Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Saltele de la Mobexpert

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
claust

claust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 19.06.2007
Am tot citit pareri foarte bune de saltelele lor, dar toate discutiile sunt despre saltele care costa 3000-6000 lei. Are cineva o saltea de 1000-1500 lei de la Mobexpert? Sau toata lumea are New York de 6000?

Sunt bune cele mai accesibile ca pret?

Edited by claust, 17 August 2022 - 18:28.


#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,294
  • Înscris: 08.02.2011
NU am folosit, dar asigura-te ca nu-s cumva tot alea de 500 lei ce se gasesc in alte magazine, dar cu adaos corespunzator. Spun si eu ...

#3
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,052
  • Înscris: 02.09.2009
Exista si altceva pe lume
""Saltea pat Euro Mega Hurem""
Super ok,pret corect

#4
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 02.06.2021
Ca o recomandare in afara mobexpert...testeaza salteaua model Lavanda de la Lems. Are arcuri impachetate individual, un strat de spuma, rezista cu brio la greutate, sunt f multumit. Pretul acum am vazut ca e de 1400 lei pt 140/160 cm, dar fac si la comanda de 180 cm.

#5
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Ai un link?

Cat timp ai folosit-o? Ai sarit cu picioarele pe ea? S-a scamosat husa?

#6
tinel231

tinel231

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 15.03.2009

View PostNamidee, on 17 august 2022 - 20:15, said:

Ca o recomandare in afara mobexpert...testeaza salteaua model Lavanda de la Lems. Are arcuri impachetate individual, un strat de spuma, rezista cu brio la greutate, sunt f multumit. Pretul acum am vazut ca e de 1400 lei pt 140/160 cm, dar fac si la comanda de 180 cm.

Eu am luat-o cu vreo 1000 de lei acum vreo 6 ani...a fost buna dar acum ma uit dupa alta ca la asta s-a facut praf partea de vara ; peste arcuri nu are nimic decat o bucata de material care s-a rupt si arcurile s-au innodat intre ele. De fapt nu sunt arcuri propriu-zis , sunt niste spirale de sarma de otel neînchise la capete . Am desfacut-o intr-o parte si am vazut.
Si s-a scamosat rapid si urat , n-am mai vazut asa material prost.

Poate am gresit eu ca am folosit-o cu somiera ...spun unii pe net ca genul asta de saltele trebuie puse doar pe suport perfect drept, de PAL sau similar...

Edited by tinel231, 17 August 2022 - 20:52.


#7
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 02.06.2021
Tinel...Asta a mea nu are fata de iarna sau vara, are strat de spuma peste salteaua propriu zisa, probabil au imbunatit modelul cumparat de tine sau au botezat alta saltea cu acelasi nume.
Puferiu...Ziceam ca tine bine la greutate, 130kg doar eu si nu se simte in restul patului ca ma pun/dau jos in/din pat. Scamosata nu este, a stat doar cu husa, o folosesc de 3 ani si ceva.


#8
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Domnul Puferiu*

#9
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 02.06.2021
:))...nu merge sa dau edit puferiule

#10
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 23.12.2015
saltelele costa o caruta de bani si peste ocean si din ce am vazut in Romania si chiar la Ikea sunt toate o mizerie. In plus e o debandada totala in ceea ce priveste marimile si partile componente ale unui pat (mai bine zis nu sunt). Mai trebuie spus ca e greu de comparat o saltea pentru ca e ceva personal. Poate sa fie buna pentru mine, dar nu si pentru tine. Ai putea sa mergi in magazin si sa te asezi pe ea. Insa una e sa stai cateva minute si alta e sa dormi o noapte, In orice caz din ce am vazut la mobexpert nu prea as avea mare incredera intr-o saltea din intervalul tau.

PS: Vezi daca o cumperi din magazin poti sa o dai inapoi daca cumva nu-ti place. Daca nu, comand-o online pentru ca mi se pare ca daca o cumperi online e obligatoriu sa o poti inapoia timp de 14 zile.

#11
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,914
  • Înscris: 25.04.2006
Am saltele de la Ikea si Saltex cumparate de vreo 10 ani. Romanii nostri mult peste Ikea cam la acelasi pret. Mobexpert am la o ruda la care dorm mereu cand merg in provincie, au saltele foarte groase si probabil gandite pentru persoane peste suta de kile ca sunt tari ca naiba. Inalte si tari, daca iti cade un copil din pat isi sparge capul :)

#12
tinel231

tinel231

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 15.03.2009

View PostNamidee, on 17 august 2022 - 21:04, said:

Tinel...Asta a mea nu are fata de iarna sau vara, are strat de spuma peste salteaua propriu zisa, probabil au imbunatit modelul cumparat de tine sau au botezat alta saltea cu acelasi nume.

E aceiasi saltea ,partea cu spuma (defapt e un burete) aplicata e mult mai calduroasa decat partea fara ...de aia i-am spus ,,de iarna'' .Dupa ce s-a stricat am fost nevoit s-o intorc cu fata cu ,,spuma'' in sus  si e mult mai calduroasa decat partea fara mai ales la canicula asta.
Acum vad ca se recomanda pe saitul lor folosirea cu somiera .

#13
claust

claust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 19.06.2007
Buna seara, are cineva saltea Gold de la Mobexpert? Cum rezista in timp? Multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate