Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Mouse wireless vs cu fir - eventuale probleme

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Acum foarte multi ani cand incepusera sa apara mouse-ii wireless, acestia erau dati la o parte de majoritatea argumentand ca exista intarziere de raspuns. Gamerii erau primii care refuzau un astfel de mouse. Tehnologia s-a maturizat intre timp si au fost rezolvate eventualele probleme in caz ca chiar au existat? Ma gandesc sa trec la un mouse wireless pe care sa il folosesc cand ma mai joc ocazional. O sa am probleme cu timpul de raspuns fata de un mouse cu fir? Imi face cu ochiul de ex Logitech G305 LightSpeed Hero

Edited by MembruAnonim, 03 September 2022 - 19:28.


#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 15.04.2019
Review-urile (https://www.bestbuy....p?skuId=6214344) arata ca G305 are sensibilitate de 12.000 dpi si intarziere wifi de 1 ms. Pentru gamingul ocazional as spune ca-i prea bun.
P.S. Mai ales daca jocu-i RTS sau Zuma.

Edited by __Dan__, 03 September 2022 - 19:41.


#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Ocazional, vreau sa merg pana la Contanta, pe autostrada, unde viteza maxima e 130, imi trebuie Ferrari sau ma descurc si cu o Dacie?

Cumperi ce crezi ca vrei, il testezi cateva zile si, daca nu corespunde pretentiilor tale, il dai retur si ramai pe fir.

#4
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,659
  • Înscris: 03.01.2007
Eu am G305, 5000 ore in csgo, 1500 meciuri faceit, ma descurc cu mouse-ul destul de bine dar as recomanda un mouse mai mare, G305 e foarte mic si nu pot sa am grip bun. 100 grame e cam mult venind de la unul de 70 grame, deci recomand unul mai mare si mai usor. Piciorusele sunt foarte subtiri, nu sunt de calitate. Bateria tine 3-4 luni cu 1000 polling rate si 1850dpi. Sunt multi jucatori profesionisti/streamers care joaca cu mouse wireless. De exemplu baiatu' asta joaca cu razer deathadder v3 pro https://www.youtube....Y32ife0w/videos

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFeDaYin, on 03 septembrie 2022 - 20:11, said:


De ~2 ani am un G102 de care sunt super multumit, doar ca uneori firul ma cam incurca. In ceea ce priveste greutatea si marimea la G102, este perfect mouseul. G305 este mai mic si mai greu decat G305? Credeam ca sunt aproape identice.

Edited by MembruAnonim, 03 September 2022 - 20:15.


#6
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 20.12.2007

View PostMembruAnonim, on 03 septembrie 2022 - 19:17, said:

Acum foarte multi ani cand incepusera sa apara mouse-ii wireless, acestia erau dati la o parte de majoritatea argumentand ca exista intarziere de raspuns. Gamerii erau primii care refuzau un astfel de mouse. Tehnologia s-a maturizat intre timp si au fost rezolvate eventualele probleme in caz ca chiar au existat? Ma gandesc sa trec la un mouse wireless pe care sa il folosesc cand ma mai joc ocazional. O sa am probleme cu timpul de raspuns fata de un mouse cu fir? Imi face cu ochiul de ex Logitech G305 LightSpeed Hero
Daca ai mana mica/subtire este ok . Pentru o mana medie/mare, testeaza si  Razer Basilisk X Hyperspeed
https://www.emag.ro/...1/pd/DVC6NGBBM/

Eu am returnat Logitech-ul  pentru ca era prea subtire.

Edited by bog4u, 03 September 2022 - 22:52.


#7
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 21.02.2006
Poti sa te uiti si la Legion M600, le are pe toate, fir, wireless si bluethooth.

#8
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

View PostMembruAnonim, on 03 septembrie 2022 - 19:17, said:

Imi face cu ochiul de ex Logitech G305 LightSpeed Hero
Ai incredere, e bun!(vezi daca te simti bine cu el in mana) Daca-ti permiti, cumpara-l pe asta, logitech g602, il am de 9 ani, sunt foarte multumit de el,(ergonomic pentru mana mea si multe taste pesonalizabile ,dpi etc ,bateriile, tin 5-6 luni, il folosesc in fiecare zi.(si eu joc ocazional, fara fir si foarte multumit)

Edited by arisel, 04 September 2022 - 02:01.


#9
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2020

View Post__Dan__, on 03 septembrie 2022 - 19:40, said:

Review-urile (https://www.bestbuy....p?skuId=6214344) arata ca G305 are sensibilitate de 12.000 dpi si intarziere wifi de 1 ms. Pentru gamingul ocazional as spune ca-i prea bun.
P.S. Mai ales daca jocu-i RTS sau Zuma.

Confirm spusele lui și eu. Am luat G305 pe la începutul lui aprilie anul acesta de la altex cu 140 de lei la promoție. Nu regret nici acum alegerea făcută. I-am schimbat bateria doar 1 dată și merge blană și la gaming și la tot ce vrei tu pe calculator. Îl și scăpasem de câteva ori pe jos chiar pe gresie și mă mir că nu a pățit nimic..

Edited by MrLion, 04 September 2022 - 03:14.


#10
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,161
  • Înscris: 16.01.2007
Un mouse adevărat este ăsta!

#11
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
A avut o prietena maus wireless si schimba bateriile, la cateva zile.
Plus ca risti sa ai lag, in jocuri. Daca te joci.

#12
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,161
  • Înscris: 16.01.2007

View Postlost_in_a_dream, on 08 septembrie 2022 - 23:48, said:

A avut o prietena maus wireless si schimba bateriile, la cateva zile.
Plus ca risti sa ai lag, in jocuri. Daca te joci.

Nu vei avea lag cu un Logitech G502 LightSpeed Hero decât poate în banchmark-uri, iar dacă sub el vei avea ce am eu, sigur vei uita de baterii.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate