Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Probleme IPhone 11 - după 1 an de utilizare

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
giusepe2002

giusepe2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 12.07.2017
Bună ziua,

Dețin un IPhone 11 de aproximativ un an și am început să întâmpin probleme cu el, în sensul că după ce am făcut update la IOS 15.6, telefonul a început să se descarce mult mai repede, are foarte mult lag, momente când are acele animații care merg greu, nu mereu, dar relativ constante. L-am resetat, am actualizat aplicațiile, este puțin mai bine, dar tot nu am scapat de ele. A venit și actualizarea la IOS 15.6.1, însă cam tot la fel merge, l-am resetat, i-am făcut de toate, nu știu ce să-i mai fac, iar pe lângă asta, dacă fac poze mai multe 7-8 și am puțin luminozitatea mai mare, foarte puțin peste jumătate, efectiv ecranul începe să aibe culori foarte deschise, gen din negru într-un gri, din galben muștar - galben foarte deschis și trebuie să-i dau restart ca să îsi revină la normal.

Telefonul este încarcat corespunzător, cu încărcator original, are 95% battery health. Nu știu ce aș mai putea să-i fac. Să-l duc la garanție, să aștept IOS 16 poate se vor remedia lucrurile?

Am uitat să menționez faptul că telefonul nu l-am scăpat niciodată și am sunat acum ceva timp la Apple și au făcut niște teste și mi-au spus că totul este roz, nu are nimic, totul e perfect, senzorii sunt perfecți....dar na...realitatea cu care mă confrunt e alta...

#2
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,121
  • Înscris: 16.04.2007
Trimite la garantie!
Eventual la predare ii arati celui care il preia manifestarea...

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Garantie, daca mai ai. Daca nu, duamne ajuta, tre sa cauti un aifonist care se pricepe.

#4
giusepe2002

giusepe2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 12.07.2017

View PostMosotti, on 24 august 2022 - 15:27, said:

Garantie, daca mai ai. Daca nu, duamne ajuta, tre sa cauti un aifonist care se pricepe.

Mai am garantie 1 an.

Mă frustrează faptul că am dat o groază de bani pe telefon și accesorii și nu m-am așteptat să am probleme cu el după 1 an în condițiile în care am avut grija de el

Edited by giusepe2002, 24 August 2022 - 16:06.


#5
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 02.09.2016

View Postgiusepe2002, on 24 august 2022 - 16:06, said:

Mă frustrează faptul că am dat o groază de bani pe telefon și accesorii și nu m-am așteptat să am probleme cu el după 1 an în condițiile în care am avut grija de el
Eu nu am problemele tale, dar am si bateria la 83% intr-un an si jumatate.

#6
oswy

oswy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 27.10.2005
Ip 11 de 1 an si un pic actualizat la 15.6.1 si nu am nici o problema de functionare. Cel mai bine este sa il trimiti in garantie pentru ca nu este normal cum functioneaza al tau.

#7
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postgiusepe2002, on 24 august 2022 - 16:06, said:

Mai am garantie 1 an.

Mă frustrează faptul că am dat o groază de bani pe telefon și accesorii și nu m-am așteptat să am probleme cu el după 1 an în condițiile în care am avut grija de el
Se fac jde milioane de aifonuri de un anumit model, e inevitabil ca unii sa traga varianta necastigatoare. Sa vezi cind cineva se plinge de un mertzan de 100k de euro care mai mult sta in service decit merge :lol:

#8
giusepe2002

giusepe2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 12.07.2017
Nu stiu unde sa incadrez asta, dar am scos un joc, 2048 ( pentru cunoscatori ) si tiktok si am folosit telefonul de la 16 pana acum si nu mai are nimic aparent, vad ca se misca normal si fluid, habar n-am ce sa mai cred

#9
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
2048 merge mult mai bine pe android.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate