Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Antena 3 devine CNN de România.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

Quote

Libertatea a aflat că din această toamnă, postul Antena 3 se va rebrandui și își va schimba denumirea. În aceste momente, în sediul din Pipera a început modernizarea tuturor studiourilor, iar reporterii și redactorii participă la trainere speciale de pregătire conduse de reprezentanții rețelei de televiziune din Statele Unite ale Americii.

https://www.libertat...a-3-cnn-4254895

Antena 3 CNN, tare, tare de tot. Romania TV, o sa-i bata si mai tare la fund. Pentru ca se bat pe un public tinta, care tanjeste mai multe dupa recalcularea zilnica a pensiei cu Budai in prime-time, decat cu orice ar putea discuta Gadea si invitatii sai.

#2
TheSignMetro64

TheSignMetro64

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 07.09.2018
Dacă îl redenumeau direct în CNN România, poate era altceva. „Antena 3 CNN” sună really weird.
Și acel „News Hour” mi se pare un simplu jurnal de știri cu altă grafică (mai pompoasă), o perioadă de timp chiar așa a mers.

#3
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017
s-a terminat smecheria!

#4
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
Si in Cehia este un parteneriat similar existand postul CNN Prima.

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cartoon News Network ?

#6
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017

 miki07, on 25 august 2022 - 20:02, said:



https://www.libertat...a-3-cnn-4254895

Antena 3 CNN, tare, tare de tot. Romania TV, o sa-i bata si mai tare la fund. Pentru ca se bat pe un public tinta, care tanjeste mai multe dupa recalcularea zilnica a pensiei cu Budai in prime-time, decat cu orice ar putea discuta Gadea si invitatii sai.

Dacă nu mă înșel, aveau de mulți ani parteneriat cu CNN.

Probabil e o mișcare ca să câștige credibilitate.

#7
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,430
  • Înscris: 05.07.2018
Niciodata nu mi-am dat seama de ce CNN si-a dorit colaborarea cu Antena 3 atata timp cat Antena 3 e Fox News de Romania.



#8
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Nu ma uitam nici la Felix 3, nici la KKN. N-o sa ma uit nici de-aici incolo. Sunt 2 posturi compromise, din motive diferite, dar la fel de greu de digerat.

#9
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017

 Puferiu_, on 25 august 2022 - 20:24, said:

Niciodata nu mi-am dat seama de ce CNN si-a dorit colaborarea cu Antena 3 atata timp cat Antena 3 e Fox News de Romania.

Probabil pentru că nu a existat niciodată o apropiere între PSD și republicani. Iar FOX News nu e la fel de prezent international.

Edited by george_alexandru, 25 August 2022 - 20:28.


#10
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 17.06.2007
Super cool, urmează transformarea România TV în NBC NEWS, B1 TV in Fox News și Digi 24 in DW.

Edited by donmarinica, 25 August 2022 - 20:33.


#11
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Nu stiu daca adaugarea CNN e o plusvaloare. Dar ramane postul care a aratat romanilor cei mai mari hoti! Cand nici un alt post nu avea curaj.
Mircea Badea cu masuta cand le-a fost luat sediul se poate uita?

#12
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,864
  • Înscris: 15.12.2009

 george_alexandru, on 25 august 2022 - 20:23, said:

Dacă nu mă înșel, aveau de mulți ani parteneriat cu CNN.

Probabil e o mișcare ca să câștige credibilitate.


Și cu CE (sau CINE) să câștige credibilitate?

Alea două țipă de parcă-s strânse de gâtlej, cum stau ciucite cu picioarele într-o parte și fața întoarsă înspre cameră. Nici el nu e mai breaz, voce stinsă, moale, afundată ”în vată”. Cam atât despre prompteriști.

Cât despre ”știri” și substanța lor, e chiar ridicol să le compari cu o televiziune de standardul CNN. Și ăia sunt biased, am încetat de mult să le mai acord prezumția de imparțialitate și independență, totuși, măcar sunt profesioniști 100%!

#13
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,332
  • Înscris: 05.09.2006
Pot sa-si adauge ce titulatura doresc, tot o mizerie raman. Daca as putea i-as scoate din pachetul de cablu, impreuna cu Romania tv si realitatea, poate si b1; cum nu pot, le-am mazilit intr-o zona unde nu dau nici accidental cu telecomanda de ele!
Pe imbecilul imatur de badea l-am uitat demult, pt mine nici nu exista.

#14
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017

 Naoto, on 25 august 2022 - 20:54, said:




Și cu CE (sau CINE) să câștige credibilitate?

Alea două țipă de parcă-s strânse de gâtlej, cum stau ciucite cu picioarele într-o parte și fața întoarsă înspre cameră. Nici el nu e mai breaz, voce stinsă, moale, afundată ”în vată”. Cam atât despre prompteriști.

Cât despre ”știri” și substanța lor, e chiar ridicol să le compari cu o televiziune de standardul CNN. Și ăia sunt biased, am încetat de mult să le mai acord prezumția de imparțialitate și independență, totuși, măcar sunt profesioniști 100%!

Audiența pe care o vizează probabil nu are așteptări prea mari, eu zic că ceva le iese.

Altfel, nici măcar nu știu cine sunt alea două la care te referi, pentru că nu mă uit la TV de fel. Mai dau de ei în online.

Edited by george_alexandru, 25 August 2022 - 21:02.


#15
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,864
  • Înscris: 15.12.2009
În principiu îi cam știu pe toți care prezintă știri la principalele televiziuni. Nu și cum îi cheamă.

Cel puțin unora nu reușesc să le rețin numele. :D

#16
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003
E o ciorba reincalzita cu infratirea cu CNN care e de ceva ani buni. Am indoieli ca cei de la CNN care sunt liberali vor accepta orientarea antenistica de la noi... eu cred ca de fapt e praf in ochi, le da doar sa foloseasca brandul si nimic mai mult, in rest nu se implica editorial.
Cel putin asa cred cu datele disponibile in prezent... ar fi un vis prea frumos sa devina o televiziune serioasa cu agenda progresista dupa atatea eforturi de conserva...

Edited by andreic, 25 August 2022 - 21:37.


#17
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
Devine o plua.

#18
WaxValentin89

WaxValentin89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.08.2019
Din ce am observat acum ceva timp CNN prefera ca unele știri de ale lor să fie date de PROTV nu de alte posturi deșii sunt afiliați cu Antena 3

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate