Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Achizitionare laptop facultate arhitectura

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Catalinrgb

Catalinrgb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 02.06.2014

View PostRazvanFS, on 24 august 2022 - 19:07, said:

Modelul s-a propus tinandu-se cont de buget si performantele necesare, nu am luat in calcul cat e de greu, de butucanos sau frumos ( nici laptop-ul si nici domnisoara in cauza ) :)
Inteleg ce zici si tu , dar am avut in vedere sa ii ofer ceva sa o ajute cat se poate de mult in ceea ce face , un ultrabook cu hardware similar e undeva la 12.000ron minim , dublul bugetului; sunt variante cu 4gb VRAM si placa video dedicata pe la 5000-6000, dar nu o ajuta cu nimic ca laptop-ul e mai mai usor sau mai finut cand i se va bloca pentru ca se limiteaza termic sau trebuia sa salveze un program, da inchida , sa deschida altul si sa efectueze modificarile necesare, apoi sa inchida si sa deschida primul iar  sa ruleze proiectul pentru ca VRAM si performanta placii fie nu ii permit lucrul simultan fie dureaza prea mult fie nu mai poate face nimic in timpul asta pentru se ingreuneaza prea rau sistemul cu toate operatiile desfasurate.
Ii doresc din tot sufletul sa invete si sa aibe parte de cateva proiecte , sa faca niste bani si sa isi permita un laptop usor, finut  si sexy ca ea ;)
Pana atunci, merge la sala , pune hardughia asta de 3kg in spinare si burta pe carte si mai departe Doamne Ajuta :)
Cum.am.spus , te inteleg deplin ce vrei sa zici, dar Legion 5 chiar nu e un laptop urat si pe langa partea practica ( pe care o ofera laptop-ul si o va ajuta mult) , eu zic ca va si atrage atentia celor din jur, ca Legion 5 e ceva frumos totusi.
E ca si cum ai vedea un A6 kit exterior, dubla evacuare , jante pe 22" cu cauciuri pe 275 si suspensie sport; nu te-ai astepta sa fie o fata la volan, dar doamne ce bine ii sta acolo in special cand stie si sa foloseasca masina la potentialul ei . Asa si laptop-ul asta , o sa ii fie de folos din plin si o sa faca si senzatie daca la ore sta cu ochii si urechea pe profesor nu pe blondul din randul 2 cu patratele si manichiura :D

P.S . Sa nu ma inteleaga nimeni aiurea cu nimic :D

M a distrat comentariul tau 🤣. Cred ca pana la urma e cel mai bun compromis legionul acela. Sigur il cumpara , multumesc de sfaturi ! Revin cu pareri dupa ce il achizitioneaza in caz ca poate mai ajuta pe cineva acest topic.



#20
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View PostLexon, on 24 august 2022 - 18:22, said:

...Nu ii trebuie neaparat un latop care sa fie cu un cm mai gros, cu un kil mai greu, cu cateva grade mai fierbinte, si sa "sparga avioane".
Doar zic... Fata il va folosi, nu tatal, nu noi.
O colega de birou are un Legion asemanator (ca greutate e identic), ea cantareste 45kg uda si cu laptopul in spinare, si nu a spus niciodata ca ar fi prea greu.
Singura conditie e sa nu care intreaga garderoba si trusele de machiaj in acelasi rucsac.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate