Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Am contul facebook spart?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.08.2020
Salut

Azi dimineata numai din astea din poza am pe facebook.
Sunt mesaje postate de utilizatori obisnuiti pe conturile acestor vedete,nu?
Au facut vedetele acestea noi setari,au inceput sa posteze in draci utilizatorii obisnuiti,sau mi-a spart cineva contul?
Pana ieri rar primeam de la aceste vedete straine,postari facute de ei,nu mesaje de la necunoscuti postate pe conturile lor.

Ce se intampla?

Multumesc

Attached Files



#2
Kiddosu

Kiddosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 19.02.2008
Si-a revenit, am avut aceeasi problema, de la ei cum s-ar spune.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
2 posibilitati - sa fie reclame platite - poti plati ca facebook sa bage in fata postarile respective
Si a doua sa ai ceva plugin hackuit. De obicei prin pluginuri se hacuiesc latformele media - pratcic tu cand bagi un plugin ptr ceav - chiar un joc de ex ala e facut de altcineva , nu de Facebook, dar tu ii dai permisiunea sa posteze de pe contul tau. Dac il sparge careva...
Vezi ce pluginuri ai instalate si sterge ce nu folosesti sau nu cunosti.

#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Pare sa fie problema de la Facebook, la mine imi apar postari primite pe pagina unei formatii.

Se mai plang si altii: https://downdetector...tatus/facebook/
https://twitter.com/...src=typed_query

Attached File  Fa6Ixg8WIAAXZO6.jpg   88.15K   49 downloads

Edited by tigerheart, 24 August 2022 - 10:23.


#5
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
No, e problema de la facebook, e deja cateva zile.

#6
optimus prime

optimus prime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 16.04.2006
A revenit la normal.Cel putin la mine.

#7
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,464
  • Înscris: 01.08.2006
E problema la facebook. Sau nu, ei stiu mai bine.
Daca te duci pe pagina unei celebritati, apoi la Mentiuni, sau Mentions, cum e pe engleza, poti face postarile alea ce se pare ca apar pe fluxul de date ale fanilor care au dat Like la paginile respective.
Si la mine azi-dimineata au aparut destule din astea.

#8
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,057
  • Înscris: 19.12.2012
e spam... la mine aparea postarile unui neica nimeni, (cont fals cel mai probabil) pe pagina lui mircea bravo, micutu cosmin nedelcu si inca cineva..aceiasi poza postata de acelasi individ pe diverse pagini... Si eu m-am mirat cum de mi-a intrat in atentie respectivul

#9
hjjhhjh3232323565

hjjhhjh3232323565

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 12.02.2022
Mi-a fost spart contul de facebook, mi a fost schimbata adresa de email de yahoo cu alta de hotmail
Cum sa il pot recupera contul de facebook
Le am scris si aici, am atasat si CI si nimic https://www.facebook...295309487309948

#10
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Nu te incadrezi la niciuna dintre situatiile de acolo. Nu iti foloseste nimeni adresa de mail pentru un alt cont, nu si-a creat nimeni cont nou dandu-se drept tine nu si-a creat nimeni cont pentru firma ta.
Vezi daca te ajuta ce scrie aici: https://www.facebook...216349518398524

#11
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Dacă nu ești sigur poți oricând să îți schimbi parola.

#12
hjjhhjh3232323565

hjjhhjh3232323565

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 12.02.2022

 AlexEn, on 25 august 2022 - 21:06, said:

Nu te incadrezi la niciuna dintre situatiile de acolo. Nu iti foloseste nimeni adresa de mail pentru un alt cont, nu si-a creat nimeni cont nou dandu-se drept tine nu si-a creat nimeni cont pentru firma ta.
Vezi daca te ajuta ce scrie aici: https://www.facebook...216349518398524

Pfffffff, ma repet, am primit pe mail luna trecuta in 25 cum ca mi a fost schimbata adresa de mail cu alta
Eu aveam lla crearea contului de fb adresa de mail si mi a pus cine mi a luat contu adresa de hotmail

Si mi a mai venit tot atunci ca toata astea mi s au intamplat din chile, santiao
Aceea persoana a folosirt vpn 100 %

Eu am trimis la linkul ce l am trecut aici, nu acel dat de tine, toate detalile si CI atasat
Daca dau sa imi resetez parola si introdic mailul acela in casuta de la fb imi trimite codul de resetare, de as avea acces la mailul acela de
hotmail sa mi l pot lua codul de resetare

Dar daca imi imi caut contul ce mi a fost luat, nu mi l mai apare
Cred ca mi l au dezactivat dar culmea daca imi dau rest pt recuperare pot, dar nu am acces la acel mail :(((
Un IT ist ceva de m ar putea sa "intre" in acel mail de hotmail sa imi i a codul de resetare

By the way nici linkul dat de tine nu imi foloseste ca stia de el, dar mersi oricum

Am nevoie de ajutor :(((((((((((((((((

#13
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Daca nu iti mai apare la cautare contul e foarte posibil sa fi fost sters cu totul sau sa fi schimbat si numarul de telefon.
Considerand ca au cateva miliarde de utilizatori nu te poti astepta sa ti se raspunda instant. la un momnt dat vor ajunge si la cererea ta.

#14
hjjhhjh3232323565

hjjhhjh3232323565

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 12.02.2022

 AlexEn, on 26 august 2022 - 08:01, said:

Daca nu iti mai apare la cautare contul e foarte posibil sa fi fost sters cu totul sau sa fi schimbat si numarul de telefon.
Considerand ca au cateva miliarde de utilizatori nu te poti astepta sa ti se raspunda instant. la un momnt dat vor ajunge si la cererea ta.

Pfff, greu ne intelegem cred ca vb chineza

Cand mi s a schimbat emailul si s a adaugat si un nr de tel, dar nu asta e problema
Si da contul nu mai apare ca activ dar daca ii dau reset si introduc mailul in casuta care mi a luat contul, ii pot pune codul de resetare
Problema este ca daca as pute "intra" in acel mail dehotmai ce mi a fost adaugat ca sa imi pot lua codul de resetare si apoi imi setez un nou mail si sters si nr respectiv de tel

Am nevoie de un it ist ceva

#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Tu esti singurul care nu pricepe ca in acest moment nu iti trebuie niciun IT-ist ci sa iti ofere suport cineva de la Facebook, care poate verifica exact ce se intampla cu al tau cont. Daca ti s-a schimbat si mailul si nr de telefon nu ai cum sa il recuperezi automat.

#16
hjjhhjh3232323565

hjjhhjh3232323565

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 12.02.2022
O sa astept atunci un raspuns de la suportul facebook. Dar eu am dorit sa caut pe cineva priceput si sa intre in acel cont de hotmail sa poata sa ii i a codul de resetare imi timp ce ii da un reset cu mailul respectiv
In fine, sper sa imi pot recupera contul :(((((((((

#17
hjjhhjh3232323565

hjjhhjh3232323565

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 12.02.2022

View PostAlexEn, on 26 august 2022 - 19:58, said:

Tu esti singurul care nu pricepe ca in acest moment nu iti trebuie niciun IT-ist ci sa iti ofere suport cineva de la Facebook, care poate verifica exact ce se intampla cu al tau cont. Daca ti s-a schimbat si mailul si nr de telefon nu ai cum sa il recuperezi automat.

Am revenit:

Mi-au dezactivat astia contul de fb pe mailul ce mi a fost luat.

Intrebarea mea este:  Cum pot sa imi activez din nou contul de fb si sa imi shimb o data mailul respectiv cat si nr de telefon

M-am saturat de nebunia asta :((((((((((

Cineva in privat sa imi scrie sa ma ajute pls, s au sa imi lase un nr de tel sa vb ca sa ma poate cineva care se pricepe si daca doreste
Multumesc

#18
hjjhhjh3232323565

hjjhhjh3232323565

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 12.02.2022
mi au dezactivat contul de fb cu mailul acela de hotmail care mi a furat contu de fb Posted Image

Edited by hjjhhjh3232323565, 28 November 2022 - 11:36.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate