Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Vremea in Zakynthos sept-oct

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
CristiCronik

CristiCronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 08.11.2008
Salut,

Intreband mai multi oameni si primind mai multe raspunsuri, m-am gandit sa va intreb si pe voi.
As vrea sa merg intr-o vacanta in Zakynthos intre 26 Sept - 3 Oct si as vrea sa stiu cum e vremea deobicei in perioada asta? Se mai poate face plaja/baie? Am inteles ca desi sunt 25 grade, deseori e un vant puternic si ploi.

Mersi

#2
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Bănuiesc că încă e ok pentru plajă/baie. În 2019 am făcut plajă/baie în Creta (Hersonissos) în perioada 23 - 28 octombrie şi a fost bine. Anul acesta mergem în Rhodos în perioada 24 - 29 octombrie, şi ni s-a spus că e ok.
Zakynthos fiind tot cam în sud, cred că e ok şi acolo. Acuma că o fi ceva vânt şi eventual ploi, asta ţine mai mult de noroc, nu e o regulă. Plus că e vorba de o perioadă cu o lună mai devreme, deci şi mai bine.


Sănătate şi toate cele bune !

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,136
  • Înscris: 22.05.2003
VAAANNT de nu poti sta in picioare!

#4
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Totul este ca vantul sa nu darame paharele si sa poti manca. In rest, care-i problema?

#5
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 Adm, on 21 august 2022 - 12:18, said:

VAAANNT de nu poti sta in picioare!
vraaajeaaalaaaa!
Vremea e perfeeectaaa! exact in perioada asta.
M-am parlit de m-a luat drequ.
Sa nu mergi la Navagio miercuri, ca pica pereti.

Cu cine mergi? Daca ai noroc sa dai de Iulia, in primul rand salutari, apoi asculta cu atentie. Nu-ti ajung 7 zile sa acoperi Zakynthos.

 Adm, on 21 august 2022 - 12:18, said:

VAAANNT de nu poti sta in picioare!
ai avut ghinion, fratioare.... mergi si tu la vreo tzig@ncu$@ sa te descante! Posted Image (daca cineva poate descanta, ele sunt!)

 OvidiuNS, on 21 august 2022 - 12:00, said:

Acuma că o fi ceva vânt şi eventual ploi, asta ţine mai mult de noroc, nu e o regulă.
Corect.
E o nebunie cu vremea in ultimii ani, noi am avut noroc. Am fost exact in perioada asta in 2018 si chiar am prins vreme superba, toate zilele.
Cald tare peste zi, seara placut, aglommeratie moderat spre mic.

Daca esti clubbing inca sunt deschise. Cred ca imediat dupa incep programele de seniori - pana atunci inca e plin de teensi englezi, la un nivel mai mult decat acceptabil.
Hai si sa ai un Zante cu noroc!

 adip1962, on 21 august 2022 - 13:53, said:

Totul este ca vantul sa nu darame paharele si sa poti manca. In rest, care-i problema?
Ii ridica fusta lu' @adm... :P

Unde in Zakynthos stai?

Pfff.... mare rugaminteee... ca eu am fost bleg.
Vezi pe youtube, e un filmulet misto cu aterizare la Zakynthos, venind dinspre est. Daca stai pe stanga avionului, si daca vii dinspre est, pleasee, pleasee, pleasee fa un video cu plaja din Laganas cu zoom cat poti.....

Edited by viotl, 21 August 2022 - 14:36.


#6
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Asta e filmuletul... sper sa-ti placa, sper sa poti filma

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5KEV6Pr7Npc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
CristiCronik

CristiCronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 08.11.2008
Stiti ceva ponturi pentru rent-a-car ? Am inteles firmele locale au preturi decente. Oare se pot inchiria si motociclete ? (nu scutere)

#8
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Nu-mi amintesc sa fi vazut motociclete. Au in schimb atv-uri.
Noi am luat un Jimny.

#9
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Erau la toate colturile, pe toate gusturile, pentru toate buzunarele.
Unele sunt mai harbuite, dar cand o sa-i vezi cum le conduc pe acolo n-o sa te miri.
Vad ca nu mai zici nimic. As zice sa-ti faci un plan bun. E ceva de plimbat pe acolo. Sunt tot felul de oferte de barci, de vaporase, vapoare etc. Sunt cateva plaje/stanci spectaculoase care merita vizitate. Am facut o "excursie" pe o barca veche de lemn, destul de scumpa, dar ceva sampanie si niste crispy la punga... nu stiam ce se grabeste skipperu'. Voia sa prinda unapus mai special, intre doua stanci verticale, si iesit asa deodata intre ele, pentru impresie.
  Depinde cum privesti si ce asteptari ai, poate iesi o vacanta frumoasa. Noi am luat-o efectiv pe ultima suta de metri, cu cateva zile inainte, fortati de niste jene, si am luat ce am gasit. Poate treceti pe la vinarie lui... stai sa vad. Vinul e scump, bunicel, hm. Degustarea si barfa cu ei in schimb e o placere. Cu o dulceata de smochine speciala si o branza de capra speciala... pfff, nu imi venea sa mai plec de acolo.

Am gasit.
Goumas Estate Winery - Art & Wine.

#10
CristiCronik

CristiCronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 08.11.2008
Merci fain de raspunsuri. Am facut putin research dupa spusele si despre ce e de vizitat. Citeam undeva ca se pot inchiria si niste barci cu care poti naviga si fara permis, poate am noroc la vreuna.. desi consoarta zice ca ii e frica de valuri fara capitan adevarat!

#11
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 13.06.2005
cântă La Bamba
:)

#12
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Did you ever make that trip? :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate