Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Oneplus 10T

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 30.01.2014
De la 699 euro pentru 8/128 pana la 799 pentru 16/256
Surprins ca nu exista thread aici pentru modelul asta.
S-a pierdut interesul ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KzmIod0ErWI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,806
  • Înscris: 07.08.2008
De cand au urcat preturile, s-a cam pierdut interesul. Cei care dau 3500+ lei pe un telefon se uita mai mult la Samsung/iPhone.
Eu sunt fan OP, dar cred ca ma opresc la OP 8T, momentan nici nu simt nevoia de "upgrade".

#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,888
  • Înscris: 18.09.2008
Daca era 300 de euro, hai 400, merita.

Ii bate la fund Realme, mai ales ca acum ruleaza cam acelasi soft de Baza (ColorOS).

#4
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
Ce mi se pare aiurea la ei e ca cer preturi mari dar camera pe care o pun nu e una de top. La Samsung, Apple pun o camera foarte buna si pe modelul de baza nu doar pe PRO.

OP 7T-ul meu face 3 ani in decembrie dar nu ma tenteaza OP 10T deloc, vedem peste 2-3 ani cu ce vin si daca mai raman la OP.

Edited by Papillon_, 12 August 2022 - 15:40.


#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,540
  • Înscris: 17.08.2007
Am facut cred 3 requesturi la ei sa-mi trimit telefonul ptr o inlocuire de baterie in afara garantiei fara succes. La asa suport cred ca si eu o sa renunt la ei.
Vad ca acum apar tot felul de firme chinezesti, scot 2-3 telefoane bune si apoi dispar. O fi si asta un trend.

#6
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 09.01.2007
Au cam dat chix in ultimul timp, da, s-a pierdut interesul. Si eu am OP7P si sunt foarte multumit de el (inca merge, inca ma tine bateria o zi intreaga, dupa 3 ani jumate, minune), dar la ultimele modele au inceput sa sughita. La 10 au avut probleme cu memory leaks, adica ti se umplea memoria (permanenta, nu RAM-ul) si nu se rezolva nici dupa factory reset, era plin forumul lor de threaduri despre asta, trecusera multe luni si tot nu se rezolvase, desi efectiv nu mai puteai folosi telefonul daca pateai asta. Sper ca au rezolvat intre timp, nu m-am mai interesat de 10T, too much fail.

OP a plecat de la ideea ca fac telefoane high end la preturi de mid range. Acum fac telefoane aproape high end la preturi de aproape high end, deci nu prea mai au nimic super interesant. La urmatorul telefon o sa ma orientez catre samsung sau Xiaomi, care in ultimul timp scot modele high end foarte bune, cum a fost 11 Ultra, acum probabil seria 12, nu am mai tinut pasul.

#7
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Si in plus, OP se pare ca au inceput sa nu mai doreasca sa invete din erorile vechi. Jerry (JerryRigEverything) iar l-a tamponat destul de usor pe 10T, exact ca pe 10 simplu. Daca te bagi cu preturile in liga celor scumpi, ar trebui sa poti oferi tot ce ofera si concurenta, de la rezistenta fizica a dispozitivului pana la camere.
Pare ca au predat stafeta cu care au plecat ei celor de la Realme, desi sunt doar departamente diferite in aceeasi mare companie.
Ce-mi placea la OnePlus e ca ti se oferea un suport f. avansat pe forumul lor, erau asa multi "power users" si destui moderatori cunoscatori pe comunitatea OP. La Realme sunt n subiecte deschise pe forumul lor, in care nimeni nu baga userii in seama, de ajung sa se intreabe aia unul pe altul ce sa faca si cum sa dea de cineva de la suport.

Edited by Getodacul, 19 August 2022 - 10:32.


#8
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,380
  • Înscris: 16.03.2011
La ce iti trebuie 16gb de ram pe telefon? a,pt facebook

#9
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.05.2010
Am făcut upgrade de la oneplus 7 la 10T. Am făcut trade in unde am primit cam 930 de lei pe el (o parte reducere pentru 10T și o parte cashback). Practic telefonul a costat 2300 cu tot cu căștile lor Buds Z2 care sunt undeva la 300 de lei teoretic.

Acum văd că plusează cu încă 50 de euro cashback și dau Buds Pro cadou deci oferta e și mai bună.

Primele impresii:
- telefon mare
- ecranul parcă nu oferă aceleași culori vii cum le oferea oneplus 7 în stil Samsung (și nu reușesc să găsesc niște setări decente pentru culorile în stil Samsung)
- feedback haptic un pic ciudat dar se pot face modificări din setări
- Oxygen OS are e din ce în ce mai greu de recunoscut, sugihte uneori când vrei să închizi meniul cu aplicații, aleator după anumite deblocări nu mai apare bara de stare cu semnal și bateria
- dimensiunile iconițelor din bara de stare sunt ciudate (cele mai mici sunt prea mici iar cele medii sunt prea mari)
- încărcarea ultrarapidă nu funcționează la prima cuplare a încărcătorului
- camera principală e decentă, restul sunt de umplutură
- durata de viață a bateriei este wow, scot aproape 7 ore de ecran pe 60hz și wifi. Pe Samsung cu același tipar de utilizare scot maxim 5 ore
- 5G, VoLTE și VoWIFI pe Vodafone merg out of box; Pe YOXO doar VoLTE și VoWIFI pentru că nu oferă Orange 5G.
- încărcător în pachet, folie de plastic pe ecran care o să mă țină
- Customer experience Oneplus foarte bună. Aștept să intre în stoc husa neagră ca să o iau cu 30% discount + livrare gratuită

Per ansamblu merită cei 2300 de lei dați pe el după parcurgerea procedurii de mai sus de Trade in.

Dacă sunt întrebări aici sunt.

Edited by xtremealex15, 17 September 2022 - 17:38.


#10
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 30.12.2007
A mai luat careva 10T sa mai revina cu ceva impresii mai noi? Din septembrie/octombrie pina acum probabil au mai aparut actualizari, noutati, in bine sau in rau. Pe emag vad ca e mai ieftin ca pe site oficial.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   200.63K   29 downloads


#11
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 08.04.2008
Poate fi o optiune si Oneplus 10 Pro 8Gb Ram si 128Gb stocare cu 120 lei mai scump.

10T a tot fost busit prin review-uri pentru pretul mare, lispa alert slider, camera slaba. In rest e un telefon rapid cu o incarcare ultra rapida.

Attached Files



#12
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.05.2010

View Postxew, on 09 februarie 2023 - 14:19, said:

A mai luat careva 10T sa mai revina cu ceva impresii mai noi? Din septembrie/octombrie pina acum probabil au mai aparut actualizari, noutati, in bine sau in rau. Pe emag vad ca e mai ieftin ca pe site oficial.
Îmi mențin părerea din postarea inițială. Un telefon cu încărcare foarte rapidă, baterie bună comparativ cu Samsung Galaxy S21+, semnal wifi, GSM și BT foarte bun dar care are mici probleme pe partea de software (mai agață prin meniu, mai dă rateu prin aplicații)
Inutilizabil nu este și sunt sigur că orice Oneplus și nu numai mai agață în ceva aplicații din când în când.

Per ansamblu eu sunt mulțumit deși dimensiunile lui nu sunt cele mai prietenoase cu mâinile mele mici.
Următorul telefon probabil o să fie în zona lui S23 standard ca dimensiuni.

În încheiere las un printscreen cu SOT pe Wifi de azi și menționând că Samsung nu scoate nici măcar jumătate din cât scot cu Oneplus.



#13
add1c7edM

add1c7edM

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.06.2021
Total de acord. Dețin de 2 zile OnePlus 10t. Am făcut trecerea de la 9 pro. Nu exista termen de comparație iar bateria este ce trebuie. La 9 pro aveam sot 3.5hr, aici am avut ieri vreo 7ore în condițiile în care ieri am transferat datele de pe un tel pe altul.camerele sunt la fel de proaste ca la orice OnePlus dar cine este fan, știe deja la ce sa se astepte

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate