Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Problema freeze league of legends

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alexxutzzu

alexxutzzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.01.2010
Salutare tuturor,
Am nevoie de ajutorul vostru in legatura cu o problema ce o intampin in League of Legends inca de cand mi-am construit pc  si asta este:
atunci cand sunt in joc(se intampla random si se poate intampla o data la 2-3 meciuri) pur si simplu primesc un sunet de eroare si monitorul imi ingheata pur si simplu. Si ca sa pot scapa de eroare pot doar sa imi dau log off. altfel nu reusesc sa ies din joc. nici task manager nu se vede, absolut nimic.

voi lasa mai jos configuratia pe care o am la pc si sa imi spuneti voi va rog ceea ce poate fi. va multumesc frumos
stiu doar sa arat configuratia din dxdiag. daca stiti alta modalitate va rog sa ma ajutati. va multumesc frumos.
Am atasat si erorile. si cea mai recenta este cea cu "live kernel event" unde mi-a inghetat jocul

Attached Files



#2
Jemapel_cenzuratul

Jemapel_cenzuratul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.07.2020
Daca stii o leaca de limba engleza, ai aici un luung articol cu posibile cauze si remedii pt. problema ta: https://softwaretest...event-code-141/

P.S. Acum multi ani am avut si eu o problema de genul acesta si ce m-a ajutat a fost sa reduc performanta placii video ( underclocking ). Placa video a crapat dupa maximum 1 an.

P.S. 2: Intra te rog in Event Viewer -> Custom Views - > Administrative events, da click dreapta pe "Administrative events" si selecteaza "export custom view". Repeta acesti pasi pentru "windows logs" -> System, arhiveaza cele doua xml-uri, incarca-le pe un site si pune link-ul aici.

Edited by Jemapel_cenzuratul, 04 September 2022 - 18:46.


#3
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016
In alte jocuri iti face problema asta ? posibil sa fie de la sursa, hard disk sau placa video.

#4
alexxutzzu

alexxutzzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.01.2010
Salutare si multumesc pentru reply-uri!
Am efectuat un test al memoriei, apoi o curatare din cmd,
La test nu a iesit in neregula, dar totusi am facut o curatare si din cate observ pana in prezent nu mi-a mai facut figuri la joc.
Doar la lol. in alte jocuri nu imi face asa

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate