Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Cine ofera servcii CPC in Romania ?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
Vreau sa promovez un site si as opta pentru servicii de afisare bannere cu cost per click. Cine ofera asa ceva in Romania? Err, in afara de neogen ;)

#2
MisterM

MisterM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 24.09.2004
Pai, in afara de Neogen, mai e textAd, dar mai bine Neogen decat ei :). Altii nu mai sunt, poate doar Google care pentru advertiseri a deschis programul AdWords si in Romania.

#3
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
detalii ?

#4
MisterM

MisterM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 24.09.2004
AdWords  si TextAd, dar pe acesta din urma nu ti-l recomand, insa in fond e alegerea ta :)

Bafta.

#5
Shocker

Shocker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 27.02.2006

 MisterM, on Apr 11 2006, 13:51, said:

... TextAd, dar pe acesta din urma nu ti-l recomand, ...
de ce nu recomanzi TextAd ? :)

#6
cosx

cosx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 24.02.2005
Neogen taxeaza in plus. Eu cel putin m-am trezit cu 70 pana la 100 de clickuri pe zi. Le-am comparat cu trafic.ro si au dat vina pe cei din urma zicand ca trafic.ro are un script si e posibil ca acele clickuri sa fie din cauza celor care inchid pagina inainte ca scriptul sa se incarce.
Apoi l-am comparat cu un alt program de contorizare...si cu toate ca ei au admis ca programul inregistreaza mai multe clickuri de la un IP..banii tot pe intreaga suma ii cer...cu alte cuvinte...hotie pe fata !!

#7
zasul

zasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.02.2005
Dupa ce am avut mai multe siteuri romanesti am realizat ca nu se merita sa ai un site in Romania ... Deci faci un site in engleza si te bagi la google adsense.

#8
all4web

all4web

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.04.2006

 cosx, on Apr 21 2006, 14:24, said:

Neogen taxeaza in plus. Eu cel putin m-am trezit cu 70 pana la 100 de clickuri pe zi. Le-am comparat cu trafic.ro si au dat vina pe cei din urma zicand ca trafic.ro are un script si e posibil ca acele clickuri sa fie din cauza celor care inchid pagina inainte ca scriptul sa se incarce.
Apoi l-am comparat cu un alt program de contorizare...si cu toate ca ei au admis ca programul inregistreaza mai multe clickuri de la un IP..banii tot pe intreaga suma ii cer...cu alte cuvinte...hotie pe fata !!

Si eu am avut accfeasi problema cu neoge. Nu mai vreau sa mai aud de nici un serviciu de la neoge. Google e cel mai bun desi daca vad ca merge bine pe anumite cuvinte creste pretul oricum merita banii.

#9
Shocker

Shocker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 27.02.2006
cine stie cat primesti la Google AdSense pt 1000 de click`uri sau cum se calculeaza acolo? ca am citit la help dar zice ca nici ei nu stiu sigur cum e si singura posibilitate e sa incerci si sa vezi :))
"...The best way to find out how much you'll earn is to sign up and start showing ads on your web pages..."

#10
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

 Shocker, on Apr 26 2006, 03:23, said:

cine stie cat primesti la Google AdSense pt 1000 de click`uri sau cum se calculeaza acolo? ca am citit la help dar zice ca nici ei nu stiu sigur cum e si singura posibilitate e sa incerci si sa vezi :))
"...The best way to find out how much you'll earn is to sign up and start showing ads on your web pages..."
O sa-l scutesc pe Courage si o sa-ti spun ca la Google informatiile despre cat se plateste pentru un click sunt confidentiale, si asa cum ai citit, nu sunt niciodata aceleasi. Poti castiga 0.01$/click, sau 50$/click.

#11
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
neogen fura, asta imi este clar, am avut o reclama la ei, iar pe site am un script de live support cu tracker, absolut toti vizitatorii de la neogen intrau pe prima pagina, stateau 2-3 minute si ieseau. Nici macar unu din ei nu se plimba pe alte pagini ale site ului si, normal, nu raspund la cererile de chat. Deci..boti.

#12
anuk_sun_amun

anuk_sun_amun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.12.2005

 Kidu, on Apr 26 2006, 08:19, said:

neogen fura, asta imi este clar, am avut o reclama la ei, iar pe site am un script de live support cu tracker, absolut toti vizitatorii de la neogen intrau pe prima pagina, stateau 2-3 minute si ieseau. Nici macar unu din ei nu se plimba pe alte pagini ale site ului si, normal, nu raspund la cererile de chat. Deci..boti.



apropos de furat.... eu le cer sa imi dovedeasca de unde ies clickurile alea si imi trimit statistica. si pusca numarul de clickuri cu statistica lor. plus ca sunt super draguti:)

#13
MisterM

MisterM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 24.09.2004

 cosx, on Apr 21 2006, 14:24, said:

Neogen taxeaza in plus. Eu cel putin m-am trezit cu 70 pana la 100 de clickuri pe zi. Le-am comparat cu trafic.ro si au dat vina pe cei din urma zicand ca trafic.ro are un script si e posibil ca acele clickuri sa fie din cauza celor care inchid pagina inainte ca scriptul sa se incarce.
Apoi l-am comparat cu un alt program de contorizare...si cu toate ca ei au admis ca programul inregistreaza mai multe clickuri de la un IP..banii tot pe intreaga suma ii cer...cu alte cuvinte...hotie pe fata !!

Din cate stiu eu nu se inregistreaza mai mult de 3 click-uri pe zi de la acelasi Ip intr-un anumit interval de timp, iar de taxtat te taxeaza pe alea, dar si la asociat tot 3 click-uri ii plateste. Daca se dau mai mult de 3, nu te mai taxeaza (sau cel putin asa ar trebui sa fie  :D )

 Kidu, on Apr 26 2006, 09:19, said:

neogen fura, asta imi este clar, am avut o reclama la ei, iar pe site am un script de live support cu tracker, absolut toti vizitatorii de la neogen intrau pe prima pagina, stateau 2-3 minute si ieseau. Nici macar unu din ei nu se plimba pe alte pagini ale site ului si, normal, nu raspund la cererile de chat. Deci..boti.

da si un link (daca se poate) sa vedem pe ce pagina se sta 3 minute fara nici o activitate :). Oricum, daca era asa, trebuia sa le scri ca asociatii isi fac de cap, iar ei ar fi investigat sa vada care dintre asociati se joaca cu click-urile oamenilor.

#14
MisterM

MisterM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 24.09.2004
Si inca ceva: eu inteleg domn'le ca Neogen e cum e si pe buna dreptate, dar ia uitati-va putin si in gradini mai mari, ca de exemplu la marele laudat Google, care numai anul acesta a trebui sa plateasca (parca) 90 milioane de dolari despagubiri in procese de fraudare in ceea ce priveste AdWords si AdSense. Sa vad eu un advertiser din romania ca le cere celor de la Google o statistica a click-urilor efectuate pe reclama lui si sa o mai si primeasca. Mai cititi si prin alte forum-uri si cazuri de la google care au suspendat conturi chiar dupa cererea platii. Sunt sigur ca banii aceeia nu au mai fost returnati advertiserilor. Doar pentru ca e Google nu inseamna ca e curat ca lacrima. Daca era asa, poate nu faceau chiar asa multi bani, iar google prin asta a facut bani: lipsa transparentei. Nici la Neogen nu e prea diferit, atat doar ca daca ii rogi frumos, iti dau ceva mai multe statistici legate de click-uri si asta e ceva.

Rau sau nu, bun sau departe de a fi acceptabil, pentru piata din Romania si pentru site-urile in limba romana, neogen e ok. Ca acum mai face si bani din asta...e normal intr-un fel, ca doar deh...este o afacere ceea ce fac ei acolo.

Oricum, eu personal recomand tuturor advertiserilor sa-si puna un tracker (asa cum a facut si kidu) si un Landing page sau ceva, iar publisherilor, un sistem de management al bannerelor in site pentru a putea compara datele.

Edited by MisterM, 27 April 2006 - 15:32.


#15
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
deci am 3 pers care monitorizeaza traficul pe site 10 ore pe zi, iar unu, prin rotatie acopera orele de middle. Pana acum doar 2-3 au fost suspectie, din cate sute ;) deci mi se pare mult mai corect google add...

#16
GeizCity

GeizCity

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 18.08.2005
Daca mai este actual acest topic,
atunci recomand si eu incaunspamdeprosti.xyz pentru Pay-per-Click si Trafic.

ciao

#17
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
paidmail il poti recomanda DOAR ptr trafic, de rest nu are cum sa ti aduca clienti, fiind un serviciu de "apasaci" de mousi...

#18
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cei mai de incredere sunt cei de la Google Adsense, serviciile astea mioritice te aduc mai mult in pierdere decat in castig, va spun din proprie experienta...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate