Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Incident violent in tren cu un individ agresiv, ce e de facut ?

* * - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#1
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020
Incident violent in tren cu un individ agresiv, ce e de facut ?
Salut, in urma cu o saptamana am avut un incident in tren cu un individ care parea beat sau drogat, i s-a parut ca m-am uitat urat la el si a vrut sa sara la bataie, inainte sa ma loveasca i-am spus ca sunt politist, ca sa opresc conflictul si sa nu iasa rau. S-a oprit si a continuat sa ma injure (nu m-a lovit) apoi mi-a spus ca o sa vad eu ce patesc ca e din nu stiu ce clan, etc. I-am spus ulterior ca nu sunt politist ci ca am rude in politie si armata si sa stea cuminte ca nu vreau sa sar la bataie ca il voi omori si nu vreau sa ajung la puscarie.


Ulterior individul a fost calmat de catre calatori, fara sa ne atingem unul pe celalalt.
Vreau insa sa depun plangere pentru ca am impreisa ca m-a urmarit la sfarsit sa vada unde ma duc.
Ce pot face in acest caz, pe ce motiv pot depune plangerea ?


Am incalcat vreo lege prin faptul ca i-am spus ca sunt politist pentru a opri o posibila lupta ? am incalcat vreo lege pentru ca i-am spus ca nu vreau sa ne luptam pentru ca il voi omori ?




Va rog sa va imaginati ca in cazul de fata nu aveam ce face pentru a opri conflictul decat sa folosesc aceste tehnici psihologice de a il bloca inainte sa ne luptam.

Stiu ca nu o sa ii faca nimic, insa vreau sa il audieze doar pentru a nu face el alte lucruri mai nasoale pe viitor fata de mine.

Am o singura grija, risc eu ceva ca m-am dat politist la inceput apoi am zis ca daca ne batem il voi omori ? ma risc facand plangerea , dpdv penal ?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Îl cunoști? Depui plângerea pe numele cui? Sau crezi că poliția îl va identifica după o săptămână?
De ce ai așteptat o săptămână?

#3
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
la o saptamana dupa incident, cum crezi ca or sa-l gaseasca?
stii, politia romana este renumita pentru operativitate si igeniozitate. plus ca toti avem un cip implantat, ne stie statul instant unde am fost acum o saptamana.

#4
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020
Am pus niste intrebari, astept raspunsuri pe SUBIECT, nu intrebari irationale sau bagare in seama fara citire cu atentie a subiectului.



Quote


Am o singura grija, risc eu ceva ca m-am dat politist la inceput apoi am zis ca daca ne batem il voi omori ? ma risc facand plangerea , dpdv penal ?

Stiu cum il cheama, am aflat

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Eu zic sa iti vezi de treaba ta.
Nu s-a intamplat, din fericire, nimic. Nu ai ce reclama si nici el.

Edited by pasilla, 05 September 2022 - 19:56.


#6
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020

View Postpasilla, on 05 septembrie 2022 - 19:55, said:

Eu zic sa iti vezi de treaba ta.
Nu s-a intamplat, din fericire, nimic. Nu ai ce reclama.

Pana acum nu am niciun raspuns pe subiect. Eu nu ti-am parerea legata de daca sa depun sau nu, individul m-a urmarit pana acasa, pentru siguranta mea trebuie macar audiat. Repet, am intrebat niste lucruri acolo la sfarsit, astept raspuns pe alea, nu pe bezele

#7
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Poti discuta cu politistul din sat asa cum o faci cu noi si vezi ce are si el de zis caci, as presupne ca-l stie pe individ.

#8
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 08.03.2017
"Am incalcat vreo lege prin faptul ca i-am spus ca sunt politist pentru a opri o posibila lupta ?"
Nu , pana nu ai facut uz de functie fals pentru a obtine anumite foloase nu , efectiv te-ai folosit de functie pentru a aplana un conflic .

Pe mine nu m-a lasat portarul de la Ortopedie sa-mi vad mama ca nu era zi de vizita , am scos permisul de transporturi speciale si i-am spus ca sunt procuror , na, imediat i s-a luminat fata , am intrat , am rezolvat si am plecat fara sa se intample absolut nimic .

Edited by ldpe, 05 September 2022 - 20:07.


#9
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,869
  • Înscris: 15.04.2019

View Postsorin147, on 05 septembrie 2022 - 19:59, said:

Poti discuta cu politistul din sat asa cum o faci cu noi si vezi ce are si el de zis caci, as presupne ca-l stie pe individ.
De unde crezi ca a aflat cum il cheama pe agresor?

#10
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020

View Postldpe, on 05 septembrie 2022 - 20:03, said:

"Am incalcat vreo lege prin faptul ca i-am spus ca sunt politist pentru a opri o posibila lupta ?"
Nu , pana nu ai facut uz de functie fals pentru a obtine anumite foloase nu , efectiv te-ai folosit de functie pentru a aplana un conflic .

In sfarsit un om cu minte printre atatia forumisti, ma mir ca existi. Imi poti raspunde si la faza cu moartea, poate fi luata drept amenintare ? i-am spus : "ba omule te omor daca pun mana pe tine, nu vreau sa ajung la puscarie, inceteaza odata si te omor in 2 secunde deci taci, vezi-ti de treaba ta..."

#11
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 16.05.2015
Data viitoare suna la 112 daca mai treci prin astfel de experiente.

#12
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 08.03.2017
"Data viitoare suna la 112 daca mai treci prin astfel de experiente."
La acest lucru opinia publica trebuie sa reactioneze nu sa faca filmulete sa le ridice pe fb .
Daca tu pui mana pe telefon e ca si cand ridici bota la caine , iti lucra ala manual in gura mai mai ca la dentist .

Edited by ldpe, 05 September 2022 - 20:11.


#13
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 01.12.2017

View PostLaurentiuSerban2002, on 05 septembrie 2022 - 20:08, said:

i-am spus : "ba omule te omor daca pun mana pe tine, nu vreau sa ajung la puscarie, inceteaza odata si te omor in 2 secunde deci taci, vezi-ti de treaba ta..."
Da' stii cum sa aplanezi un conflict!!
Daca "aplana"si ala ca tine....va vedeati amandoi la ATI.

Edited by der25, 05 September 2022 - 20:13.


#14
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Da, ce i-ai spus este amenintare cu moartea. Tie nu ti se pare a fi?
Avand martori (chiar si in absenta lor), politia va deschide un dosar de cercetare penala pe numele tau pentru amenintari. Va dura in jur de 2-3 ani, cum ti-e norocul pana sa se rezolve. Cum? Dreaq stie.

#15
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 19.07.2005
Nu te iei cu el in vorba, ii faci pe plac si apoi daca continua suni la 112 sau spui controlorului ca la prima statie sa-l astepte cu politia sa-l calmeze sau sa-l dea jos din tren.

Cea mai mare prostie sa-i spui ca esti politist, la ce ciuda au unii pe politisti. Alta prostie e sa-l ameniti cu rudele tale din armata.. lol

Edited by vj_Heaven, 05 September 2022 - 20:18.


#16
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,272
  • Înscris: 01.09.2021
Vor rade politaii de tine, ei asteapta sa te omoare apoi se sesizeaza si ei. Daca, prin absurd, te-ar baga in seama, iti trebuie ori martori, ori o inregistrare cu incidentul. Altfel e cuvantul tau impotriva cuvantului lui.

View Postpasilla, on 05 septembrie 2022 - 19:55, said:

Eu zic sa iti vezi de treaba ta.
Nu s-a intamplat, din fericire, nimic. Nu ai ce reclama si nici el.
Din pacate, de lene si prostie, asa gandesc si politaii. Preventie zero.

#17
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001

View PostLaurentiuSerban2002, on 05 septembrie 2022 - 20:08, said:



In sfarsit un om cu minte printre atatia forumisti, ma mir ca existi. Imi poti raspunde si la faza cu moartea, poate fi luata drept amenintare ? i-am spus : "ba omule te omor daca pun mana pe tine, nu vreau sa ajung la puscarie, inceteaza odata si te omor in 2 secunde deci taci, vezi-ti de treaba ta..."
Da. L-ai amenințat și tu. Amenințare cu moartea.
Nu e gluma.

#18
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,272
  • Înscris: 01.09.2021

View Postdorin_2k, on 05 septembrie 2022 - 20:23, said:

Da. L-ai amenințat și tu. Amenințare cu moartea.
Nu e gluma.
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image  mare lucru sa nu se indrepte ancheta impotriva lui

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate