Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Incident violent in tren cu un individ agresiv, ce e de facut ?

* * - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#19
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020
Instinctual am simtit ca o sa ma loveasca daca nu il sperii cu faptul ca stiu sa omor din cauza luptelor pe care le-am practicat. I-am spus prin negatie ca nu vreau sa il omor daca sarim la bataie pentru ca sunt bine antrenat

Chiar risc sa mi-o iau eu daca fac plangerea ? vreau macar sa il audieze

#20
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 01.09.2021
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lYO7I2pJMjo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Initiatorule, uita-te la asta si apoi tragi concluzia daca vorbesc fara acoperire. N-or fi toti la fel, dar sunt foarte multi.

#21
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Ceva nu se leaga. Lipseste ceva in poveste. Domnule initiator, spune si restul povestii.

Ai avut asa mult timp de analiza psihologica? De cat timp te holbai sictirit la om? Cate grimase pe minut ai avut? Pari genul care o cere Posted Image.

Eu cred ca l-ai provocat, dar nu vrei sa spui. Prea ti-ai pregatit replicile cu individul.

Edited by Serafim606, 05 September 2022 - 20:30.


#22
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017

 LaurentiuSerban2002, on 05 septembrie 2022 - 20:26, said:

Chiar risc sa mi-o iau eu daca fac plangerea ? vreau macar sa il audieze
In penal nu exista "oare"
Aici faptele si martori sunt esentiali , la final se trage linie . Procesul dureaza , te intreb : chiar merita ? avad in vedere ca nu s-a intamplat nimic inafara de sperietura . Gandeste-te de 2 ori , daca zgandari rahatul cine stie ce iese la iveala si se intoarce impotriva ta .
Un proces pe penal nu e chiar ieftin ...
In locul tau as lua o sticla de cognac, m-as pune in pat cu o palarie pe picioare si as bea pana vad doua , garantat dimineata uiti .


"Imi poti raspunde si la faza cu moartea, poate fi luata drept amenintare ? i-am spus : "ba omule te omor daca pun mana pe tine, nu vreau sa ajung la puscarie, inceteaza odata si te omor in 2 secunde deci taci, vezi-ti de treaba ta..."
Aici e putin complicat si depinde cum interpreteaza procurorul de caz dupa audierea celor doua parti , daca o vede ca amenintare iminenta sau ca o "lauda" ca ce puternic sunt eu ...Clar trebuie avocat aici sa te invete in primul rand sa taci si dupa sa spui ce trebuie .

Edited by ldpe, 05 September 2022 - 20:44.


#23
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001

 LaurentiuSerban2002, on 05 septembrie 2022 - 19:45, said:

si sa stea cuminte ca nu vreau sa sar la bataie ca il voi omori si nu vreau sa ajung la puscarie.
Aici ai greșit. "Că îl voi omori".

#24
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
https://letmegooglet...plangere penala

#25
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 24.07.2022
daca nu te strambi sau razi/zambesti superior catre cineva atunci nu are motiv sa se bage in seama etc

cel mai bine plecai dupa controlor si scoteai telefonul sa inregistrezi imediat de la primele cuvinte/gesturi.

#26
cetces

cetces

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.08.2022
Eu zic sa o lasi asa, ca din ce povestesti tu ai fost agresorul care a comis multe fapte penale, si n-ai vrea ca acest lucru sa iasa la iveala in cazul unei investigatii. S-au mai vazut cazuri cu niste destepti care s-au dus si au facut plangeri penale ca apoi in investigatie sa se descopere ca cel ce reclama comisese la randul lui fapte penale, ajungand sa se arda tot el.
Uite ca sa dau un exemplu de la mine din sat, s-a trezit un individ sa reclame ca i-a fost furata bicicleta, in decursul investigatiei au descoperit ca bicicleta pe care el o reclama ca i-a fost furata fusese anterior furata de acesta de la cineva, iar cel reclamat de acesta pentru furt a sustinut si a adus dovezi ca el o cumparase de la individ si ca individul i-a cerut apoi mai multi bani.

#27
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003

 LaurentiuSerban2002, on 05 septembrie 2022 - 20:26, said:

Instinctual am simtit ca o sa ma loveasca daca nu il sperii cu faptul ca stiu sa omor din cauza luptelor pe care le-am practicat.
Si cum se numesc luptele astea in care inveti sa omori? (am lipsit putin de pe planeta si nu mai sunt la punct cu toate stilurile de lupta) Presupun ca la antrenamente mai murea cate unul, ca de, erau prea slab pregatiti.

Edited by sorin147, 05 September 2022 - 21:19.


#28
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 24.07.2022
mda, se intelege cum de s-a calmat "drogatul interlop"....cand a auzit de antrenamente cu morti l-a trezit, iti da cu virgula in orice situatie.... :D

#29
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Titlul e mincinos, ce incident violent e dacă ăla nu te-a caftit? Câți ani ai, inițiator?

Edited by caiuscorneliu, 05 September 2022 - 21:58.


#30
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009

 LaurentiuSerban2002, on 05 septembrie 2022 - 20:26, said:

Chiar risc sa mi-o iau eu daca fac plangerea ? vreau macar sa il audieze
...esti plictisit rau sau cum? Cred ca te-ai uitat prea mult la filme americane unde poti sa reclami orice prostie.

In primul rand ca trebuie sai ai martori (ai luat CI-uri ca sa stii pe cine sa chemi martori?). In al doilea rand ca nu s-a intamplat nimic fizic - doar v-ati "luptat" din vorbe. El a spus prostii, tu ai spus prostii. Vezi-ti de treaba ta, zi merci ca nu a iesit cu scandal fizic si cu asta basta! ;-)

#31
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 24.07.2022
ii e frica sa nu il atace ala maine dupa coltul blocului  si sa fie nevoit sa-l omoare gen. plus ca nu ar strica sa se duca inainte pe la politie sa isi faca prieteni, sa nu mai minta data viitoare. cam asta am inteles.

#32
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Totuși ai mai făcut o reclamație in 2020 când aveai 25 de ani, proaspăt venit din SUA
https://forum.softpe...un-dosar-penal/
Încă nu ai învățat traiul în Ro?
Aici e jungla. Trebuie sa te obișnuiești.

#33
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,015
  • Înscris: 23.09.2005

 Punter, on 05 septembrie 2022 - 20:44, said:

daca nu te strambi sau razi/zambesti superior catre cineva atunci nu are motiv sa se bage in seama etc

Unii nu au nevoie de motiv ca sa provoace scandalul, caci si-l doresc ei, fac ei rost de motiv. Vorba aia, se iau si de pomul cel uscat.

#34
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020
Ok ca sa intelegeti : individul are antecedente, a aflat unde locuiesc, ulterior am obtinut informatia asta de la indivizi care erau calatori.

Nu stiu ce are in cap, ce nu are, insa nu vreau sa ma trezesc cu el pe cap atunci cand se imbata sau isi aduna prietenii de teapa lui ca sa faca pe durul,

Ce nu e de inteles ca vreau sa il audieze ? chesita asta poate preveni orice ii rasare prin creier, din moment ce i-a rasarit sa afle unde stau, dupa ce am ajuns acasa

#35
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Amenințarea cu moartea nu se cercetează dacă este pe fondul unui conflict spontan. De cate ori nu ați pățit sa va certați și să spuneți lucruri pe care le-ați regretat ulterior?

#36
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 16.12.2011
Eu cred ca cea mai buna rezolvare ar fi sa lasi totul deoparte pe latura de penal/juridic si sa mergi sa vorbesti cu un psiholog.
Asta imi cam aduce a criza de anxietate, frica, atacuri de panica .
Nu sunt manifestari normale.
Mergi la psiholog.
Nu este nimic rusinos in asta.
Multa lume trece prin astfel de situatii datorita stresului si vietii agitate din ziua de astazi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate