Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

CPU eps connector

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
CalulCuPedale

CalulCuPedale

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.01.2020
Salutare
Am mutat de curând componentele intr-o carcasa noua și am observat ca cablul de alimentare al procesorului are doar 4 pini. Îl folosesc așa de vreo 4 ani și nu au fost probleme, dar ma gândesc ca poate il oprește sa ajungă la potențial maxim
E ok dacă folosesc un adaptor de la 4 la 8? Ar spori performanțele? Am o sursa de 600w mai ieftină de la un producător care nu prea e cunoscut (floston)
Alte componente
Ryzen 1600x
MSI b350 gaming plus


#2
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,670
  • Înscris: 03.01.2007
E suficient 4-pin, n-ai ce potential sa atingi cu 1600x. Pentru potential cumperi un procesor mai bun. Poti pune Zen 3 pe acea placa cu ultimul BIOS.

#3
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,843
  • Înscris: 22.02.2014
Lasa-l asa cum este, functioneaza foarte bine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate