Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

transport saltea pat?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

 catalin560, on 30 august 2022 - 14:35, said:

nu pot apela la firmele obisnuite de curierat precum FanCourier sau altele... aveti vreo sugestie?
Dar de ce nu pot transporta cei d ela FAN sau alt curier ? Nu tot prin curier ti-a venit livrata?

Cu multi ani in urma eu mi-am comandat saltea Domus (parca asa ii spune, aia cu elefantul pe ea), facuta la Brasov si livrata direct de la fabrica lor prin , parca Dragon curier , asa ii zicea la curierul ala, nu stiu daca mai exista. Salteaua  cu arcuri, grea ca naiba . Mi-au adus o pana in fata portii cu o duba de 3.5 tone...de ce nu ar putea sa ti-o si transporte indarat? Nu tot aceleasei masini le folosesc?

Edited by cuculea, 30 August 2022 - 21:44.


#20
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Dragon Star
Zicea cineva înainte de ei.

#21
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,430
  • Înscris: 05.07.2018
Vedeti ca sunt saltele livrate in vid si saltele livrate in forma normala. Initiatorul nu a specificat cum i-a fost livrata sau cum vrea s-o dea retur.

#22
catalin560

catalin560

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.08.2009
DPD si Cargus au refuzat pe motiv ca nu se incadreaza in limitele lor... iar Fan Courier a zis ca nu ridica daca nu sunt ambalate in folie si cutie de carton Posted Image, din pacate n-am decat folie...

#23
Bitterblue

Bitterblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 25.02.2020
Ce zice legea aia care prevede cele 14 zile de retur? E legal ce face magazinul? Din punctul meu de vedere ar trebui să se ocupe de transport indiferent dacă le place sau nu să facă „ridicări de la domiciliu”. Să trimită mașina proprie, sau curier, cum vor ei.

#24
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

 catalin560, on 30 august 2022 - 14:35, said:

Salutare! Am achizitionat recent o saltea de pat de la expedo.ro si doresc s-o returnez, dar aparent dansii nu fac ridicari de la domiciliu si va trebui sa caut un serviciu de transport, dar avand in vedere ca este un obiect voluminos nu pot apela la firmele obisnuite de curierat precum FanCourier sau altele... aveti vreo sugestie?
O videzi.

#25
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,067
  • Înscris: 02.09.2009

 GlCA_Contras, on 30 august 2022 - 17:10, said:

Si daca ai bare/suporti pe masina se transporta destul de lejer...
Pe autoturism se poate si fara bare/suporti

 loock, on 30 august 2022 - 17:13, said:

Daca e pana la 160x200cm se rezolva lejer cu dubele mari.
Daca are 180cm sau mai mult latime, sunt putine dube mari in care incape nedeformata, si trebuie camion.
Majoritatea nu se ruleaza ca le faci praf.
recomand camionPosted Image

Edited by florinellll, 31 August 2022 - 07:53.


#26
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

 Bitterblue, on 30 august 2022 - 22:32, said:

Ce zice legea aia care prevede cele 14 zile de retur? E legal ce face magazinul? Din punctul meu de vedere ar trebui să se ocupe de transport indiferent dacă le place sau nu să facă „ridicări de la domiciliu”. Să trimită mașina proprie, sau curier, cum vor ei.
Din punctul tau de vedere asa o fi, doar ca atunci cand faci un retur transportul si cheltuielile sunt in sarcina ta.

#27
catalin560

catalin560

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.08.2009
am rezolvat pana la urma prin Dragon Star, in total ma costat 140ron... ce politica de retur de tot ��, eu am pierdut o parte din bani, magazinul a pierdut vanzarea si un potential client pe viitor, singurii care au castigat sunt cei de la curierat...

#28
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020

 florinellll, on 31 august 2022 - 07:41, said:

Pe autoturism se poate si fara bare/suporti


recomand camionPosted Image
Merge cu TIRul la sigur

#29
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

 catalin560, on 01 septembrie 2022 - 17:26, said:

am rezolvat pana la urma prin Dragon Star, in total ma costat 140ron... ce politica de retur de tot ��, eu am pierdut o parte din bani, magazinul a pierdut vanzarea si un potential client pe viitor, singurii care au castigat sunt cei de la curierat...

Cand cumperi te uiti inainte ce "politica de retur" are magazinul respectiv. Ieseai mult mai ieftin daca o transportai pe o masina, Iti dai seama ca la cat costa azi carburantul, majoritatea firmelor ar da faliment daca ar suporta si plata returului.

#30
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
sa nu mai vanda online zic... eu nu mai cumpar de la nicio firma daca nu are returul asigurat, aia sunt tepari in opinia mea.

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In mod normal ar trebui sa asigure contracost returul. Au contracte cu firmele de curierat. Daca transportul te-a costat x lei, pai acelasi cost ar trebui sa fie si la retur.

Edited by MembruAnonim, 06 September 2022 - 20:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate