Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recomandare saltea cu arcuri 160x200

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
claust

claust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 19.06.2007

Am o saltea ieftina, a avut garantie 6 ani si a tinut 7 ani. As lua una la fel dar nu gasesc nicaieri. Ii zice “Siesta Elite”. Acum tot ce vad are garantie 2-3 ani. Durata garantiei spune multe despre calitate.

Caut asa ceva:
-saltea cu plasa arcuri
-grosime minim 21/22cm, maxim 24/25cm
-greutate suportata minim 90kg
-duritate medie
-sa ma tina macar 5 ani

Ma uitam de arcuri individuale dar baza patului e cu lame curbate si nu prea merge.

Astept recomandarile Dvs.

Multumesc!

Edited by claust, 16 August 2022 - 11:19.


#2
cornek

cornek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 05.11.2009
Salut, inceara la Jysk.ro, eu de acolo am salteaua. O poti proba, o poti returna si mai ales ai garantie la ea mult timp, eu de ex am 25 ani garantie iar salteaua mea se numeste TED Clima Hybrid pe care vad ca nu o mai au dar te poti orienta catre ce nevoie ai tu.

#3
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 22.04.2005
Eu am cumparat doua saltele de la PREVI. Au garantie 5 ani; sunt multumit de ele.
Ii gasesti si online daca dai o cautare pe google.

#4
kendra

kendra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 30.04.2006
daca o saltea a tinut doar 7 ani, mie mi se pare putin, si nu as mai lua.
Eu am 2 de la Ikea, HÖVÅG, de vreo 4 ani, sunt f multumita. Si garantia la mai toate saltelele de la Ikea cred ca e 10 ani.

#5
claust

claust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 19.06.2007
Salteaua a fost vreo 500 lei. Sa tina 7 ani e ok.
Hovag nu se mai gaseste si oricum e pocket spring, nu cred ca merge pe somiera mea cu lamele curbate. Tocmai ce am vorbit la Saltex despre pocket spring-ul lor si mi s-a spus ca trebuie pusa pe o suprafata neteda, tare si continua. Caut cu arcuri tip plasa.

#6
kendra

kendra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 30.04.2006
eu le am pe paturi MALM, si da, somierele au lamele putin curbate. Nu stiam ca nu-i ok asa.
in trecut am avut la un pat vechi no-name din dedeman, salteaua pusa pe o placa de PAL direct. Nu mi se pare ok, ca nu are 'aer' sau zone pe unde sa respire.
Cu arcuri plasa nu as mai lua, pt ca nu se pliaza la fel de bine pe forma corpului (apasand un arc anume, plasa aia il trage in jos si pe arcul de langa)

#7
claust

claust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 19.06.2007
Nici eu nu as mai vrea arcuri plasa. Tot MALM am si eu cu somiera din poza de mai jos. Somiera e montata sus, cand pun salteaua aceasta nu intra deloc in cadrul patului. Am inteles ca ar fi doua pozitii in care se poate monta somiera, jos sau sus.

Attached Files


Edited by claust, 16 August 2022 - 15:06.


#8
cornek

cornek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 05.11.2009

View Postclaust, on 16 august 2022 - 15:06, said:

Nici eu nu as mai vrea arcuri plasa. Tot MALM am si eu cu somiera din poza de mai jos. Somiera e montata sus, cand pun salteaua aceasta nu intra deloc in cadrul patului. Am inteles ca ar fi doua pozitii in care se poate monta somiera, jos sau sus.
Vezi ca sunt 3-5 suruburi pe care le dai jos si montezi somiera in partea de jos si intra salteaua fara probleme (tot cadru MALM am si eu cu acealasi tip de somiere de care sunt f multumit) vezi ca si somierele alea au arcurile mai tensionate in partea de sus a corpului si mai usoare in partea de jos la picioare vezi pe schema daca nu pe site la ikea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate