Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Pareri service-uri aparatură foto

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
RobertFlorinel

RobertFlorinel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 05.09.2017
Salut, trebuie sa schimb shutterul la un nikon d610 si am intrebat la mai multe serviceuri, kamerawerk dar nu au disponibila piesa, decat peste cateva luni, la moptics imi cer 1000 lei iar la restart service care cica e serviceul oficial Nikon din Romania mi-au cerut 650 lei.

Nu vreau sa ma zgarcesc si sa aleg cel mai ieftin, va intreb pe voi ce service recomandati, poate ati interactionat si cu acestea mentionate de mine, e o interventie majora si vreau sa ma duc la un service competent.


#2
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Ai putea arunca o intrebare la F64 insa daca nu e luat de la ei..... posibil sa te refuze. Insa o intrebare nu costa nimic.

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 RobertFlorinel, on 29 august 2022 - 12:26, said:

restart service care cica e serviceul oficial Nikon din Romania mi-au cerut 650 lei.

Nu prea au review-uri bune

https://www.google.c...estart service#

#4
RobertFlorinel

RobertFlorinel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 05.09.2017

 waterman, on 29 august 2022 - 14:55, said:



Nu prea au review-uri bune

https://www.google.c...estart service#

Da… asta am vazut si eu… Am citit o stire cum ca doar serviceurile oficiale Nikon primesc piese de schimb originale si stau sa ma gandesc celelalte serviceuri de unde au piesele, cumva SH luate de pe alte camere adica refurbished sau comandate din China…? Ramane un mister :))

https://www.ifixit.c...g-camera-repair

#5
RobertRobert23

RobertRobert23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.10.2020

 Bogotta, on 29 august 2022 - 14:00, said:

Ai putea arunca o intrebare la F64 insa daca nu e luat de la ei..... posibil sa te refuze. Insa o intrebare nu costa nimic.

Le-am trimis un mail si au zis ca lucreaza cu cei de la Restart Service, l-as duce acolo dar vad ca se plang multi de serviciile lor...

#6
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 24.03.2006
Eu am reparat autofocusul la un obiectiv, la Restart Service. Ocazie cu care mi-au schimbat si cauciucul de pe inelul de zoom care se largise, desi nu am cerut asta.

Nu au fost probleme, mai ales ca am trimis prin curier, fiind departe de Bucuresti.

Despre celelalte nu stiu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate