Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Ati fi de acord cu gratuitatea produselor menstruale?

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
echoshoworacle

echoshoworacle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,947
  • Înscris: 21.02.2022

Vizualizare mesajBursul, pe 18 august 2022 - 22:10, a scris:


Pomenile mai ales in bani sunt generatoare de inflatie. Nu e asa simplu sa oferi un venit minim universal. S-ar putea sa nu ajunga nici sa iti iei un tampon :D
Nu generează inflație reducerile de cheltuieli, practic eu asta propun; Înlocuirea asistentei sociale cu Basic Income, acesta fiind mai ieftin că nu necesită instituții și birocrație. Ce știu 100% este că în câțiva ani în țările occidentale mai întâi va fi introdus și Basic Income și va fi păstrată și asistența socială clasică. Pai și e bine așa?! NU! Normal! Dar asta vrea electoratul. Noi suntem defazați cu câțiva ani în ce privește discuția asta. Noi încă ne uitam in gura unor pseudoantreprenori care și-ar dori negri pe plantație că în anii 90. Și ei trebuie să știe că săptămâna de lucru de 40 de ore are zilele numărate.

Edited by echoshoworacle, 19 August 2022 - 10:48.


#74
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

Vizualizare mesajviotl, pe 18 august 2022 - 22:01, a scris:

N-au pe marimea lui acolo. Posted image


Ma, @pufi, tu ai doua vorbe la un loc? Posted image  Ia'n de mai citeste o data ce ai scris, ca io nu-nteleg.

Ori sa le plateasca numai femeile, ori toata lumea?

1 e alb si 2 e negru? NUUUuuuu! 2 e negru si 1 e alb!
Cum adica, sa le plateasca numai femeile? Eu sunt barbat si n-am folosit in viata mea asa ceva :P

Dar ceea ce am spus mi se pare ca are logica. In loc sa fie gratuit pentru toate femeile, prefer sa aiba femneile mai multi bani sa si le cumpere. Si sa ramana gratuite numai pentru cele cateva care nu si le pot permite (ele sau parintii lor).

#75
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,718
  • Înscris: 24.10.2019

Vizualizare mesajldpe, pe 18 august 2022 - 21:17, a scris:


Foloseste invers , adica , din banii economisiti pe tampoane femeia cumpara mai multe mancare pentru barbat , e un ajutor nu o discriminare chiar daca suna mai deosebit .


Ha Ha!! Buna gluma.
��


Daca vorbeai serios, inseamna ca vorbim strict de oameni casatoriti. Copilul o sa aiba prioritate daca e sanatoasa la cap.
Daca nu, pantofi si make-up.

Desi pe ros pantofi, o sa ai concurenta acerba cu cainele.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate