Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Unde sa ma mut de la Digi? (internet fix)

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
LilyWater

LilyWater

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2022
Rdk, s-ar putea sa te surprinda ce iti spun acum, dar parerea mea ca tu nu ai rezolvat problema mai repede, tocmai ptr ca ai dat spaga. Spun asta, ptr ca am pe cineva din familie, care este exact cum spui tu: "obisnuita" sa dea. La ea este aproape o boala si de nenumarate ori este desconsiderata si luata ca o proasta, pentru in timp ce altii stiu sa ceara la modul imperativ, ei ii place sa se milogeasca "va rog sa ma ajutati" si sa dea neaparat ceva. Si in schimb este tratata prost, de cele mai multe ori.
Din acest punct de vedere csachiri are dreptate, parerea mea.

#56
rdk

rdk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.02.2007

View PostLilyWater, on 30 august 2022 - 17:40, said:

Rdk, s-ar putea sa te surprinda ce iti spun acum, dar parerea mea ca tu nu ai rezolvat problema mai repede, tocmai ptr ca ai dat spaga. Spun asta, ptr ca am pe cineva din familie, care este exact cum spui tu: "obisnuita" sa dea. La ea este aproape o boala si de nenumarate ori este desconsiderata si luata ca o proasta, pentru in timp ce altii stiu sa ceara la modul imperativ, ei ii place sa se milogeasca "va rog sa ma ajutati" si sa dea neaparat ceva. Si in schimb este tratata prost, de cele mai multe ori.
Din acest punct de vedere csachiri are dreptate, parerea mea.

Nu ma surprinde nimic. Fiecare are dreptul la o parere. Eu sunt pregatit sa recunosc ca sunt cazuri in care spaga mai rau face si trebuie sa stii sa recunosti acea limita fina. Eu, spre deosebire de ruda ta consider ca stiu sa o recunosc. Iti multumesc frumos pentru raspuns si parere dar hai sa terminam discutiile.

#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postrdk, on 30 august 2022 - 22:09, said:

Nu ma surprinde nimic.

Eu sunt un client f mulțumit de digi fix dar îți zic ca și eu am uneori probleme cu ei. Am și Telekom acum Orange și ei sunt ok. Am mai multe contracte și la unele mi-au pus din prima router din ala cu Wi-Fi6 incoroport cu tot cu fibra. La unul au venit cu un router din ala care nu e wifi6 și care netul pe wifi merge execrabil. Dar pt ca merge și ala de sta acolo nu plânge l-am lăsat asa.

Însă la o adresa am specificat de la început... Aici va sta un băiat care vrea 1gb pe bune și router din ala cum am instalat în alta ca merge beton. Dau și aia 3 lei dar vreau exact din ala. Bineînțeles. Când a venit la instalare a venit cu 2 cutii și zic... Pai ce făcurăm nene nu am vorbit ceva? Pai nu avem ce doriți dvs. E pe naiba uite aici montate acu 2 luni 2. Zice aaaa da... Dar nu mai avem. A nu?! Nu. Bine nu mai montați nimic. A văzut băiatul ca nu se înțelege cu mine a sunat în stânga și în dreapta evident ca aveau... Zice e departe. Mașina ai da? Da. Lasă te duci și îți plătesc eu timpul. A zis ok... A revenit după o ora. Eu i-am lăsat cheile și m-am dus sa mănânc. Când e gata ma suni. După vreo 1.5 ore ma suna e gata. Perfect. Am ajuns acasă, pt ca a montat ok i-am dat 80 lei și asta a fost. Omul mulțumit la final și clientul multumit. Asta ca se rezolva moka în ro nu o cred. Deci da, șpaga încă face minuni.

Edited by MembruAnonim, 30 August 2022 - 22:32.


#58
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,996
  • Înscris: 27.02.2006
asa se invata unii sa dea, sa dea, si mereu gasesc si amatori de chilipiruri.
ma intristeaza faptul ca romanul in disperare sau pentru servicii mai bune sau realizate mai rapid decat in alte cazuri, apeleaza la spaga, ciubuc sau cum se numeste [restatia de a oferi acesti bani negri.
ma bucur ca ai rezolvat problema, dar ma dispera faptul ca ai dat o mica atentie pentru a rezolva situatia.
la telekom orange communications serviciul de internet merge bine, daca vrei sa treci la ei ca si back-up e foarte bine (eu am orange prin fibra telekom orange communications si merge super, nu am avut avarii, probleme cu serviciul).

Edited by Iaro, 30 August 2022 - 23:33.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate