeam? Ce tehnici psihologice crezi tu ca ai folosit in discutia cu el?

Te-ai dus undeva folosind trenul, te-ai uitat sau zice o persoana ca te-ai uitat urat pe el, tu ai zis ca esti politisit, el a zis ca este membru al unui clan.
Nu am priceput unde au fost tehnicile alea psihologice.

Crezi ca politisti si cu interlopi folosesc trenul?
Cum ar zice o prietena, 2 saraci se plimbau cu trenul, 1 s-a uitat urat la altul, ca 2 cocosi s-au luat la cearta, apoi au ajuns la destinatie si fiecare si-a vazut de viata.

#43
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020
Am certitudinea ca a aflat unde stau, nu e nicio fabula, in tren erau calatori si cunoscuti ce il cunosc, pentru ca am mers intr-o zona unde locuieste o ruda. Individul e posibil sa planuiasca ceva, nu stiu ce e asa greu de inteles

#44
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
E greu de crezut, nu de înțeles. Aproape sigur el a și uitat ce s-a întâmplat dacă ai făcut doar ce ai zis.

#45
AncutaD

AncutaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 12.07.2022
Stii sigur ca tipul a aflat unde locuiesti.
Zici ca erau ceva cunostinte de stiau cine este, tipul chiar este parte al unui clan? Sau doar un tip cu gura mare?

#46
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
am mai vazut oameni care sufera de ipohondrie sau de mania persecutiei, in cazul tau cred ca ai dobandit o obsesie nesanatoasa si mai bine ti-ai ocupa mintea cu altceva.

si pentru cazul in care consideri ca ti s-a pus viata in pericol si pe viitor consideri ca ti se va intampla ceva, nu te teme! daca ti se va intampla ceva, se va intampla mai mult ca sigur cand te vei astepta tu mai putin, in cel mai rau caz. asa ca, daca e posibil sa se intample ceva, poti apela la politie, in rest iti vezi de viata.

pentru sanatatea ta psihica mai bine cauti sa te inscrii in programe de autoaparare decat sa mai stai sa fii luat la misto pe aici sau sa ne iei tu la misto.

Edited by zyppster, 06 September 2022 - 14:37.


#47
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020

View PostAncutaD, on 06 septembrie 2022 - 14:20, said:

Stii sigur ca tipul a aflat unde locuiesti.
Zici ca erau ceva cunostinte de stiau cine este, tipul chiar este parte al unui clan? Sau doar un tip cu gura mare?

Mi-au spus ca nu stiu aceasta informatie, daca minte sau nu, indiferent de situatie, tipul a aflat unde stau si poate si singur sa vina daca e nebun, cu un cutit cu ceva

@zyppster : nimeni nu te-a luat la misto, esti cam irational, gandeste-te bine la situatie inainte sa recomanzi auto-aparare.

un nebun poate sa te omoare pe la spate cu toata auto-apararea ta, vreau doar sa fie audiat, sa fie luat in evidenta, nu stiu ce esa greu de inteles un lucru logic

#48
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
depune plangere scrisa la politie ca sa ai sufletul impacat, sugestiile si recomandarile pe forum s-au cam epuizat.

#49
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
Exista interlopi in tren? Poate muritori de foame cu tupeu..... Eu am trait printre interlopi dar d-aia care jucau politia pe degete. D-aia care isi cumpara compania trenuri daca vor nu bilet la compania de trenuri.

On topic: Controlorul de tren e autoritatea in timpul deplasarii. El trebuia sa cheme politia si sa il dea jos la prima halta. Exista un cod de etica in baza caruia iti poti pierde dreptul de calatorie cu biletul in mana.

Edited by MooF2010, 06 September 2022 - 15:36.


#50
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020
Daca ai trait printre interlopi care jucau politia pe degete, esti complice la o crima impotriva statului roman, meriti trimis la puscarie pentru ca nu ai deplans coruptii

O intrebare pentru cineva care CUNOASTE CU ADEVARAT SITUATIA DIN Romania

Pentru ca lucrez, nu prea am timp sa ma duc la acel post de politie pe raza intamplarii, daca fac plangerea online, este la fel abordata in aceasta tara minunata precum plangerea fizica din pix , sau nu ? ca asa as putea sa o fac online dar nu vreau sa ma trezesc ca o fac degeaba pentru ca online nu se ia in serios sau ceva romales

#51
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
O poți depune online doar dacă ai semnătură electronică. Altfel oricine ar putea depune plângeri în numele oricui, împotriva cui i se năzărește, și atunci chiar ar fi o țară minunată.

La poliție e deschis non-stop, o poți face oricând.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate