Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Huawei Mate 50 - lansare în 6 septembrie 2022

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#37
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
La ce pret ai iesit cu el? Si ce abonament? Ca ma bate gandul sa schimb s22 ultra cu mate

#38
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011
Am avut o mica subvenție de 1500 lei din 6500. Abonament 8 euro acum, plătesc 5000 lei în rate 2 ani. Câte 200 de lei parca pe luna

#39
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011
Confirm, merge super call recorderul pe mate 50 pro

#40
Dinutzel

Dinutzel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 23.04.2009
Telefon HUAWEI Mate 50 Pro, 256GB, 8GB RAM, Dual SIM, Black este la promotie la Altex - cu codul 15huawei pretul final iese 4.929,15 lei.

#41
mihai7332

mihai7332

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 14.07.2014
Am primit si eu ieri telefonul , cel Orange l-am comandat .
Instalat ieri aplicatii , ce nu am reusit sa instalez e NeoBT desi am facut resetare de parola si dupa resetare imi zice ca sa resetat cu succes psarola dar tot nu vrea , BTPay-ul merge .
Nu primesc notificari de la Yahoo si Facebook , poate ma ajuta cineva cu un sfat  .
Iarasi o chestie ciudata e cu Whatsupp-ul , daca il instalez din Appgalery( Petal search ) nu imi aduce toate conversatiile salvate si pot sa activez aplicatie geamana din setari , daca il instalez din Gspace ( Magazin Play ) imi aduce toate conversatiile salvate pe ambele whatssup-uri dar nu mai am optiunea de aplicatie geamana din setarile telefonului si instalez tot din Gspace whtassup bussines ca sa-l am si pe sim-ul 2 .
In rest se misca impecabil , urmeaza sa vad cum se comporta bateria si camerele .

#42
mihai7332

mihai7332

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 14.07.2014
Inca o chestie , inregistrarea apelurile functioneaza cu kit-il pus de badmania .
Multumesc.
Doar ca nu apar inregistrarile la contacte doar in memoria telefonului la inregistrari sunet.Pot sa apara la contacte.

#43
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 23.11.2014
Hai ca incet,incet ne adunam mai multi.

#44
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001

View Postmihai7332, on 13 decembrie 2022 - 09:23, said:

Inca o chestie , inregistrarea apelurile functioneaza cu kit-il pus de badmania .
Multumesc.
Doar ca nu apar inregistrarile la contacte doar in memoria telefonului la inregistrari sunet.Pot sa apara la contacte.
Verifică permisiunile.

#45
mihai7332

mihai7332

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 14.07.2014
Am verificat si am acordat toate permisiunile  , important e ca functioneaza chiar daca trebuie sa caut inregistrarile cand am nevoie de ele .
Cum vi se pare bateria , mie mi se pare ca se descarca cam repede .
Stiu ca Gspace-ul e un mare consumator de baterie , am incercat si GBox-ul dar parca nu sunt asa stabile aplicatiile .
Nu primesc notificari de la Facebook si Yahoo daca stiti o modalitatae sa fac sa le primesc .

#46
mihai7332

mihai7332

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 14.07.2014
Ce am mai observat e ca nu primesc pe GT 3 PRO notificarile de la Whatssup , facebook .
Whatssup-ul nu apare in Health ca si aplicatie sa-i dau permisiune de notificari si nici in setarile telefonului la aplicatii .

#47
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 23.11.2014
V-a aparut ceva updat-uri la careva?

#48
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011

View Postaikido1996, on 19 decembrie 2022 - 13:42, said:

V-a aparut ceva updat-uri la careva?
Încă nu

#49
mihai7332

mihai7332

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 14.07.2014
Am primit eu ceva update de vreo 1.38 gb parca .
Versiunea pe care o am acum e 13.0.0.187

Edited by mihai7332, 23 December 2022 - 16:39.


#50
mihai7332

mihai7332

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 14.07.2014
Pe mine ma duce bateria la modul in care folosesc telefonul cam o zi jumatate cu 4.5 SOT  .

#51
crommozom

crommozom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 01.10.2010
Luat și eu, varianta portocalie. La 5.100 lei de pe site-ul lor oficial. Comparativ cu Iph13PM pot sa zic așa:
- ecranul mai slab, video clar mai slab, baterie mai slabă cu un 20% aproximez, fluiditate mai slabă care provine dpmdv de la animații, mai îngust și înalt, nu îmi place chiar, mai ușor, parca prea ușor (posibil obisnuința aici), sunet mai slab
+ foto clar mai bun, in special noaptea și zoom, dar și în rest, fara dubii aici, minim 20%+
+- am toate aplicațiile pe mate de care eu am nevoie, inclusiv plata cu telefonul, android vs ios.
Chestiune subiectivă, am dat Iph13PM, am păstrat mate-ul. Recomand mate 50 pro-ul vs Iph13PM, nu, dar pentru mine e mai ok mate-ul.

#52
DragosMilu

DragosMilu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.01.2023
Salut,
De câteva zile mă tot gândesc să dau upgrade de la al meu P30 Pro, îmi place mult versiunea cu piele vegana. Cei care îl dețineți, cum vi se pare, l-ați recomanda?
Nu îmi este un impediment partea cu instalare aplicații prin gspace etc. O altă întrebare ar fi raportată la baterie, cât sot obțineți?
Mulțumesc!

#53
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 23.11.2014
Da,recomand.Pe mine ma tine 48 de ore,cu 5 ore ecran,si baterie ramasa 15%.

#54
crommozom

crommozom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 01.10.2010
Fiecare are probabil criteriile lui...
Eu am avut P40pro-ul, apoi iPhone-ul 13 pro max și acum Mate-ul 50 pro cu piele, portocaliul. Deci, o sa le compar cu astea.
La foto e de departe cel mai bun. In orice condiții. Nu am niciun dubiu aici. Campion. Incredibile detalii, claritate și orice, noaptea sau zoom. Ziua evident că e vis. Nici nu există comparație pe partea de foto dpmdv.
La video este peste P40pro dar clar sub IPh13PM. Sa zic de un 8,5/10 la video. Comparativ cu iph, care dpmdv e fara egal aici.
La baterie la fel. Cam 1 zi, maxim 1 zi jumătate cu vreo 5-6 ore sot. Pe iph aveam 2 zile pline cu minim 8 ore sot. Pe de altă parte se incarca in 40 minute vs aproape 2 ore.
Se mișcă repede, fără lag, dar iph pare mai fluid, nu mai rapid. E mai rapid Mate-ul. Chestiune de SO.
Ecranul super, peste P40pro, sub iph, dar nimic deranjant. 9/10.
Senzorul de amprentă aproape perfect. Aș fi vrut un pic de tot mai rapid și mai precis. Dpmdv e sa zic de un 8,5/10.
Deblocarea facială funcționează neașteptat de bine in toate cazurile. Mai lentă foarte putin decât pe iph, dar merge in 100% din cazuri. Eu le am combinate senzor amprentă+face ID.
Nu se încălzește.
Îmi place cum e făcut.
Îmi pare cam ușor, dar cum am zis și mai sus, după 250 grame la 205 grame, probabil e obișnuința.
Sunet 9/10.
Eu unul sunt mulțumit și îl recomand.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate