Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Vodafone face lucruri trãznite - cum ți se închide un abonament în nas

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,077
  • Înscris: 04.02.2011
Suntem abonați la UPC de pe vremea când era Analogul, cred cã avem peste 25 de ani de cablu. Având în vedere cã am schimbat ultimul TV ce nu suporta modul CI, am decis sã ducem înapoi receiverul. Ne-au spus sã venim dupã 2 sãptãmâni pentru a apuca ei sã închidã abonamentul. Când aducem boxul, surpriza e mare cã ne cer și modulele CI/cartelele din televizoare. Cicã au închis abonamentele. Într-adevãr nu mai merg abonamentele. Acuma le-am explicat cã noi am mai avea nevoie de ele dar ei nu și batman.

Așa cã renunțãm definitiv la ei și trecem la Orange. Ce se întâmplã cu Vodafone? Ei sunt întregi la cap?

#2
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 15.08.2005
eu zic ca ar fi bine sa mai mergi pe la biserica sa platesti niste festanii, sa iti descante de deochi si sa iti dea cu apa sfintita ca prea toate ti se intampla doar tie :D :D :D

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Vodafone, asa il/o chema  pe persoana cu care ai interactionat la ghiseu? Eu as crede ca greseala a inceput de acolo, ea intelegand ca Pa de tot, tu intelegand ce vroiai sa exprimi si, daca s-o fi intamplat sa semnezi si ca primarul, uite bucuria. Oricum, nu pare sa fie vina companiei.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Dar de ce ai mers la magazin?    Totul se poate face online.
Și eu îs fost abonat UPC, acum cu Vodafone in 2 locații dar niciodată nu am fost într-un magazin de-al lor. Totul am făcut prin mail sau telefonic.
Problema: ori la tine, ori la cel cu care ai vb. Sau la amândoi.
Ai mai multe abonamente? Că tot scrii "abonamentele".

#5
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,077
  • Înscris: 04.02.2011
Păi am fost să duc boxul. Mă rog, cartele pe același abonament

#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 08.02.2011
Cel mai probabil nu ai stiut sa explici ce vrei sau ala din magazin nu a inteles nici el.  Sa inteleg ca de fapt vroiai inca un card CI in plus, nu ?   Daca solicitai asta poate te intelegeau mai bine, fara sa duci inapoi nimic.

BIne, nu-i nici o problema sa faci abonamentele alea inapoi pe alt contract daca s-au inchis.

#7
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011

 rexx, on 20 august 2022 - 13:22, said:

eu zic ca ar fi bine sa mai mergi pe la biserica sa platesti niste festanii, sa iti descante de deochi si sa iti dea cu apa sfintita ca prea toate ti se intampla doar tie :D :D :D

Chiar cã da!  🤭

https://forum.softpe...-internet-pica/

#8
Admiral_Thrawn

Admiral_Thrawn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 29.06.2022
Dar cine v a cerut vouã receiverul ãla înapoi ?

Sau doar v ați trezit voi, hai sã le ducem cutia asta, cã nu ne mai trebuie și ocupã loc prin casã...

Normal cã oamenii au crezut cã vrei sã reziliezi contractul, nu doar sã de dai rahatul ãla, au și spus, sã aibã timp sã închidã abonamentul.

Dacã auzind vorbele astea , la tine nu s a aprins nici un beculet, sã zici, stai madam, cã eu abonament vreau, cutia asta n o mai vreau, asta e soarta...

Edited by Admiral_Thrawn, 20 August 2022 - 14:55.


#9
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Eu anul asta le-am dus inapoi un mediabox, ca sa-l schimb pe card CI. M-am dus la Auchan Nord la Vodafone(Timisoara) si totul a durat maxim 10 minute. M-as fi dus la un fost magazin UPC, dar cel de pe 1 Decembrie tot din Timisoara s-a inchis. Nu am mai stat sa caut alt fost  magazin UPC in Timisoara.....ca si eu tot telefonic rezolvam problemele.

#10
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008

 benis, on 20 august 2022 - 13:10, said:

Ne-au spus să venim după 2 săptămâni pentru a apuca ei să închidă abonamentul.
[...]
Cică au închis abonamentele.

Ce soc! Nici nu te asteptai, asa-i? Posted Image

Cum sa inchida pur si simplu abonamentul dupa ce ti-au spus ca o sa inchida abonamentul? Inconstienti!

Edited by alexupit, 20 August 2022 - 15:34.


#11
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009

 benis, on 20 august 2022 - 13:10, said:

Ne-au spus să venim după 2 săptămâni pentru a apuca ei să închidă abonamentul. Când aducem boxul, surpriza e mare că ne cer și modulele CI/cartelele din televizoare. Cică au închis abonamentele. Într-adevăr nu mai merg abonamentele. Acuma le-am explicat că noi am mai avea nevoie de ele dar ei nu și batman.
... probabil te exprimi la fel de lacunar ca pe aici ;-)

Nu exista "abonamentele"! Daca te uiti bine pe factura vei vedea ca ai un singur abonament cu mai multe receivere (unele din ele STB-uri, altele CI carduri). Daca te-ai dus la ei si le-ai cerut "sa iti inchida abonamentul" => ei asta au facut. Au reziliat abonamentul si tu trebuie sa duci inapoi toate receiverele (STB si CI carduri).

Daca te exprimai si le explicai corect celor de acolo ce vrei sa faci, ce vrei de fapt sa inchizi si ce vrei sa pastrezi, eu cred ca nu inchideau de nebuni "abonamentele".

O sa te asteptam cu alte topicuri deschise pe aici despre cum Orange face si drege si te nedreptateste pe tine. Ti-am mai spus si in alte dati: responsabilul il vei gasi in oglinda! ;-)

#12
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,487
  • Înscris: 03.04.2013

 benis, on 20 august 2022 - 13:10, said:

Ce se întâmplă cu Vodafone? Ei sunt întregi la cap?
Ei sunt Vodafone. Tu esti...@benis.

#13
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007

 crisstonne, on 20 august 2022 - 14:42, said:

Probleme domle' și e user cu "ștate" vechi

#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Este om bun, se descurcă el.

#15
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001

 Xman_ghio, on 20 august 2022 - 15:41, said:


Nu exista "abonamentele"!
Ba exista
Eu am 3 coduri de abonat
Attached File  IMG_20220821_074649.jpg   50.62K   77 downloads

#16
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009

 dorin_2k, on 21 august 2022 - 06:48, said:

Ba exista
Eu am 3 coduri de abonat
IMG_20220821_074649.jpg

 dorin_2k, on 21 august 2022 - 06:48, said:

Ba exista
Eu am 3 coduri de abonat
IMG_20220821_074649.jpg

 dorin_2k, on 21 august 2022 - 06:48, said:

Ba exista
Eu am 3 coduri de abonat
IMG_20220821_074649.jpg
Stiu ca exista abonamente, dar regula de obicei este: o locatie = un abonament = mai multe device-uri. Si eu am 2 abonamente, dar cu cate 2 sau 3 device-uri pe fiecare abonament.

Daca ceri "desfintarea abonamentului X" o sa iti inchida toate device-urile de pe acel abonament. Adica exact ceea ce i s-a intamplat lui!

#17
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 21.08.2008
Eu am fost mai special și am avut la un moment dat două adrese în același abonament.

Cred că există și reversul, adică mai multe abonamente la aceeași adresă, probabil unele doar de mobil, altele mixte.

Și eu cred că problema de comunicare a fost la ambii parteneri.

Soluția: Fă un nou abonament acum! Tot la Vodafone! :)
.

#18
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,077
  • Înscris: 04.02.2011

View PostKoal, on 21 august 2022 - 18:10, said:



Soluția: Fă un nou abonament acum! Tot la Vodafone! Posted Image
.
Am făcut deja la Orange. Avem deja toate serviciile la ei, avem consultantul nostru pe firmă la ei, numai bine aproximativ în aceiași bani vom avea și un internet de backup pe fibră de 2000 mbit/s (deși încă nu am router pentru așa viteză dar na.. ).

View Postalexupit, on 20 august 2022 - 15:33, said:

Ce soc! Nici nu te asteptai, asa-i? Posted Image

Cum sa inchida pur si simplu abonamentul dupa ce ti-au spus ca o sa inchida abonamentul? Inconstienti!
Dap, chiar l-au închis, deși nu le-a cerut nimeni asta. în fine, subiectul este consumat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate