Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Metrici site ReparCentrala.ro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
farcasgelupuncteu

farcasgelupuncteu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.08.2012
Tocmai am terminat site-ul https://www.reparcentrala.ro (instalare și service centrale termice pe București-Ilfov),dar nu sunt extrem de mulțumit de câțiva metrici. Am folosit LiteSpeed Cache, shared hosting Hosterion, tema GeneratePress Premium, am optimizat cât am putut și am știut eu de bine imaginile,
Nu este rău, dar nici nu sunt extrem de mulțumit, mie-mi place mereu "să strâng șuruburile" la site-uri, un mare defect de-al meu. Posted Image

Edited by farcasgelupuncteu, 03 September 2022 - 13:59.


#2
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,400
  • Înscris: 26.05.2022
"nu vreau nimic, doar ma laud"...

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Pune imaginea aia la rezolutie mai mica, iti trebuie ceva 540x300 si nu mai ai nevoie de niciun lazyload.
Mareste fontul pentru mobil, o sa-ti dea si searchconsole eroare la un moment dat.

#4
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 29.10.2014
Ai numai 24 de fisiere CSS si 21 de biblioteci Javascript ca sa afisezi 5 sectiuni de text. Daca nu dublezi imediat numarul lor si apoi sa faci site-ul si in Angular/Vue/React cu un API in spate, eu zic sa te lasi de meserie.

Nu de alta dar ne strici noua piata. Pai pentru o pagina cu 3 sectiuni cu text si o imagine noi cerem cel putin 6 luni de consultanta si 6 luni de implementare, minim 150.000 de euro.

#5
farcasgelupuncteu

farcasgelupuncteu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.08.2012
Scuze. Sunt conștient că nu este o minune, mă gândesc că nu sunt eu "cel mai ascuțit creion din penar". :)
Totuși, așa rău cum l-am făcut, este deja pe prima pagină Google (dar poate mă înșel) și l-am și vândut de mult.
Oricum, noul proprietar l-a modificat cum a vrut el. Acum îmi încerc norocul cu https://www.reparatortv.ro (reparatii televizoare Bucuresti-Ilfov), poate urcă pe Google tot la fel de repede.

#6
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,317
  • Înscris: 15.11.2003

View Postfarcasgelupuncteu, on 03 septembrie 2022 - 13:54, said:

....mie-mi place mereu "să strâng șuruburile" la site-uri, un mare defect de-al meu. Posted Image
Cu wordpress ? Glumesti nu ?
Toate CMS-urile astea gratuite cred ca irosesc 80% din energia data-centerelor lumii fix degeaba

Edited by radu103, 19 November 2022 - 23:15.


#7
farcasgelupuncteu

farcasgelupuncteu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.08.2012
Fac și eu ce pot. Uneori mai poate mai prost (https://www.servicemicrocentrale.ro), uneori mai bine. Sunt conștient că mai am de lucru, mereu învățăm.

#8
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Părerile mele:
- textul alb pe poza principala cu o culoare predominant alba, nu dă bine deloc
- pe mobil cred că ar trebui un padding inline puțin mai mare
- secțiunea FAQ ai putea sa o pui in taguri colapsabile
-cam mult text pe toate paginile și devine plictisitor pentru cititor
- în secțiunea contact pe mobil iconițele mi se par foarte mari (am intrat pe site doar de pe mobil). Tot aici când invalidezi un input din formular apare mesajul de eroare undeva jos sub buton și nici nu îți dai seama
- logo din header e că nuca in perete sincer. Ori faci header acceasi culoare cu fundalul logo-ului, ori faci logo cu fundal transparent

Sunt doar câteva păreri personale, poate te ajuta pe viitor.
-

#9
farcasgelupuncteu

farcasgelupuncteu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.08.2012
Mulțumesc. O să încerc să refac ținând cont și de aceste sfaturi https://www.dezmembrariauto.net  https://www.vreaudj.ro.
Cel de dezmembrări auto este vechi tare și nu m-am ocupat de el de mult, ar trebui să-l mai "primenesc".
Așa imperfecte cum sunt, site-urile au poziții bune pe Google din ce am urmărit eu și se mențin ani de zile acolo.
Nu sunt eMAG sau alte site-uri importante, dar își fac treaba, așa cu WordPress și așa imperfecte cum sunt (sunt conștient că "mai e mult până departe").
Doar exersând și învățând mereu pot progresa.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate