Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Recomandare banda de alergat

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
zAndrei123

zAndrei123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.06.2021
Salut!

Vreau sa imi cumpar o banda de alergat, ce o voi folosi cam de 2-3 ori pe saptamana, eventual cu inclinatie (din cate am auzit e mai ok).
Am un buget de 2000 RON, as vrea totusi ceva calitativ care sa tina macar 1-2 ani.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Benzile bune de alergare, cu inclinatie au doua probleme:

1. Ocupa imens de mult spatiu
2. Costa MULT peste bugetul tau.

#3
dell99

dell99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,998
  • Înscris: 29.09.2008
Cauta pe olx sau imprumuta daca ai de la cine. Eu abia am scapat de una dupa ce cativa ani am tot imprumutat - o la prieteni pe care am incercat sa ii conving ca nu te tine mult. In primul rand ocupa foarte mult loc,  chiar si stransa, in al 2lea rand face muuult zgomot cand alergi pe ea. Cat am stat la bloc ma certau vecinii si restul familiei ca zornai si bocan pe ea,  aveam de obicei sa ma trezesc dim inainte de cafea sa aleg 10-15 min....  Cand m-am mutat la casa am pus-o in garaj si uscam presurile de la masina pe ea mai mult de cat o foloseam la ce a fost fabricata. Am pus-o pe olx acum vreo 3 luni si abia am scapat de ea.

Edited by dell99, 23 August 2022 - 19:55.


#4
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015
De ce nu alergi afara? Sau poti face exercitii cu greutatea corpului in circuit, poti sari coarda, urca scari daca stai la bloc... Stiu ca nu-i la tema, zic si eu.

Banda de alergat e cel mai ineficient mod de a face sport.

#5
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,791
  • Înscris: 09.01.2007
Ma bag si eu cu un sfat, mai important decat banda e partea de disciplina. Sugerez sa incepi cu iesiri p-afara de 2-3 ori pe saptamana si daca te tii 2-3 luni si inca simti nevoia de banda, cauta atunci.
Unu la mana ca e mai sanatos (banda nu e super-eficienta din mai multe aspecte), doi la mana e gratuit. Nu stiu unde stai dar cu mici exceptii ar trebui sa gasesti loc de alergat.
Si daca ai jena de diversi care te judeca, retine ca in general te judeca doar cei care n-au facut exercitii in viata lor. Cei care fac asta des stiu ce inseamna si n-o sa te priveasca negativ.

#6
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Daca locuieste la casa sau la parter si are spatiu suficient banda de alergare este exclenta in cazul in care vrea sa alerge si nu are unde, de exemplu nu are trotuare. Iarna sau pe ploaie poate alerga pe banda urmarind un film.
Uite, asta pare ok https://www.decathlo...0872?mc=8529877

#7
R3mus71

R3mus71

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.09.2021
Pentru 2000 lei nu gasesti nimic de calitate. Eu am avut un buget de 4 ori mai mare decat al tau si am luat tepe. Kettler (vopsit peste rugina) si Toorx (prajita consola) . Voluminoase si greu de manevrat. PLus probleme cu articulatiile in timp. Daca vrei sa faci cardio iti recomand bicicleta. Mult mai prietenoasa cu articulatiile tale, mai ieftina si ocupa putin loc. Ori bicicleta clasica + home trainer ori bicicleta de spinning.

#8
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,791
  • Înscris: 09.01.2007
Asa e, si de accea am zis de disciplina intai, pentru ca stiu multa lume care a dat bani pe banda de alergare, bicicleta stationara sau eliptica, si apoi strangea praf intr-un colt (vreo 4 persoane, chiar). Daca acum cat e ok afara vezi ca te poti tine de exericitii de genul, si dupa ceva timp inca simti nevoia de banda atunci da, e o alegere OK. Dar daca doar speri ca banda te va motiva sa alergi s-ar putea sa nu fie chiar asa.

#9
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.07.2020
Eu am vandut-o pe a mea dupa 2 luni si am mai pierdut si o gramada de bani ..

#10
Maddow1

Maddow1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.04.2012
la 2000 lei sunt numai chiftele, o banda serioasa costa de la 5000€ in sus. Pe lângă asta, e cea mai proasta investiție, ocupa mult spațiu, lipsa de motivație pt antrenamente acasă

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate