Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Transfer fisiere de pe iPod Clasic

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007
Buna seara! Detin cateva iPod-uri. Un iPod nano gen 5, un iPod touch si un iPod classic. Cel mai mult ma intereseaza sa transfer continutul audio de pe iPod Classic pe MacBook Air M1. Dupa cate vad nu prea gasesc o solutie viabila caci cu noua aplicatie Music iti ofera cel mult o varianta de sincronizare dar asta presupune inlocuirea ireversibila a mp3 existente cu cele din MacBook. Mai detin si un vechi MacBook Pro, cu procesor intel dual core din seria P si are High Sierra si iTunes. Cum pot face ca sa imi tranfer continutul audio si cel video pe unul din cele doua MacBook-uri evitand stergerea fisierelor? Am niste fisiere personale care nu pot fi luate de nicaieri (inregistrari + unele audiobookuri). O alta varianta ar mai fi cu afisarea fisierelor ascunse sa copii continutul din iPod_control insa aici gasesc fisierele codate cu litere si nu le mai pot diferentia. Ma poate ajuta cineva, va rog?

#2
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 04.02.2013
Nu poți instala un player gen MediaMonkey (nu știu daca e disponibil pe Mac), și sa sincronizezi iPod-ul cu el? Eu asa puneam melodii pe iPod/scoteam melodii de pe iPod în trecut, folosind un PC.

#3
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007

View Postradonys, on 24 august 2022 - 00:12, said:

Nu poți instala un player gen MediaMonkey (nu știu daca e disponibil pe Mac), și sa sincronizezi iPod-ul cu el? Eu asa puneam melodii pe iPod/scoteam melodii de pe iPod în trecut, folosind un PC.
Am sa ma documentez. Nu conteaza pe care dispozitiv copii continutul, ca e cel cu intel vechi sau cel cu M1. Dar ma intereseaza sa imi afiseze corect denumirea, IDE Tag parca ii zice, nu codat. Altfel stau si caut acul in carul cu fan. Pacat ca au renuntat la iPod. Au vrut Music sa il scoata ca e concurent pt Spotify si Deezer. Am legat de test apoi prin cablu doar iPod nano caci ala are flash si Samsung-ul il vede altfel si da, pot copia fisiefele dar arata codat. iPod clasic nu il vede din nush ce motiv. Probabil ca are hard disk si un alt soft.

#4
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
iTools poate face asta.

#5
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007

View Postradonys, on 24 august 2022 - 00:12, said:

Nu poți instala un player gen MediaMonkey (nu știu daca e disponibil pe Mac), și sa sincronizezi iPod-ul cu el? Eu asa puneam melodii pe iPod/scoteam melodii de pe iPod în trecut, folosind un PC.
Am sa ma documentez. Nu conteaza pe care dispozitiv copii continutul, ca e cel cu intel vechi sau cel cu M1. Dar ma intereseaza sa imi afiseze corect denumirea, IDE Tag parca ii zice, nu codat. Altfel stau si caut acul in carul cu fan. Pacat ca au renuntat la iPod. Au vrut Music sa il scoata ca e concurent pt Spotify, Deezer

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate